Piast Gliwice
62' Michal Papadopulos
Arka Gdynia
11' Andrij Bohdanow 42' Andrij Bohdanow 90+2' Karol Danielak
1:0

Koniec. Piast wygrał w najskromniejszych rozmiarach i wciąż plasuje się w czołówce Lotto Ekstraklasy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Karol Danielak.

Piast na połowie Arki. Gdynianie nie potrafią dać sobie szansy na remis.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Parzyszek niepotrzebnie zdecydował się na uderzenie. Powinien podawać do partnera. Piłka poszybowała daleko od celu.

Groźny strzał Jagiełły, piłka o centymetry minęła bramkę.

Uderzenie Janoty, Plach był czujny i obronił.

Piast. Schodzi: Jorge Felix. Wchodzi: Aleksander Jagiełło.

Piast wciąż na niezbyt wiele pozwala Arce. Goście mają coraz mniej czasu, aby doprowadzić do remisu.

Valencia z piłką w polu karnym. Zabrakło uderzenia.

Piast nie chce pozwolić Arce na zbyt wiele. Gliwiczanie pod bramką gości.

Arka w końcu pod bramką Piasta, ale momentalnie nadziała się na kontrę. Zabrakło dobrego dogrania Papadopulosa.

Piast nie forsuje tempa. Gliwiczanie prowadzą i czekają na to, co zrobi Arka. Goście jednak jeszcze nie chcą ryzykować.

Po rogu piłka spadła pod nogi Dziczka, ten jednak źle w nią trafił.

Gol! Strzelił Michal Papadopulos. Ależ błąd popełnił Frederik Helstrup! Po zgraniu pilki... wyłożył ją Papadopulosowi, a Czech tylko ją trącił z bliska do siatki. 1:0!

Arka wysoko atakuje gliwiczan. To grozi kontrą. I takową właśnie przeprowadzili gospodarze. Strzał Valencii obronił bramkarza, po chwili uderzenie Felixa również padło jego łupem.

Piast. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Gerard Badia.

Sprzed pola karnego uderzał Mikkel Kirkeskov, dość daleko od światła bramki gości.

Papadopulos głową, Steinbors! Dobitka Maka i... bramkarz ponownie obronił. Jednak zawodnik gospodarzy był na spalonym.

Z woleja sprzed pola karnego daleko od celu uderzył Danielak.

Podanie do Maka. Pomocnik Piasta zaspał i dał się złapać na spalonym.

Piast nie rzuca się na rywala, ale świadomy liczebnej przewagi stara się napocząć przeciwnika zmuszając go do błędu.

Druga połowa rozpoczęta!

Przerwa. Póki co bez goli, ale w drugiej połowie Piast będzie grał z przewagą jednego zawodnika.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Andrij Bohdanow. W walce o piłkę gracz Arki łokciem trafił rywala w twarz. Sporo było w tym przypadku, sędzia przesadził.

Ucierpiał Zbozień, potrzebuje pomocy medycznej.

Mikkel Kirkeskov uderzał z rzutu wolnego. Trafil jednak w mur.

Groźnie z rogu dośrodkował Janota, Plach czujne na kolejny korner.

Papadopulos mógł przejąć piłkę, ale źle to uczynił i... sfaulował Deję. Obyło się bez kartki, ale żółta mogła się pojawić.

Strzał sprzed pola karnego oddał Mak, piłka w rękach Steinborsa.

Spotkanie cały czas wygląda tak samo. W ataku Piast, Arka sporadycznie pod bramką rywala.

Ciekawie rozegrała Arka rzut rożny. Piłka wpadła jednak w ręce bramkarza.

Cały czas optyczna przewaga Piasta. Przed momentem uderzał Dziczek. Piłka odbiła się od rywala i wyszła na róg.

Uderzenie Zarandii, w bramce pewnie Plach. Jedna z nielicznych akcji Arki.

Zamieszanie na przedpolu bramki Steinborsa. Łotysz zorientował się w sytuacji i złapał piłkę.

Po dośrodkowaniu w pole karne padł w nim Mak. Sędzia nie widział faulu.

Arka czeka na to, co zrobi Piast. Z kolei gliwiczanie nie pozwalają gościom rozgrywać piłki od własnej bramki. Piłkarskie szachy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Andrij Bohdanow.

Uderzał z dystansu Czerwiński, piłka poszybowała daleko od celu.

Piłka w bramce Arki, jednak Mak był na kilkumetrowym spalonym.

Uderzał Felix, piłka strzelona z ok. 25 metrów minęła cel.

Po mocnych pierwszych minutach piłkarze zwolnili tempo akcji i czekają na błąd rywala.

W pierwszych minutach widać, że żadna z drużyn nie zamierza bronić się. Póki co akcja za akcję.