Fortuna Duesseldorf
20' Kaan Ayhan 89' Dodi Lukebakio
Bayern Monachium
15' Kingsley Coman 41' Kingsley Coman 55' Serge Gnabry 90+2' Leon Goretzka
1:4

Koniec spotkania. Bayern wygrał na wyjeździe z Fortuną 4:1 i wraca na pozycję lidera Bundesligi. Robert Lewandowski wciąz bez gola przeciwko ekipie z Duesseldorf. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Marcin Kamiński, a do 81. minuty na boisku był Dawid Kownacki.

Gol! Strzelił Leon Goretzka.

Robert Lewandowski zacentrował z prawego skrzydła, piłka odbiła się od Alfredo Moralesa i wylądowała wprost pod nogami Goretzki, który po strzale z bliskiej odległości podwyższył wynik.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Gol! Strzelił Dodi Lukebakio. Napastnik Fortuny zmylił Ulreicha. Mamy 1:3!

Jest rzut karny!

Jest interwencja VAR-u. Sędzia będzie analizował sytuację, w której Mats Hummels dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym.

Piłkarze Fortuny i kibice domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką Hummelsa. Beskutecznie.

Niecelnie uderzył Thiago Alcantara.

Fortuna. Schodzi: Dawid Kownacki. Wchodzi: Takashi Usami. Polak miał jedną sytuację w pierwszej połowie. Bezbarwny występ naszego piłkarza.

Bayern. Schodzi: Serge Gnabry. Wchodzi: James Rodriguez.

Serge Gnabry padł w polu karnym, jednak sędzia nie wskazał na "wapno".

Ależ rajd Gnabry'ego! Skrzydłowy Bayernu minął dwóch rywali, a jego dogranie skutecznie przeciął Marcin Kamiński.

Andre Hoffmann uprzedził w polu karnym Goretzkę.

Nie ma na boisku Neuera, nie ma Muellera, więc opaskę kapitańską założył Robert Lewandowski.

Bayern. Schodzi: Thomas Mueller. Wchodzi: Leon Goretzka.

Bardzo niecelny strzał Barkoka.

Fortuna. Schodzi: Rouwen Hennings. Wchodzi: Dodi Lukebakio.

Fortuna. Schodzi: Marcel Sobottka. Wchodzi: Alfredo Morales.

Kingsley Coman główkował z 15. metrów wprost w bramkarza.

Ładna akcja na linii Thomas Mueller - Robert Lewandowski. Polak chciał wypuścić w uliczkę Niemca, ale jego intencje odczytał jeden z obrońców Fortuny.

Tradycyjna "cieszynka" Ganbry'ego po bramce.

Piłka odbiła się od Alcantary i wylądowała w rękawicach bramkarza Fortuny.

Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Thomas Mueller.

Mamy już 3:0! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową przedłużył Mueller, a Gnabry trafił do siatki z najbliższej odległości.

Bayern. Schodzi: Manuel Neuer. Wchodzi: Sven Ulreich.

Wydaje się, że będzie potrzebna zmiana. Manuel Neuer nabawił się urazu mięśniowego.

Marcin Kamiński wybił piłkę na korner po akcji Gnabry'ego.

Ależ blisko bramki na 3:0! Michael Rensing instynktownie obronił strzał Thiago Alcantary.

Początek drugiej połowy.

Pełna kontrola Bayernu Monachium. Bawarczycy zasłużenie prowadzą 2:0 po bramkach Comana.

Tym razem niecelnie uderzył Robert Lewandowski.

Javi Martinez świetnie wyskoczył po rzucie rożnym i uderzył z główki pod poprzeczkę. Na posterunku stał jednak golkiper Fortuny.

Sędzia doliczył minutę.

Czy Robert Lewandowski zdobędzie dziś gola?

Strzał Muellera z linii pola karnego został zablokowany.

Gol! Strzelił Kingsley Coman. Asystował mu Joshua Kimmich.

Zamieszanie na treningu świetnie podzialało na Comana, który ma już na koncie dublet! Serge Gnabry wypuścił w pole karne Kimmicha, który z końcowej linii wycofał do Comana, a ten zdobyl swojego 5. gola w tym sezonie.

Kingsley Coman zbiegł do środka i uderzył z 14. metrów w bramkarza. Na podanie w polu karnym czekał... Robert Lewandowski.

Od kilku minut niewiele dzieje sie w Duesseldorfie. Bayern ma optyczną przewagę, ale gra toczy się głównie w środku boiska.

Bayern w ataku pozycyjnym. Fortuna ogranicza się do kontr.

Robert Lewandowski dostał piłkę w pole karne, lecz nie miał okazji do oddania strzału. Napastnika Bayernu powstrzymał Marcin Kamiński.

Fortuna zaatakowała. Dawid Kownacki strzelił z 15. metrów i piłka po nodze rywala przeleciała nad poprzeczką.

Bayern Monachium podtrzymuje świetą serię. To 22. ligowy mecz z rzędu Bawarczyków z przynajmniej jedną bramką.

Ależ blisko! Robert Lewandowski uderzył silnie z rzutu wolnego i piłka nieznacznie minęła słupek bramki Fortuny.

Żółtą kartkę otrzymał Kaan Ayhan. Za faul na Gnabrym.

Javi Martinez odebrał piłkę i ruszył z atakiem na bramkę Fortuny. Pokazywał się mu Robert Lewandowski, ale Hiszpan zdecydował się na strzał, który został zablokowany.

Dawid Kownacki został przypadkowo uderzony łokciem w tył głowy przez Martineza. To musiało boleć!

Gol! Strzelił Kingsley Coman. Asystował mu Serge Gnabry.

Bayern już na prowadzeniu! Coman dośrodkował z lewego skrzydła, Thomas Mueller nie trafił w piłkę, czym całkowicie zmylił bramkarza. Gola zapisano na konto francuskiego pomocnika.

Robert Lewandowski świetnie przyjął piłkę przed polem karnym, ale błyskawicznie został osaczony przez kilku rywali i nie zdołał oddać strzału.

Zimmermann zdecydował się na strzał z dystansu. Manuel Neuer bez problemu złapał piłkę.

Po dośrodkowaniu z prawej strony obok bramki główkował Thiago Alcantara.

Słupek ratuje Fortunę! Serge Gnabry wpadł w pole karne, dograł po ziemi do Comana, który minimalnie się pomylił!

Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego Fortuny. Od bramki rozpocznie Manuel Neuer. Pierwsze minuty spokojne.

Jak zakończy się spotkanie?

Zaczynamy!

Co ciekawe, Fortuna Duesseldorf jest jedynym zespołem z Bundesligi, którego nie pokonał jeszcze Robert Lewandowski. Polak jest aktualnie liderem strzelców z 21 golami na koncie.

Wczoraj Borussia Dortmund pokonała u siebie Mainz 2:1. Jeśli Bayern chce wrócić na pozycję lidera, musi wygrać w Duesseldorfie.

Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego. Mecz rozpocznie się o godz. 15:30.

Aż trzech Polaków obejrzymy na Merkuk Spier-Arena w Duesseldrofie. W zespole gospodarzy mecz rozpoczną Marcin Kamiński i Dawid Kownacki, a w podstawowej jedenastce Bayernu wybiegnie tradycyjnie Robert Lewandowski.