Lotto Ekstraklasa: 6. kolejka
25 sie 2018 18:00
90+3'

Fura szczęścia po stronie Lechii! Strzał z kilku metrów odbija Kuciak, dobitka Drygasa zatrzymuje się na słupku!

24
17
4
10
6
90'

Jeszcze 3 minuty nadziei gospodarzy.

11
6
10
8
12
88'

Znów Drygas, a następnie Majewski. Dwa strzały z ok. 23 metrów... oba daleko od celu.

12
6
12
8
10
85'
84'

Świetna centra Nunesa z lewej strony boiska. Nieudolna przewrotka Drygasa szybuje hen hen wysoko.

6
4
6
9
8
83'

Ponownie dośrodkowanie na Frączczaka, tym razem jest strzał, ale tuż obok lewego słupka.

9
5
7
8
6
82'

Centra Drygasa i w polu karnym pada Frączczak... nic tam nie było.

6
5
5
5
5
80'
77'
76'

Szybka akcja Pogoni, ale podanie Kozulja ofiarnie przecina Łukasik.

9
3
3
4
3
72'

Zamieszanie w polu bramkowym Kuciaka, ale gościom udaje się wyjść z opresji.

10
5
3
3
9
69'

Gol! Strzelił Adam Chrzanowski.

Lechia ponownie prowadzi! Lipski dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę trącił nogą Paixao i Załuska intuicyjnie ją sparował do boku. Dokładnie tam stał Chrzanowski.

Lechia Gdańsk
76
36
9
10
22
66'

Gol! Strzelił Kamil Drygas.

Stan meczy wyrównany! Pewny strzał lewą nogą pod poprzeczkę w sam środek bramki.

Pogoń Szczecin
36
16
7
18
36
65'

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Kuciak. Za protesty.

10
4
2
4
13
64'

Rzut karny! Filip Mladenović ręką blokuje dośrodkowanie ze skrzydła.

16
8
2
6
17
62'

To powinno być 2:2! David Stec idealnie dogrywa z prawej flanki prosto na głowę wbiegającego środkiem pola karnego Frączczaka. Ależ pudło!

8
4
2
2
6
59'

Zablokowany strzał Drygasa, po chwili dośrodkowuje Nunes, ale bez konkretnego adresata.

3
1
2
57'

Pogoń przyjęła dwa sierpowe, a doskonale wiemy, że trudno się po takich rzeczach pozbierać.

6
2
2
6
2
55'

Gol! Strzelił Steven Vitoria. Asystował mu Michał Mak.

Goście już na prowadzeniu! Mak łatwo oszukał Nunesa i precyzyjnie dośrodkował lewą nogą z prawego skrzydła. Strzał głową z dwóch metrów był formalnością.

58
30
6
6
17
52'

Lechia po zdobyciu gola złapała drugi oddech.

13
2
1
7
49'

Gol! Strzelił Lukas Haraslin.

Jest odpowiedź Lechii! Obrońcy Pogoni nie potrafili zdecydowanie wybić piłki z własnej szesnastki", dopada do niej Haraslin i strzałem między nogami bramkarza wyrównuje na 1:1.

58
28
7
8
23
47'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Fila. Faulowany Guarrotxena.

2
2
46'

Lechia. Schodzi: Jakub Arak. Wchodzi: Michał Mak.

46'

Zaczynamy II połowę.

4
2
1
41'

Gol! Strzelił Kamil Drygas. Asystował mu Tomasz Hołota.

Trafia Pogoń! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zgranie głową i z bliska otwiera wynik Drygas. Dodajmy jeszcze, że kilkanaście sekund wcześniej po strzale głową Lechię uratowała interwencja Paixao na linii bramkowej.

43
27
7
15
51
40'

Ricardo Nunes krótko rozegrał z Frączczakiem, po czym uderzył w mur.

2
1
3
4
40'

Powinno być groźnie! Chrzanowski faulował Frączczaka tuż przed własną bramką.

2
1
6
38'

Fatalny błąd Steca, który źle obliczył lot piłki. Lukas Haraslin wpadł w pole karne i dograł do Araka. Napastnik trącił piłkę piętą, ale ta przeleciała obok słupka.

4
3
2
1
1
36'

Centra na bliższy słupek, a może był to strzał? Nieważne, piłkę wybija stojący na linii bramkowej Flavio Paixao.

1
3
3
4
33'

Adam Frączczak zupełnie sam z piłką po prawej stronie pola karnego Lechii. Próbujący go zaatakować Łukasik przewrócił się o własne nogi. Piłkarz gospodarzy stawia na siłę i posyła piłkę kilka metrów obok celu.

4
2
1
4
3
30'

Był moment ożywienia, ale to niestety już za nami. Znów grają sennie i anemicznie.

3
2
5
3
27'

Lukas Haraslin rusza na przebój między dwóch rywali. Przedarł się, ale tuż przed linią 16. metra zastopował go Kozulj.

2
2
2
2
23'

Jak on tego nie dobił?! Flavio Paixao huknął z 18 metrów, ale Załuska odbił piłkę pod nogi Araka. Pudło jakich mało, a przecież bramka była już pusta.

4
7
1
5
9
20'

W odpowiedzi celny strzał Hołoty sprzed "szesnastki", ale pewnie Kuciak.

3
19'

Kapitalna obrona Załuski! Strzał głową Vitorii z kilku metrów, ale bramkarz instynktownie odbija piłkę. Dośrodkowywał Mladenović.

5
1
1
2
16'

Centra Mladenovicia na dalszy słupek, ale Adam Chrzanowski przestraszył się ostro atakującego rywala i nie zgrał głową przed bramkę.

3
3
2
1
14'

Dośrodkowanie do Benedyczaka, ten błyskawicznie odwraca się z piłką i strzela "wolejem" nad poprzeczką.

1
1
1
5
2
12'

Pogoń długo rozgrywa piłkę na połowie rywala, tyle tylko, że do bramki jest jeszcze daleko.

1
1
4
1
10'

Początek bez szału. Obie drużyny grają jakoś bez wyrazu.

1
1
2
7'

Bardzo wysoko nad bramką z 18 metrów huknął Iker Guarrotxena.

1
1
1
5'

Wyraźne zagranie ręką Paixao, ale mimo protestów Nunesa sędzia nie reaguje. Piłka wraca do lewego obrońcy Pogoni, a ten mocno wstrzelił ją w pole karne. Strzał Frączczaka łatwo zablokowany.

3
2
3'

Arak walczył o piłkę z Malcem na lewej stronie pola karnego Pogoni. Trochę gry ciałem i górą obrońca gospodarzy.

1
16:48

Gospodarze na granatowo, goście w pasiastych zielono-białych strojach.

1
16:48

Pogorszenie pogody w całym kraju nie ominęło Szczecina. Padający deszcz z pewnością utrudni płynne kopanie piłki.