Miedź Legnica
41' Petteri Forsell 55' Rafał Augustyniak 84' Marquitos 88' Kornel Osyra
Legia Warszawa
22' Cafu 56' Michał Kucharczyk 79' Carlitos 89' Cafu 90' Cristian Pasquato
1:4

Koniec. Legia zagrała mądrze i w 2. połowie wypunktowała beniaminka zwyciężając 4:1.

Legii wciąż mało, mistrzowie Polski dążą do zdobycia piątej bramki.

Sędzia doliczył 5 minut, a Forsell z rzutu wolnego uderzył ponad bramką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Cristian Pasquato.

Gol! Strzelił Cafu. Asystował mu Jose Kante. 30 metrów przed bramką Kante do Cafu, a ten potężnym strzałem na 1:4. Błąd przy uderzeniu popełnił Kanibołocki. 1:4!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kornel Osyra.

Legia nie pozwala Miedzi na przedostanie się pod własną bramką. Goście kontrolują spotkanie.

Legia. Schodzi: Carlitos. Wchodzi: Jose Kante.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marquitos.

Legia kontroluje spotkanie, Miedź nie jest w stanie zbyt wiele zdzialać.

Gol! Strzelił Carlitos. Asystował mu Dominik Nagy. Już chyba po meczu. W polu karnym świetnie zachował się Nagy, który ograł kilku rywali i podał do Carlitosa. Hiszpan uderzył nie do obrony. 1:3!

Kanibołocki wybiegł do bocznej linii i zablokował strzał Szymańskiego.

Dogranie z rogu, do piłki doszedł Wieteska, ale pomylił się o pół metra.

Legia. Schodzi: Michał Kucharczyk. Wchodzi: Andre Martins.

Szybkie wyjście Legii, dogranie w polu karnym do Carlitosa, Kanibołocki zdołał obronić.

Miedź znowu w natarciu, Legia broni się niemal we własnym polu karnym.

Problemy zdrowotne ma Szymański. Gracz Legii potrzebuje pomocy medycznej.

Miedź jednak również szuka szans, przed momentem Legia musiała ratować się wybiciem piłki na róg.

Legia chce zamknąć mecz, od kilku minut to akcje Wojskowych wyglądają groźniej.

Z boku pola karnego uderzał Carlitos, bramkarz z małymi problemami obronił.

Miedź częściej na połowie Legii, jednak mistrzowie Polski dobrze się bronią i graczom beniaminka nie pozwalają na wiele.

Ucierpiał Hlousek, Czech otrzymał przypadkowe uderzenie w walce o piłkę, ale już doszedł do siebie.

Groźnie pod bramką Legii. Zabrakło jednak uderzenia, po raz kolejny.

Gol! Strzelił Michał Kucharczyk. Kucharczyk uderzył źle, w środek bramki. Kanibołocki rzucił się w swoją lewą stroną, ale nie był w stanie nogą zatrzymać piłki. 1:2!

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Augustyniak.

Rzut karny dla Legii! Umyślne zagranie ręką Augustyniaka.

Trwa analiza VAR, sędzia biegnie do telewizorka. Wóz pracuje na pełnej mocy.

Ależ okazję miał Cafu. Niepilnowany uderzał z kilku metrów, trafił w bark rywala.

Osyra rzucił Carlitosem, sędzia odgwizdał faul. Kartki jednak nie pokazał.

Miedź w ataku. Dwie wrzutki w pole karne, ale zabrakło strzału.

Wyrównane pierwsze minuty po przerwie. Jak na razie bez okazji bramkowych.

Gramy po przerwie.

Przerwa. Legia prowadziła, miała mecz pod kontrolą, ale w końcówce 1. połowy pazurki pokazała Miedź, która doprowadziła do remisu.

Sędzia doliczył minutę.

Cóż za pudło Marquitosa! Hiszpan uderzał z pięciu metrów. Piłka wpadała w kozioł i to trochę utrudniło mu uderzenie. To jednak powinien być gol!

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Asystował mu Marquitos. Może Fin ma nadwagę, ale takich zawodników w Lotto Ekstraklasie nam potrzebna. Z prawej strony podawał Marquitos, a Forsell strzałem przy słupku doprowadziłd o remisu!

W ataku gospodarze, Legia zamierza dowieźć skromne prowadzenie do przerwy.

Miedź w końcu na dłużej na połowie Legii. Wciąż beniaminkowi brakuje uderzeń na bramkę rywala.

Na moment zaatakowała Miedź. Legia poradziła sobie z atakiem legniczan. Zabrakło uderzenia.

Legia na niezbyt wiele pozwala Miedzi. Goście częściej utrzymują się przy piłce.

Dośrodkował Ojamaa, Piasecki walczył o piłkę z Hlouskiem. Gracz Miedzi uderzył, ale niecelnie.

Na spalonym Carlitos, Legia rozpędza się. Miedź w małym szoku.

Gol! Strzelił Cafu. Asystował mu Carlitos. Legia przeważała i udokumentowała to golem. Z prawej strony dośrodkował Carlitos, Augustyniak nie wybił piłki, doszedł do niej Cafu i uderzył z kilku metrów do bramki. 0:1!

Niebezpiecznie na przedpolu bramkowym Legii, Anton Kanibołocki zorientował się w sytuacji i złapał piłkę.

Z dystansu ponad bramką uderzył Paweł Zieliński.

Rajd przeprowadził Nagy, dograł do Carlitosa, który stracił piłkę przed polem karnym.

Piłka w bramce Legii, to siatki trafił Forsell. Jednak Fin był na metrowym spalonym i trafienie nie zostało uznane.

Po dobrym początku piłkarze przestali stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Legia wysoko atakuje Miedź.

Optyczna przewaga należy do Legii, Miedź stara się wykorzystać jednak każdą szansę do skontrowania rywala.

Prostopadłe zagranie do Piaseckiego, zawodnik Miedzi na wyraźnym spalonym.

Ojamaa w polu karnym, jednak jego dogranie przeciął jeden z obrońców.

Carlitos uderzył z rzutu wolnego, Anton Kanibołocki doskonale interweniował!

Będzie rzut wolny dla Legii ok. 20 metrów przed bramką. Faulowany był Nagy.

I już Miedź w natarciu! Strzał z pola karnego oddał Petteri Forsell, Cierzniak zdołał odbić piłkę.

Gramy!

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał (Kraków).

Kto wygra mecz?

W Legnicy święto! Do beniaminka Lotto Ekstraklasy przyjeżdża 13-krotny mistrz Polski Legia Warszawa.