Przerwa w grze. Z pomocy sztabu medycznego korzysta Leonardo Bonucci.

79'

Włochy. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Andrea Belotti.

78'

Gol! Strzelił Federico Bernardeschi. Asystował mu Leonardo Bonucci.

I Włosi nagrodzili się za cierpliwość. Po długiej wymianie piłki w sytuacji strzeleckiej znalazł się Bernardeschi i bez wahania uderzył z 20 metrów na bramkę Paschalakisa.

75'

Grecja. Schodzi: Andrea Bouchalakis. Wchodzi: Dimitris Giannoulis.

wchodzi Wchodzi
Dimitris Giannoulis #22
schodzi Schodzi
Andrea Bouchalakis #6
74'

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym. Piłka w końcu trafiła do Bakasetasa, który w dobrej okazji nie trafił czysto w futbolówkę i ta padła łatwym łupem Donnarummy.

71'

Lorenzo Insigne huknął z dystansu, ale Alexandros Paschalakis nie musiał interweniować. Gdyby Włoch był odrobinę bardziej precyzyjny, Grek nie miałby nic do powiedzenia.

67'

Grecja. Schodzi: Efthymios Koulouris. Wchodzi: Anastasios Donis.

Anastasios Donis #11
Efthymios Koulouris #9
1
1
63'

Gol! Strzelił Jorginho.

Pomocnik Chelsea kompletnie zmylił Paschalakisa. Włosi krok od awansu do Euro 2020.

12
8
3
2
2
63'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Bouchalakis.

Grecja
1
1
62'

Rzut karny dla Włochów za zagranie ręką Bouchalakisa! Grek zatrzymał przedramieniem piłkę po strzale Insigne.

1
3
komentarz

60'

Grecy nie zamierzają położyć się przed Włochami! Zeca odebrał piłkę Verrattiemu i goście ruszyli z błyskawiczną kontrą, w końcowej fazie której Limnios zagrał wzdłuż bramki do Koulourisa, ale ten z bliska uderzył tylko w boczną siatkę.

2
55'

W końcu! Po centrze D'Ambrosio z prawej strony piłka trafiła na czoło Immobile, który zmusił Paschalakisa do interwencji. Grecki bramkarz w dobrym stylu sparował strzał Włocha na rzut rożny.

1
1
54'

Teraz Leonardo Spinazzola spod końcowej linii dośrodkował przed bramkę gości do Ciro Immobile, któremu zabrakło dosłownie kilku centymetrów, by sięgnąć piłkę głową.

1
1
53'

Verratti uruchomił Insigne znakomitym podaniem za obrońców. Gracz Napoli z klasą zgasił piłkę, ale w dobrej sytuacji uderzył nad bramką Grecji. Paschalakis nadal bez interwencji na linii.

1
1
53'

Zdaje się, że w drugiej połowie Włosi postanowili podkręcić tempo.

1
2
1
48'

Federico Bernardeschi złamał akcję z prawego skrydła do środka i zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale pomocnik Juventusu Turyn uderzył daleko od bramki gości.

1
1
2
1
45'

Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.

2
2
43'

Może podobać się konsekwencja, z jaką Włosi prowadzą grę, ale z drugiej strony zaraz sędzia zakończy pierwszą połowę, a Paschalakis na linii jeszcze nie musiał interweniować.

2
1
2
40'

Leonardo Spinazzola przedarł się lewym skrzydłem i spod końcowej linii wycofał piłkę do Ciro Immobile, który uderzył bez przyjęcia, ale jego strzał został zablokowany. To była pierwsza tak dobra okazja Włochów w tym meczu.

3
2
1
38'

Chiesa utyka i jeszcze przed przerwą zostanie zmieniony przez Bernardeschiego.

1
1
1
20:25

1
35'

Verratti zaczął grać odważniej. Pomocnik PSG postanowił zdobyć przestrzeń dryblingami. Może się podobać to, jak filigranowy Włoch panuje nad piłką.

3
1
1
32'

Roberto Mancini nie jest zadowolony z tego, co widzi na murawie. Włoski selekcjoner mierzy swoich podopiecznych surowym wzrokiem i naradza się ze swoimi asystentami.

2
29'

Przewaga Włochów jest bezdyskusyjna, ale gospodarze nie oddali jeszcze ani jednego uderzenia w światło bramki gości. A pół godziny gry już za nami.

4
1
1
1
24'

Ciekawy pomysł Włochów. Insigne mięciutko wrzucił piłkę nad murem do Bonucciego który tyłem głowy próbował zgrać futbolówkę przed bramkę Greków, ale kapitanowi Italii zabrakło precyzji.

4
4
2
21'

Włosi suną jak walec. Powoli, ale do przodu. W ostatnich kilku minutach Grecy zostali zepchnięci kilka metrów wgłąb swojej połowy.

2
1
1
18'

Włosi cierpliwie budują atak pozycyjny. Nie śpieszy im się, oj nie śpieszy.

1
2
1
14'

Żółtą kartkę otrzymał Pantelis Hatzidiakos.

Grek upomniany za faul na Immobile.

Pantelis Hatzidiakos #17
Grecja
5
13'

D'Ambrosio wrócił na boisko. Włosi już w komplecie.

1
1
2
12'

Kapitalna! Kapitalna akcja Greków! Grający w przewadze goście ruszyli do ataku i kilkoma podaniami rozmontowali obronę gospodarzy. W finalnej fazie akcji Koulouris znalazł się z piłką w polu karnym Włochów i huknął ile miał sił w nodze, ale Donnarumma obronił jego strzał. Jedną ręką.

1
3
10'

Włosi na razie w "10". Na prawą obronę Bonucci wezwał Chiesę, a skrzydłowy Fiorentiny potulnie wykonał polecenie starszego kolegi.

1
2
1
9'

Przerwa w grze. D'Ambrosio doznał urazu kolana i na razie nie może kontynuować gry.

2
1
3
4
1
8'

Gospodarze starają się rozbujać Greków. Rozgrywają piłkę od lewej do prawej i z powrotem, szukając luk między w formacjach rywali.

2
5'

Włosi zaczęli przejmować kontrolę nad spotkaniem. Grecy nie okopali się na swojej połowie, ale tylko biegają za piłką.

1
2
3'

Francesco Acerbi próbował uruchomić dalekim podaniem Lorenzo Insigne, ale źle wyważył stopę i skrzydłowemu Napoli brakło boiska, by dogonić piłkę.

1
1'

Iskry lecą od pierwszych sekund. Acerbi mocno ucierpiał po "nakładce" Bakasetasa.

20:25

Sędzia Siergiej Karasiew wyprowadził już zawodników na murawę. Za moment hymny.