Lotto Ekstraklasa: 1. kolejka
21 lip 2018 15:30
90+4'

Robak poszedł na przebój, kończąc akcję silnym strzałem z 16 metrów. Po rykoszecie piłka przeleciała nad poprzeczką.

7
4
13
4
4
90+2'

Mocny strzał Dankowskiego obok muru, Maciej Gostomski nie ryzykował chwytu i dobrze wypiąstkował piłkę.

1
5
12
4
6
90'

Piłkarze pograją jeszcze 4 minuty.

10
6
7
4
4
90'

Marcin Robak sam na sam z bramkarzem! Tym razem Maciej Gostomski świetnie broni.

7
3
6
9
12
89'

Gol! Strzelił Jakub Kosecki. Asystował mu Damian Gąska.

Śląsk stawia kropkę nad "i". Gąska podniósł głowę i idealnie wyłożył piłkę na 17. metr. Precyzyjny strzał ląduje w siatce, Gostomski nawet nie drgnął.

63
48
8
8
14
87'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Helik. Ucierpiał Radecki.

4
4
3
3
8
84'

Widowiskowa "klepka" gości w polu karnym Śląska. Składającego się do strzału Covilo powstrzymuje Cholewiak... wszystko zgodnie z przepisami.

11
2
2
4
4
80'

Przerwa w grze. Farshad Ahmadzadeh leży na trawie i rozmasowuje udo. Interweniuje sztab medyczny, nosze na boisku.

5
1
6
4
7
77'

Farshad wypuścił w uliczkę Robaka, ten był już w polu karnym, ale dogonił go Helik.

komentarz

10 496 - dokładnie tylu ludzi ogląda mecz na wrocławskim obiekcie.

17
5
2
4
3
73'
2
3
1
2
2
72'

Zamieszanie przed bramką Śląska! Z metra w boczną siatkę uderzył Filip Piszczek.

2
7
6
4
2
69'

Starcie na linii 16. metra przed bramką Cracovii. Dytiatjew zatrzymuje Koseckiego. Olbrzymie pretensje pomocnika Śląska, ale zdaniem arbitra nie ma faulu.

2
3
2
4
5
68'
67'

Kosecki skutecznie dryblował na skrzydle. Dośrodkowanie na 5. metr przechwytują jednak obrońcy Cracovii.

5
5
5
1
7
66'
11
7
3
3
4
65'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Ferraresso. Farshad Ahmadzadeh ruszył lewym skrzydłem i został powalony na ziemię.

5
4
3
3
6
62'

Mocny strzał prawą nogą Gąski, Gostomski jednak pewnie łapie.

7
4
4
5
6
60'

Żółtą kartkę otrzymał Farshad Ahmadzadeh. Podcięty w środku pola Diego Ferraresso.

Śląsk Wrocław
4
1
3
2
11
57'

Gol! Strzelił Augusto. Asystował mu Arkadiusz Piech.

Daleki wyrzut z autu, o górną piłkę powalczył Igors Tarasovs, ta trafiła do Piecha. Napastnik źle trafił w futbolówkę, ale strzał zamienił się w asystę. Augusto chytrym uderzeniem piętą wyprowadza gospodarzy na prowadzenie.

64
41
7
8
17
56'
9
11
4
4
7
53'

Starcie w polu karnym Śląska. Ołeksij Dytiatjew domagał się podyktowania rzutu karnego. Jest konsultacja z pokojem VAR, ale gramy dalej.

8
5
7
2
4
50'

Strata Dimuna w środku boiska mogła gości słono kosztować. Śląsk wyprowadził kontrę, Dankowski znakomitą piłką obsłużył Piecha, ale napastnik z kilku metrów huknął wysoko nad celem.

1
3
3
3
9
47'

Głębokie dośrodkowanie w pole karne Cracovii, ale dobrze piąstkuje Maciej Gostomski.

6
5
4
3
6
46'

Gra wznowiona.

11
5
5
3
3
45+3'

Kamil Dankowski szarpnął prawą stroną boiska. Wycofanie przed pole karne, ale tam nie było żadnego z gospodarzy.

8
2
3
2
7
45'

Sędzia doliczył do I połowy aż 4 minuty.

11
6
6
2
3
44'

Centrował Augusto, ale Tarasovsa przyblokowali obrońcy.

3
3
3
5
41'

Jakub Kosecki teatralnie pada na linii pola karnego Cracovii, ale sędzia nie reaguje... wydaje się, że słusznie.

5
4
1
1
7
37'

Dobre podanie Pestki do Hernandeza. Ten świetnie zabrał się z piłką. Mocny strzał z ostrego kąta złapał Słowik.

4
1
4
36'

Błąd w komunikacji Tarasovsa ze Słowikiem. Obrońca przeszkodził bramkarzowi w interwencji na przedpolu. Obaj zdenerwowani pokrzyczeli coś w swoim kierunku.

1
2
3
1
5
33'

Budziński uznał, że Słowik jest wysunięty. Lob z 60 metrów trafia jednak prosto do rąk bramkarza.

4
7
7
4
10
30'

Gol! Strzelił Gerard Oliva. Asystował mu Marcin Budziński.

Długie, prostopadłe podanie do napastnika. Oliva łatwo poradził sobie z Tarasovsem i pewnym strzałem w długi róg pokonał Słowika.

51
29
16
17
51
29'

To powinno być 1:1! Diego Ferraresso urwał się prawym skrzydłem i płąsko dograł przed bramkę. Nadbiegajacy Gerard Oliva nie trafia w piłkę!

2
5
4
6
5
26'

Przewaga po stronie gości, ale Śląsk dobrze pracuje w defensywie.

6
1
2
1
3
23'

Cracovia. Schodzi: Adrian Danek. Wchodzi: Kamil Pestka. Obrońca Cracovii złamał rękę.

8
7
6
14
7
20'

Groźnie wyglądający upadek Danka. Piłkarz długo nie podnosił się z murawy. Chyba już nie wróci na boisko.

1
4
2
11
3
17'

Cracovia starała się szybko odpowiedzieć. Prostopadłe zagranie środkiem pola karnego, ale połapał się w zamiarach rywali Piotr Celeban.

7
5
1
1
2
14'

Gol! Strzelił Piotr Celeban. Asystował mu Michał Chrapek.

Gospodarze na prowadzeniu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek strąca Celeban. Gostomski bez szans.

71
44
14
12
26
11'

Sprytne zagranie piętą Koseckiego i lekki strzał po długim rogu.

8
8
3
3
5
8'

Prostopadłe podanie Budzińskiego, ale Celeban uprzedził Olivę.

5
5
5
4
3
5'

Chrapek do Cholewiaka, ale troszeczkę zbyt mocno. Udało się dogonić piłkę tuż przed linią końcową, ale dogranie wzdłuż linii bramkowej trafia w boczną siatkę.

6
6
5
2
4
3'

Dośrodkowanie Budzińskiego przedłużył Oliva, a piłka spadła na głowę Dimuna. Mocny strzał przelatuje jednak nad poprzeczką.