Włochy
63' Jorginho 78' Federico Bernardeschi
Grecja
14' Pantelis Hatzidiakos 63' Andrea Bouchalakis
2:0

Włosi sięgnęli po 7. zwycięstwo w eliminacjach i awansowali do Euro 2020!

Druga połowa została przedłużona o trzy minuty.

Włochy. Schodzi: Nicolo Barella. Wchodzi: Nicolo Zaniolo.

Fantastyczne podanie Bernardeschiego do Insigne. Pomocnik Juventusu mięciutko wrzucił piłkę za stoperów, a skrzydłowy Napoli uderzył prosto z powietrza, ale popis Włochów popsuł udaną interwencją Paschalakis.

Bonucci wrócił na boisko. Nie tak łatwo zniechęcić kapitana Włochów do opuszczenia murawy.

Przerwa w grze. Z pomocy sztabu medycznego korzysta Leonardo Bonucci.

Włochy. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Andrea Belotti.

Gol! Strzelił Federico Bernardeschi. Asystował mu Leonardo Bonucci.

I Włosi nagrodzili się za cierpliwość. Po długiej wymianie piłki w sytuacji strzeleckiej znalazł się Bernardeschi i bez wahania uderzył z 20 metrów na bramkę Paschalakisa.

Grecja. Schodzi: Andrea Bouchalakis. Wchodzi: Dimitris Giannoulis.

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym. Piłka w końcu trafiła do Bakasetasa, który w dobrej okazji nie trafił czysto w futbolówkę i ta padła łatwym łupem Donnarummy.

Lorenzo Insigne huknął z dystansu, ale Alexandros Paschalakis nie musiał interweniować. Gdyby Włoch był odrobinę bardziej precyzyjny, Grek nie miałby nic do powiedzenia.

Grecja. Schodzi: Efthymios Koulouris. Wchodzi: Anastasios Donis.

Gol! Strzelił Jorginho.

Pomocnik Chelsea kompletnie zmylił Paschalakisa. Włosi krok od awansu do Euro 2020.

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Bouchalakis.

Rzut karny dla Włochów za zagranie ręką Bouchalakisa! Grek zatrzymał przedramieniem piłkę po strzale Insigne.

Grecy nie zamierzają położyć się przed Włochami! Zeca odebrał piłkę Verrattiemu i goście ruszyli z błyskawiczną kontrą, w końcowej fazie której Limnios zagrał wzdłuż bramki do Koulourisa, ale ten z bliska uderzył tylko w boczną siatkę.

W końcu! Po centrze D'Ambrosio z prawej strony piłka trafiła na czoło Immobile, który zmusił Paschalakisa do interwencji. Grecki bramkarz w dobrym stylu sparował strzał Włocha na rzut rożny.

Teraz Leonardo Spinazzola spod końcowej linii dośrodkował przed bramkę gości do Ciro Immobile, któremu zabrakło dosłownie kilku centymetrów, by sięgnąć piłkę głową.

Verratti uruchomił Insigne znakomitym podaniem za obrońców. Gracz Napoli z klasą zgasił piłkę, ale w dobrej sytuacji uderzył nad bramką Grecji. Paschalakis nadal bez interwencji na linii.

Zdaje się, że w drugiej połowie Włosi postanowili podkręcić tempo.

Federico Bernardeschi złamał akcję z prawego skrydła do środka i zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale pomocnik Juventusu Turyn uderzył daleko od bramki gości.

Początek drugiej połowy. Od środka Włosi.

Koniec pierwszej połowy.

Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.

Może podobać się konsekwencja, z jaką Włosi prowadzą grę, ale z drugiej strony zaraz sędzia zakończy pierwszą połowę, a Paschalakis na linii jeszcze nie musiał interweniować.

Leonardo Spinazzola przedarł się lewym skrzydłem i spod końcowej linii wycofał piłkę do Ciro Immobile, który uderzył bez przyjęcia, ale jego strzał został zablokowany. To była pierwsza tak dobra okazja Włochów w tym meczu.

Chiesa utyka i jeszcze przed przerwą zostanie zmieniony przez Bernardeschiego.

Verratti zaczął grać odważniej. Pomocnik PSG postanowił zdobyć przestrzeń dryblingami. Może się podobać to, jak filigranowy Włoch panuje nad piłką.

Roberto Mancini nie jest zadowolony z tego, co widzi na murawie. Włoski selekcjoner mierzy swoich podopiecznych surowym wzrokiem i naradza się ze swoimi asystentami.

Przewaga Włochów jest bezdyskusyjna, ale gospodarze nie oddali jeszcze ani jednego uderzenia w światło bramki gości. A pół godziny gry już za nami.

Ciekawy pomysł Włochów. Insigne mięciutko wrzucił piłkę nad murem do Bonucciego który tyłem głowy próbował zgrać futbolówkę przed bramkę Greków, ale kapitanowi Italii zabrakło precyzji.

Włosi suną jak walec. Powoli, ale do przodu. W ostatnich kilku minutach Grecy zostali zepchnięci kilka metrów wgłąb swojej połowy.

Włosi cierpliwie budują atak pozycyjny. Nie śpieszy im się, oj nie śpieszy.

Żółtą kartkę otrzymał Pantelis Hatzidiakos.

Grek upomniany za faul na Immobile.

D'Ambrosio wrócił na boisko. Włosi już w komplecie.

Kapitalna! Kapitalna akcja Greków! Grający w przewadze goście ruszyli do ataku i kilkoma podaniami rozmontowali obronę gospodarzy. W finalnej fazie akcji Koulouris znalazł się z piłką w polu karnym Włochów i huknął ile miał sił w nodze, ale Donnarumma obronił jego strzał. Jedną ręką.

Włosi na razie w "10". Na prawą obronę Bonucci wezwał Chiesę, a skrzydłowy Fiorentiny potulnie wykonał polecenie starszego kolegi.

Przerwa w grze. D'Ambrosio doznał urazu kolana i na razie nie może kontynuować gry.

Gospodarze starają się rozbujać Greków. Rozgrywają piłkę od lewej do prawej i z powrotem, szukając luk między w formacjach rywali.

Włosi zaczęli przejmować kontrolę nad spotkaniem. Grecy nie okopali się na swojej połowie, ale tylko biegają za piłką.

Francesco Acerbi próbował uruchomić dalekim podaniem Lorenzo Insigne, ale źle wyważył stopę i skrzydłowemu Napoli brakło boiska, by dogonić piłkę.

Iskry lecą od pierwszych sekund. Acerbi mocno ucierpiał po "nakładce" Bakasetasa.

Zaczynamy! Od środka Grecy.

Sędzia Siergiej Karasiew wyprowadził już zawodników na murawę. Za moment hymny.

Kto wygra mecz?

Włosi zagrają dziś w nietypowych, bo zielonych koszulkach. Więcej o tym TUTAJ

W zakończonym już meczu gr. J Bośnia i Hercegowina rozbiła Finlandię (4:1), co oznacza, że zwycięstwo z Grekami da Włochom awans do Euro 2020.

Włosi podejmą Greków jako lider gr. J eliminacji Euro 2020. Zespół Roberto Manciniego wygrał wszystkie sześć spotkań, strzelając 18 goli i tracąc tylko 3. W Grecji Azzurri pewnie dzisiejszych rywali 3:0.