Miedź Legnica
4' Bozo Musa 36' Petteri Forsell 83' Omar Santana 86' Rafał Augustyniak
Lech Poznań
56' Maciej Gajos 90+5' Joao Amaral
3:2

Koniec! Miedź pokonała Lecha 3:2!

Kontra Miedzi, Augustyniak sam na sam z Buriciem, górą Bośniak!

Piłka nie opuszcza pola karnego Miedzi. Lech dąży do wyrównania!

Gol! Strzelił Joao Amaral. Lech ponownie złapał kontakt. Sapela źle piąstkował, piłkę przejął Amaral. Mocny strzał i kolejny błąd bramkarza. Juz tylko 3:2!

Lech szuka kontaktowego gola, ale ma problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Miedzi.

Lech. Schodzi: Pedro Tiba. Wchodzi: Timur Żamaletdinow.

Lewą nogą uderzał Forsell, Fin przymierzył niecelnie.

Jeszcze 8 minut meczu przed nami.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Rafał Augustyniak.

Gol! Strzelił Omar Santana. Santana pewnie wykorzystał rzut karny! 3:1!

Jeszcze arbiter tłumaczy graczom Lecha, dlaczego podyktował rzut karny. Do piłki podejdzie Santana.

Rzut karny dla Miedzi!

Sędzia biegnie do monitora.

Vujadinović zagrał ręką w polu karnym. Trwają analizy VAR.

W końcu uaktywniła się w ofensywie Miedź. Na kolejnego gola poluje Forsell. Strzały Fina są jednak blokowane.

Z pola karnego uderzał Forsell, piłka po nodze obrońcy przeleciała obok słupka.

Akcja Lecha przerwana. Na spalonym Gytkjaer.

Rogne po rzucie wolnym przejął piłkę kilka metrów przed bramką Miedzi. Zawodnik Lecha w ostatnim momencie został zablokowany.

Lech. Schodzi: Vernon De Marco. Wchodzi: Darko Jevtić.

Atak pozycyjny Lecha. Goście nie potrafią zagrozić Miedzi.

Miedź w końcu przedostała się pod bramkę Lecha. Akcja nie zakończyła się jednak uderzeniem.

Kibice odpalili na stadionie środki pirotechniczne. Za moment możemy mieć problemy z widocznością.

Już wiemy, gol padł prawidłowo. Jest 2:1. Wszystko trwało 3 minuty.

Wciąż czekamy na decyzję. Trudna decyzja, ostatnio w Białymstoku sędziowie niemal bez wahania uznali gola w podobnej sytuacji.

Jeszcze trwają analizy czy Gajos nie był na spalonym.

Gol! Strzelił Maciej Gajos. Asystował mu Pedro Tiba. Lech wraca do do gry. Tiba miał obok siebie trzech obrońców, ale zdołał zagrać do Gajosa. Pomocnik gości wystawił nogę i z bliska trafił do bramki. 2:1!

Petteri Forsell uderzał z dystansu, tym razem nie trafił w bramkę.

Bartczak wrócił na boisko. Jak długo na nim wytrzyma?

Christian Gytkjaer uderzał z pola karnego, piłka minęła jednak bramkę Miedzi.

Do wejścia przyotowuje się Tomislav Bozić

Makuszewski i Bartczak zderzyli się. Piłkarze mają problemy z nogami. Gorzej wygląda sytuacja obrońcy Miedzi.

Lech nie rzucił się do huraganowych ataków. Miedź na własnej połowie czeka na to, co zrobią goście.

Wracamy do meczu.

Przerwa. To na pewno spora niespodzianka. Miedź prowadzi 2:0. Trzeba dodać, że jak najbardziej zasłużenie.

Sędzia doliczył minutę.

W końcu pokazał się Lech. Strzał sprzed pola karnego De Marco, pół metra obok bramki.

Lech. Schodzi: Kamil Jóźwiak. Wchodzi: Joao Amaral. Mamy pierwszą tzw. wędkę.

Miedź prowadzi 2:0 i chce więcej. Lecha nie ma na boisku...

Lech wciąż nic nie potrafi zdziałać pod bramką Miedzi. Goście w coraz gorszej sytuacji, a czasu coraz mniej.

Gol! Strzelił Petteri Forsell. Adam Nawałka w szoku. Może Forsell jest "odżywiony", ale kopnąć piłkę z dystansu potrafi. Fin huknął z ok. 30 metrów, Burić nie był w stanie odbić strzału! 2:0!

Z prawej strony pola karnego uderzał Szczepaniak, trafił w boczną siatkę.

Nie kleją się graczom Kolejorza akcje. Goście nie potrafią wymienić kilku podań.

Lech przegrywa, ale Miedź w ataku. Mogą podobać się kombinacyjne akcje gospodarzy.

I znowu Burić, bramkarz tym razem dobrze zachował się wyłapując mocne dogranie piłki w pole karne.

Uderzał Petteri Forsell, Burić tym razem nie popełnił błędu i obronił strzał z ok. 25 metrów.

Szarżował z piłką Zieliński, który potknął się o nogi rywala w polu karnym. O "jedenastce" mowy nie ma.

Dogranie z rogu, Bartczak uderzał głową, ale ponad poprzeczką.

Już wiemy, że nie. Zawodnik gości sam się przewrócił.

Odpalamy VAR. Sędziowie w wozie sprawdzają czy w polu karnym nie było faulu na graczu Lecha.

Nic nie potrafi zdziałać Lech, to kontry Miedzi pachną bramką.

Kolejna składna akcja Miedzi. Camara już wchodził z piłką w pole karne, ale został czysto zatrztmany przez De Marco.

Santana do Fernandeza. Jeden z obrońców w ostatniej chwili zablokował uderzenie.

Lech nie potrafi przedostać się pod bramkę Miedzi. Gościom udaje się jedynie rozgrywać piłkę na połowie legniczan.

Lech na połowie Miedzi. Goście po fatalnym początku starają się zagrozić beniaminkowi.

Gol! Strzelił Bozo Musa. Z rzutu wolnego uderzył Petteri Forsell. Fatalnie w bramce zachował się Burić, który odbił piłkę przed siebie. Doszedł do niej Musa i płasko strzelił do bramki. I to uderzenie powinien Burić obronić! 1:0!

Gramy!

Mecz poprowadzi Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Kto wygra mecz?

Miedź walczy o utrzymanie, Lech nie jest jeszcze pewny gry udziału w grupie mistrzowskiej, a przecież mierzy w ligowe podium.