Miedź Legnica
57' Borja Fernandez 59' Grzegorz Bartczak 77' Adrian Purzycki
Lechia Gdańsk
54' Błażej Augustyn 84' Daniel Łukasik
0:0

Koniec spotkania. Bezbramkowy remis w Legnicy.

Lechia. Schodzi: Tomasz Makowski. Wchodzi: Karol Fila.

Strzelał Flavio Paixao. Wcześniej Portugalczyk był jednak na spalonym.

Arbiter przedłużył spotkanie o minimum 3 minuty.

Znów strzelał Zieliński! Miał stuprocentową szansę, piłkę obronił Kuciak!

W końcówce spotkania Miedź zaczęła atakowac coraz śmielej. Tym razem akcję zakończył zbyt mocny strzał Santany.

Długa akcja Miedzi Legnica. Najpierw strzelał Ojamaa, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Dobijał Zieliński, który posłał piłkę nad poprzeczkę bramki Kuciaka.

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Łukasik. Sfaulowany Henrik Ojamaa. Łukasik nie zagra w kolejnym spotkaniu.

Arak wrucał piłkę do Paixao. Strzał głową Portugalczyka pewnie obronił Kanibołocki.

Piłkę w pole karne wrzucał Mladenović, Błażej Augustyn przymierzył nad poprzeczką.

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Purzycki. Sfaulował Jakuba Araka.

Mecz ogląda 4 521 widzów.

Po rzucie rożnym strzelał Jakub Arak, piłka przeleciała nad poprzeczką.

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Jakub Arak.

Po strzale Haraslina, z trudem piłkę wybronił Kanibołocki.

Miedź Legnica. Schodzi: Juan Camara. Wchodzi: Artur Pikk.

Powinno być 0:1! Z dwóch metrów Lukas Haraslin nie trafił w bramkę!

Forsell zgrywał piłkę z rzutu wolnego. Po niecelnej główce jednego z legniczan, od bramki zaczyna Dusan Kuciak.

Filip Mladenović dograł piłkę do Flavio Paixao. Portugalczykowi zabrakło kilkudziesięciu centymetrów!

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Artur Sobiech.

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Bartczak. Za faul na Wolskim.

Tuż obok słupka strzelał Flavio Paixao.

Żółtą kartkę otrzymał Borja Fernandez. Za faul na Rafale Wolskim.

Z 31. metra strzelał Petteri Forsell. Piłkę z trudem obronił Dusan Kuciak.

Żółtą kartkę otrzymał Błażej Augustyn. Za faul na Mateuszu Szczepaniaku.

Kubicki zgrywał piłkę w pole karne. Najwyżej wyskoczył Kanibołocki.

Rafał Wolski wrzucił piłkę w pole karne. Z łatwością poradzili sobie z tym zagraniem piłkarze Miedzi.

Jarosław Kubicki uderzył z ostrego kąta. Piłka w rękach Kanibołockiego.

I kolejna próba Miedzi! Henrik Ojamaa obok słupka bramki Kuciaka.

Z rzutu wolnego, ze sporego dystansu strzelał Petteri Forsell. Z trudem obronił Dusan Kuciak!

Nunes podawał piłkę do Haraslina. Ten w asyście dwóch obrońców nie zdołał oddać czystego strzału.

Rafał Wolski dogrywał piłkę w pole karne. Wybił ją Bartczak.

Zaczynamy i liczymy na większe emocje!

Piłkarze wrócili na boisko.

Arbiter nie zdecydował się przedłużyć meczu o ani minutę. Po 45 minutach mamy remis 0:0.

Po rzucie rożnym Miedzi, najwyżej wyskoczył Michał Nalepa.

Juan Camara próbował dośrodkowania. Zablokował je Joao Nunes.

Na rozpaczliwy strzał z 40. metra zdecydował się Błażej Augustyn. Posłał jednak piłkę wysoko nad poprzeczkę.

Pressing Miedzi Legnica. Dusan Kuciak musiał wybijać piłkę na aut.

Mecz się wyrównał. Brakuje niestety akcji, w których jeden z zespołów podszedłby pod bramkę rywala.

Tym razem Miedź stara się atakować.

Aleksandar Miljković oddał pierwszy, mocno nieudany strzał Miedzi w tym meczu. Piłka znalazła się obok słupka.

Wrzutka piłki do Flavio Paixao. Ten nie zdołał oddać strzału. Ciągle przy piłce Lechia, która stara się konstruować ataki.

Mladenović podał krótko do Wolskiego, ten wrzucił piłkę w pole karne. Tam jednak czujni piłkarze Miedzi.

Po długiej akcji Lechii Gdańsk, bombę z 16. metra posłał Daniel Łukasik. Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Miedzi.

Po bardzo mocno przekombinowanym rzucie wolnym, legniczanie wywalczyli rzut rożny. Piłka skakała w polu karnym Lechii. Ostatecznie złapał ją Dusan Kuciak.

Z rzutu rożnego dogrywał Petteri Forssell. Piłkę łatwo wybili gdańszczanie.

Dla odmiany długa akcja ofensywna Miedzi. Legniczanie wywalczyli rzut rożny.

Rafał Wolski zbyt mocno zgrywał piłkę w pole karne. Trafiła ona na drugą stronę boiska, tam jednak Filip Mladenović wrzucił futbolówkę prosto w ręce Kanibołockiego.

Z rzutu rożnego dogrywał Filip Mladenović. Głową strzelał Michał Nalepa, piłka w rękach Kanibołockiego.

Joao Nunes wywalczył rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

Lechia cierpliwie konstruuje ataki, Miedź broni się cała jedenastką na swojej połowie, czekając na kontrę.

Kubicki zgrywał piłkę w pole karne. Tam wypiąstkował ją Kanibołockij. Zza pola karnego próbował Rafał Wolski, który jednak kolejny raz przestrzelił.

Szczepaniak zgrywał piłkę w pole karne. Tam był Henrik Ojamaa. Ten nie potrafił celnie uderzyć głową.

Szybka kontra Miedzi Legnica. Gdańszczan uratował Daniel Łukasik, wybijając piłkę na aut.

Lukas Haraslin wyłuskał piłkę w środku boiska. W polu karnym rywala został zatrzymany przez obrońcę Miedzi.

Joao Nunes zgrał piłkę do ustawionego w polu karnym Rafała Wolskiego. Ten uderzył niecelnie na bramkę Kanibołockiego.

Lechia dominuje na początku meczu. Miedzi nie udaje się nawet wyjść z własnej połowy.

Z rzutu rożnego krótko piłkę rozegrał Rafał Wolski. Szybko jednak doszli do niej legniczanie.

Filip Mladenović wrzucał piłkę w pole karne. Zdołał wywalczyć rzut rożny.

Pierwsza akcja Lechii Gdańsk. Najpierw próbował Wolski, później Paixao. Piłkę wybili jednak obrońcy z Legnicy.

Pierwszy gwizdek. Zaczynamy!

Mecz poprzedzi minuta ciszy.

Spotkanie sędziuje Zbigniew Dobrynin.

Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko!

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami odbył się 10 sierpnia w Gdańsku. W obecności 11 053 widzów, Lechia wygrała 2:0. Gole strzelili Jakub Arak i Patryk Lipski - obaj zaczynają mecz na ławce.

W ligowej tabeli obie drużyny dzieli przepaść. Lechia Gdańsk z 38 punktami zajmuje pozycję lidera, z dwoma punktami przewagi nad drugą Legią Warszawa i sześcioma nad trzecią Jagiellonią Białystok. Miedź Legnica uzbierała 19 punktów i jest trzynasta. Legniczanie mają dwa punkty przewagi nad miejscem spadkowym. W przypadku remisu, przesuną się na dwunastą lokatę.

Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović, Steven Vitoria, Patryk Lipski, Karol Fila, Konrad Michalak, Jakub Arak, Artur Sobiech.

Rezerwowi Miedzi: Łukasz Sapela, Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła, Omar Santana, Artur Pikk, Fran Cruz, Mateusz Piątkowski.

Początek meczu o godzinie 18:00.