Udinese Calcio
15' Ignacio Pussetto 58' Rodrigo De Paul 79' Nicholas Opoku
SSC Napoli
14' Fabian Ruiz 36' Arkadiusz Milik 45' Raul Albiol 56' Allan 59' Dries Mertens 82' Dries Mertens 86' Marko Rog
0:3

Napoli lepsze w Udine.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Nie ma już żadnych wątpliwości, która drużyna zdobędzie komplet punktów. Pozostało piłkarzom dokończyć spotkanie.

Udinese. Schodzi: Bram Nuytinck. Wchodzi: Molla Wague.

Gol! Strzelił Marko Rog. Asystował mu Dries Mertens.

Drugi gol zmiennika w tym spotkaniu. Marko Rog dostał piłkę od Driesa Mertensa i skierował ją do siatki po dłoniach Simone Scuffeta. Ma dziś nosa Carlo Ancelotti.

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Marko Rog.

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Belg nie dał się wyprowadzić z równowagi długim oczekiwaniem na wykonanie rzutu karnego. Dries Mertens podwyższył prowadzenie Napoli na 2:0 po uprzednim zmyleniu Simone Scuffeta. Carlo Ancelotti odetchnął.

Żółtą kartkę otrzymał Nicholas Opoku za zagranie ręką w polu karnym.

Po strzale Jose Callejona zagranie ręką Nicolasa Opoku w polu karnym i będzie jedenastka dla Napoli.

Udinese pokazuje, dlaczego legitymuje się tak słabymi statystykami w ofensywie. Lekarstwem na kłopoty gospodarzy nie jest, zdaniem szkoleniowca, wejście Łukasza Teodorczyka.

Piotr Zieliński huknął w bramkarza. Wcześniej jednak powędrowała w górę chorągiewka sędziego, więc nieudane uderzenie pomocnika Napoli nie miało już specjalnego znaczenia. Na spalonym był Jose Callejon.

Napoli. Schodzi: Arkadiusz Milik. Wchodzi: Marek Hamsik.

20 minut do końca regulaminowego czasu i można już powiedzieć, że druga połowa nie udźwignęła ciężaru bycia kontynuacją pierwszej. Więcej kartek niż groźnych strzałów.

Udinese. Schodzi: Valon Behrami. Wchodzi: Antonin Barak.

Ciekawie zagrał Piotr Zieliński. Po balansie ciałem wstrzelił piłkę pod nogi Samira, który nieomal wpakował ja z bliska do własnej siatki.

Ataki Napoli z wykorzystaniem lewego skrzydła, gdzie znajduje się Piotr Zieliński. Polak wymienił podania z Elseidem Hysajem, po czym oddał uderzenie zza szesnastki obok bramki. Był rykoszet, więc po akcji byłego zawodnika Udinese Calcio korner dla Azzurrich.

Kalidou Koulibaly spisał się fenomenalnie we własnym polu karnym. Wślizg Senegalczyka w odpowiednim momencie uniemożliwił zdobycie gola z bliska Rodrigo de Paulowi.

Żółtą kartkę otrzymał Dries Mertens za niebezpieczną grę w powietrzu.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo De Paul za faul na Kevinie Malcuicie.

Żółtą kartkę otrzymał Allan za faul na Rolando Mandragorze.

Sędzia wybrał się na romowę z Carlo Ancelottim. Trener Napoli miał dużo do powiedzenia Maurizio Marianiego po starciach Kevina Malcuita z Jensem Strygerem Larsenem, a także Driesa Mertensa z Samirem.

Zdaniem sędziego Valon Behrami zgodnie z przepisami wygrał pojedynek z Piotrem Zielińskim. Reprezentant Polski upadł, ale nie doczekał się spodziewanego gwizdka.

Futbolówka w posiadaniu podopiecznych Carlo Ancelottiego, których przewaga w posiadaniu piłki jest niepodważalna.

Tak samo jak na początku meczu tak na starcie drugiej części jest przerwa spowodowana urazem. Ucierpiał Samir i potrzebował masażysty z zamrażaczem.

Siatka sklejona, więc piłka w grze.

Trzeba naprawić siatkę, dlatego piłkarze muszą czekać na murawie na wznowienie meczu.

Czy Udinese Calcio wyrówna po przerwie?

Skromna przewaga Napoli po pierwszej połowie.

Udinese Calcio mogło wyrównać w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Ignacio Pussetto był o włos od wpakowania futbolówki do bramki Orestisa Karnezisa.

Żółtą kartkę otrzymał Raul Albiol za faul na Rolando Mandragorze.

Zza pola karnego mierzył Arkadiusz Milik. Trafił w przeciwnika. Minęło pięć sekund i ten sam zawodnik główkował obok bramki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Wymieniają podania przyjezdni. Wreszcie Piotr Zieliński przyspieszył grę i starał się uruchomić mocnym wstrzeleniem Arkadiusza Milika. Interweniowali ciasno ustawieni Bianconeri.

Arkadiusz Milik zostaje na boisku. Sędzia uznał, że żółta kartka wystarczy napastnikowi Napoli.

Sędzia sprawdza, czy Arkadiuszowi Milikowi należy się czerwona kartka.

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za faul na Rodrigo de Paulu.

Udinese. Schodzi: William Ekong. Wchodzi: Nicholas Opoku.

Piotr Zieliński strzelił z powietrza po miękkim podaniu Allana. Futbolówka po uderzeniu pomocnika Napoli trafiła w boczną siatkę. Arkadiusz Milik domagał się od rodaka podania, a otrzymał w zamian jedynie przeprosiny.

Fabian Ruiz próbował uruchomić krótkim podaniem Arkadiusza Milika. Zrozumiał zamysł Hiszpana przeciwnik, konkretnie Rolando Mandragora i nie pozwolił reprezentantowi Polski na oddanie strzału.

Nieudane dośrodkowanie Piotra Zielińskiego. Futbolówka nie trafiła do ustawionych w polu karnym zawodników Napoli, natomiast przeleciała obok bramki Udinese Calcio.

Świetna szansa na wyrównanie! Kevin Lasagna zgubił obrońców Napoli i w pełnym biegu oddał uderzenie z kilkunastu metrów. Reprezentant Włoch został powstrzymany dopiero przez Orestisa Karnezisa.

Dwa uderzenia ostrzegawcze. Seko Fofana trafił w nogi defensora Napoli, a poprawka Rodrigo De Paula była wyraźnie niecelna.

Mało interesujący fragment spotkania. Udinese Calcio stara się zepchnąć Napoli na własną połowę bez specjalnego powodzenia.

Zdecydowana przewaga Azzurrich w Udine. Podopieczni Carlo Ancelottiego rozsądnie wymieniają podania i nie pozwalają dojść do głosu gospodarzom.

Żółtą kartkę otrzymał Ignacio Pussetto za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Fabian Ruiz.

Fabian Ruiz nie potrzebował dużo czasu, żeby zaaklimatyzować się na boisku. 10 minut po wejściu z ławki rezerwowych Hiszpan popisał się świetnym uderzeniem prawą nogą w narożnik bramki Simone Scuffeta.

Świetny powrót Kevina Malcuita, który przeciął dobrze zapowiadające się podanie na skrzydło Seko Fofany. Po przechwycie Francuza i błędzie Simone Scuffeta uderzenie Jose Callejona ponad poprzeczką.

Premierowe uderzenie. Jose Callejon sprawdził czujność Simone Scuffeta strzałem po ziemi zza pola karnego. Młody Włoch nie miał problemu z zatrzymaniem szybko sunącej futbolówki.

Napoli w posiadaniu piłki. Ostra gra gospodarzy utrudnia Azzurrim złapanie odpowiedniego rytmu i stworzenie pierwszej sytuacji podbramkowej.

Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem. Trafiony w twarz został Jose Callejon i potrzebował chwili Hiszpan, żeby dojść do siebie po tym ciosie.

Napoli. Schodzi: Simone Verdi. Wchodzi: Fabian Ruiz.

Krótko po rozpoczęciu spotkania Simone Verdi przysiadł na murawie. Włoch ma problem ze zdrowiem.

Pierwszy gwizdek!

Kto wygra mecz?

Łukasz Teodorczyk poza podstawowym składem Udinese Calcio.

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik od początku w zespole z Neapolu.

Sędzia: Maurizio Mariani

Udinese Calcio straciło w tym sezonie 10 goli, a to tyle samo co Napoli. Z drugiej strony klub Łukasza Teodorczyka zdobył tylko osiem bramek, a to blisko dwa razy mniej niż jego przeciwnik spod Wezuwiusza.

W bliskiej perspektywie Azzurri mają mecz z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów. Po pokonaniu Liverpool FC w Neapolu odżyła wiara w awans do fazy pucharowej elitarnych rozgrywek. Zanim podopieczni Ancelottiego polecą do Paryża zagrają w Udine.

Napoli jest wiceliderem Serie A, ale już z dość pokaźną stratą sześciu punktów do lidera Juventusu. Drużyna Carlo Ancelottiego musi także oglądać się za siebie, ponieważ za jej plecami na potknięcie czeka między innymi Inter Mediolan.