3
8
120'

Gol! Strzelił Joao Amaral.

To się nazywa budowanie napięcia w futbolu. Po dwóch godzinach meczu Lech Poznań wyszedł na prowadzenie. Tak jak wspominaliśmy Joao Amaral wyróżniał się aktywnością spośród przyjezdnych i to on rozstrzyga pojedynek. Dobił piłkę po interwencji Dominika Budzyńskiego, który zatrzymał uderzenie Christiana Gytkjaera.

Lech Poznań
154
75
26
42
76
116'

Dominik Budzyński wykorzystuje swoją szansę. Rezerwowy bramkarz ŁKS-u Łódź interweniował po strzale Christiana Gytkjaera. Takich klasowych obron było już kilka.

23
6
9
6
20
115'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Trałka za faul.

21
9
9
13
21
112'

Trenerzy układają w głowie piątkę do wykonywania rzutów karnych. Chyba że mają gotową od poniedziałku.

6
16
5
1
4
110'

Dwoi się i troi Joao Amaral, co nie oznacza, że wszystkie jego zagrania zasługują na uznanie. Przed momentem naprawiał swój własny błąd.

13
7
5
3
5
107'

Akcja Jewhena Radionowa. Naładowany energią napastnik gospodarzy zgrabnie opanował piłkę, ale nie zaskoczył swoim strzałem Matusa Putnockiego.

10
7
5
3
7
106'

Gra wznowiona po raz ostatni.

11
5
4
5
5
105'

Pierwsza część dogrywki nie przyniosła rozstrzygnięcia.

8
8
7
4
11
104'

Po dośrodkowaniu Mihaia Raduta kilku zawodników Lecha Poznań miało ochotę na oddanie strzału. Żaden z nich nie zdołał jednak urwać się zmobilizowanym w obronie gospodarzom.

5
4
2
1
5
102'

Kiedyś spiker na jednym ze stadionów nazwał dogrywkę dodatkowymi emocjami za te same pieniądze, ale w Łodzi tych emocji za wiele nie było i nie ma.

5
6
4
3
7
99'
97'

Poprawiał po wspomnianym strzale Mihaia Raduta Joao Amaral, ale zatrudniał już w tym spotkaniu Dominika Budzyńskiego trudniejszymi uderzeniami.

8
4
5
5
7
96'

Szansa na zaskoczenie Dominika Budzyńskiego z rzutu wolnego. Łukasz Szczech przerwał grę po faulu blisko linii pola karnego łodzian. Odpowiedzialność za wykonanie stałego fragmentu wziął na siebie Mihai Radut i zepsuł to. Niecelne uderzenie!

7
3
3
6
8
93'

Lech Poznań organizuje się do ataku, ale wygląda to podobnie niemrawo jak przez całe spotkanie.

7
4
4
6
8
91'

Rozpoczęła się dogrywka.

8
5
5
4
5
Czy dogrywka przyniesie rozstrzygnięcie?
2
2
1
1
90+3'

Ostatnie szanse Lecha Poznań na uniknięcie dogrywki. Zdenerwował się najwidoczniej Joao Amaral, po którego strzale interweniował bezbłędny dziś Dominik Budzyński.

6
11
2
4
5
90'

Doliczone cztery minuty.

3
3
3
2
5
88'
86'

Piłka spadła poza bramką gospodarzy po zagraniu Tymoteusza Klupsia. Kilka minut pozostało do końca regulaminowego czasu.

7
8
4
1
4
83'

Długo czekał na swoją szansę Rafał Kujawa. Najbardziej wysunięty zawodnik ŁKS-u Łódź wreszcie miał możliwość oddania niebezpiecznego uderzenia z woleja. Zabrakło mu niewiele do szczęścia.

12
4
1
4
3
79'

Zameldował się na murawie dośrodkowaniem Tymoteusz Klupś. Dopadł do futbolówki Christian Gytkjaer, ale nie zmienił toru jej lotu w kierunku bramki.

2
4
1
4
8
77'
76'

Piłka w siatce przyjezdnych, ale sędzia Łukasz Szczech nie pozwala się cieszyć gospodarzom. Spalony!

7
10
5
7
13
74'

ŁKS Łódź może zachować czyste konto w czwartym meczu z rzędu, natomiast jego przeciwnik nie trafić do bramki przeciwnika tak samo jak w poprzednim spotkaniu ligowym z Arką Gdynia.

3
5
2
2
4
72'

Spróbował zza pola karnego Tomasz Cywka. Tak samo mocne, jak również niedokładne uderzenie zawodnika Lecha Poznań.

2
4
1
3
71'

Niewykorzystna szansa na zaskoczenie Dominika Budzyńskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Interweniowali wcześniej obrońcy beniaminka zaplecza Lotto Ekstraklasy.

3
4
1
3
2
67'

Wymienił skrzydłowych Kazimierz Moskal. Szczególnie pojawienie się na boisku najskuteczniejszego spośród łodzian w tym sezonie Patryka Bryły ucieszyło publiczność.

9
2
4
1
4
66'

To już chyba ten moment, w którym można przypomnieć, że w przypadku remisu po 90 minutach sędzia zarządzi dogrywkę, a jeżeli także ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, konkurs rzutów karnych.

8
7
3
1
3
64'

Lech. Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Mihai Radut.

3
6
3
2
2
63'
61'

Bartosz Widejko dostał piłkę w tempo, miał otwartą drogę do bramki, ale nie potrafił ukarać Lecha Poznań za dezorganizację. Zmarnowana szansa zespołu z Łodzi.

2
1
2
60'

Krótka seria rzutów rożnych dla zespołu z zaplecza Lotto Ekstraklasy. Nie pozwolili sobie na błąd obrońcy z Wielkopolski.

8
5
3
1
4
58'

ŁKS Łódź. Schodzi: Jakub Kostyrka. Wchodzi: Piotr Pyrdoł.

1
55'

Druga w tym meczu szansa na gola Kamila Jóźwiaka. Tym razem młody piłkarz Lecha Poznań przestrzelił po umiejętnym przełożeniu sobie futbolówki oraz przeciwnika.

1
2
1
2
7
54'

Dobrze ustawieni piłkarze z Poznania nie pozwolili gospodarzom na stworzenie sytuacji podbramkowej. Żałuje ŁKS Łódź szansy z początku meczu, biorąc pod uwagę to, co dzieje się aktualnie na murawie.

2
2
1
2
5
51'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Cywka za faul.

Lech Poznań
10
7
5
4
10
50'

Z trudem przychodzi drużynom stwarzanie sytuacji podbramkowych. Brakuje ruchu w przednich formacjach i niewiele zmieniła w tym temacie przerwa.

1
2
2
3
1
47'

Nie zdecydowali się na zamieszanie w składach trenerzy Kazimierz Moskal oraz Ivan Djurdjević. Może zamieszali chociaż w taktyce.

2
1
1
2
2
46'

4
45'

Jednym z najważniejszych zawodników w pierwszej połowie był Dominik Budzyński, który na koniec interweniował po uderzeniu Kamila Jóźwiaka. Nie ma gola.

5
1
3
2
4
44'

Joao Amaral strzelił niecelnie. W pierwszej połowie momentami robiło się gorąco pod bramkami, ale generalnie temperatura spotkania adekwatna do temperatury powietrza w Łodzi.

2
6
2
4
40'

Zakotłowało się w polu karnym podopiecznych Kazimierza Moskala. Ostatecznie okazali się sprytniejsi od zawodników z Poznania i wyekspediowali stamtąd piłkę. Odetchnął Dominik Budzyński.

5
3
2
1
1
37'

Ostatnie szanse na zaskoczenie bramkarza przeciwnika w pierwszej połowie. Pewnie jeszcze spróbuje drużyna Ivana Djurdjevicia.

3
3
3
2
4
34'

Bartosz Widejko podłączył się do ataku ŁKS-u Łódź. Po przebiegnięciu sporego dystansu zdecydował się na uderzenie. Pudło i Matus Putnocky nie musiał interweniować.

6
4
1
1
1
32'

Utrzymuje się przewaga w posiadaniu piłki Lecha Poznań, pewnie nawet się powiększa, tyle że wynik cały czas taki sam.

7
5
5
7
29'

Gol Lecha Poznań wisi w powietrzu. Pedro Tiba uderzył równie groźnie jak dwie minuty wcześniej Christian Gytkjaer, ale ponownie na posterunku Dominik Budzyński.

7
3
2
3
7
27'

Tym razem musiał interweniować sam Dominik Budzyński. Gdyby nie zachowanie bramkarza ŁKS-u Łódź, pozniacy wyszliby na prowadzenie. Huknął Christian Gytkjaer, ale nadział się na paradę golkipera!

5
2
5
2
5
25'

Dominik Budzyński dobrze rozstawił swoich obrońców, którzy nie dopuścili do oddania strzału po wrzutce Joao Amarala z rzutu rożnego. Inna sprawa, że dośrodkowanie było niskiej jakości.

5
4
1
4
22'

Była szansa na gola Lecha Poznań. Najlepsza z dotychczasowych. Z trudem gospodarze wybili futbolówkę na korner sprzed nosa Christiana Gytkjaera.

6
7
2
3
6
21'

Czas ucieka, a wynik bez zmian.

3
1
1
2
19'

Rozpędza się drużyna z Poznania, ale efektu bramkowego jeszcze nie widać. Wiodącymi zawodnikami w ostatnich atakach Lecha byli Łukasz Trałka oraz Pedro Tiba.

13
4
3
4
6
16'

Gwizdek sędziego Łukasza Szczecha po przewinieniu Łukasza Trałki. Nie gonił przeciwnika pomocnik Lecha Poznań, a sprowadził go do parteru.

2
1
1
2
4
14'

Pedro Tiba próbował oddać strzał po zagraniu z rzutu rożnego. Obok zawodnika Lecha Poznań znalazło się kilku przeciwników i nie pozwoliło na skierowanie piłki do siatki.

8
4
1
2
5
12'

Interweniował Kamil Juraszek, który w tym spotkaniu tworzy duet środkowych obrońców z Maksymilianem Rozwandowiczem. Na ławce rezerwowych usiadł Jan Sobociński.

5
1
10'

Przewaga w posiadaniu piłki po stronie Lecha Poznań, ale groźniejszą sytuację podbramkową stworzyli dotychczas zawodnicy z Łodzi.

10
4
4
2
4
7'

Wystraszyli gospodarze podopiecznych Ivana Djurdjevicia, którzy ponownie próbują zdominować wydarzenia w Łodzi.

10
2
1
1
5'

W odpowiedzi genialna szansa gospodarzy na zdobycie gola. Po pojedynku Rafała Kujawy z Matusem Putnockim bramka przedstawiciela Lotto Ekstraklasy była odsłonięta. Jakub Kostyrka powinien umieścić tam piłkę, ale uderzył ponad poprzeczką!

7
5
2
1
3
4'

Nieco spóźniony Christian Gytkjaer, żeby zakończyć strzałem do siatki premierowy atak Lecha Poznań. Na czas był przy piłce Joao Amaral, ale jemu z kolei zabrakło dokładności. Pudło i od bramki Dominik Budzyński.

14:13

Lech Poznań to jedyny z 18 klubów Lotto Ekstraklasy, który w ostatniej kolejce nie zdobył gola. Zdecydowanie skuteczniejszy zamierza być w Łodzi i poprawić się po dwóch porażkach z rzędu.

2
2
1
1
1
14:13

Drużyna z Łodzi spisuje się na zapleczu Lotto Ekstraklasy lepiej na wyjazdach niż na własnym stadionie. Beniaminek wywalczył u siebie zaledwie cztery z możliwych 15 punktów.

1
1
14:13

ŁKS Łódź spróbuje sprawić niespodziankę i wyeliminować z Pucharu Polski klub, który reprezentował Lotto Ekstraklasę w Lidze Europy. Drużyna Kazimierza Moskala nie straciła gola w trzech poprzednich meczach.