KGHM Zagłębie Lubin
88' Filip Starzyński 90+1' Damian Oko 90+7' Lubomir Guldan
Cracovia
31' Janusz Gol 43' Michal Siplak 73' Javi Hernandez 87' Filip Piszczek 90+3' Javi Hernandez
1:2

Koniec meczu. Cracovia wygrywa i nadal liczy się w walce o awans do rozgrywek UEFA.

Żółtą kartkę otrzymał Lubomir Guldan.

Gol! Strzelił Javi Hernandez.

Po strzale Wdowiaka z dystansu Forenc wypiąstkował piłkę przed pole karne. Tam przejął ją Dąbrowski, oddając Hernandezowi, który zaczął taniec. Minął trzech rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Forencem i spokojnie wpakował piłkę do siatki.

Żółtą kartkę otrzymał Damian Oko.

Obrońca Zagłębia został ukarany za utrudnianie wznowienia gry.

Druga połowa została przedłużona o sześć minut.

Po dośrodkowaniu z półpola Piszczek przedłuży podanie do wbiegającego mu za plecami Hernandeza, ale Hiszpan tym razem nie trafił czysto w piłkę i Forenc nie musiał interweniować.

Zagłębie. Schodzi: Bartosz Slisz. Wchodzi: Patryk Szysz.

Gol! Strzelił Filip Starzyński.

Pomocnik Zagłębia nie dał Peskoviciowi szans na interwencję. Bramkarz Cracovii ruszył w lewą stronę, a piłka poleciała w przeciwnym kierunku.

Po centrze z rzutu wolnego Piszczek sfaulował w swoim polu karnym Maresa.

Napastnik Cracovii został za to ukarany żółtą kartką.

Rzut karny dla Zagłębia!

Groźna kontra Cracovii, w końcowej fazie której Piszczek nie zdołał oddać strzału. Piłkę przejął jeszcze Hernandez, ale Hiszpan uderzył słabo i wprost w Forenca.

Doskonała okazja gospodarzy! Czerwiński zagrał w pole karne do Starzyńskiego, który kapitalnie zwiódł trzech rywali i spod końcowej linii dowycofał piłkę do Pawłowskiego, który w 12 metrów uderzył nad bramką Cracovii.

Cracovia. Schodzi: Michal Siplak. Wchodzi: Diego Ferraresso.

Cracovia. Schodzi: Airam Cabrera. Wchodzi: Filip Piszczek.

Zagłębie rzuciło się od odrabiania strat. Być może ostatni kwadrans wynagrodzi kibicom męczarnie z pierwszych pięciu.

Piłka w siatce Cracovii po strzale Maresa, ale gol nie został uznany - Słowak był na wyraźnym spalonym.

Gol! Strzelił Javi Hernandez. Asystował mu Airam Cabrera.

Po podaniu Cabrery Hernandez przyjął piłkę odskakując od robiącego wślizg Balicia i pokonał Forenca kapitalnym płaskim strzałem z 20 metrów. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku - bramkarz Zagłębia miał nikłe szanse na skuteczną interwencję.

Tak jak w pierwszej połowie ton grze nadawała Cracovia, tak po przerwie stroną lekko dominującą jest Zagłębie. Wysiłki gości nie kończą się jednak uderzeniami na bramkę Peskovicia.

Tuszyński nie będzie w stanie kontyuować gry. Zagłębie na razie w "10".

Zapowiada się dłuższa przerwa w grze. Tuszyński jest opatrywany na murawie.

Fatalnie wyglądające zderzenie Peskovicia z Tuszyńskim. Napastnik Zagłębia krwawi z głowy.

Po podaniu Cabrery Wdowiak znalazł się w sytuacji strzeleckiej, ale z narożnika pola karnego uderzył obok bramki Forenca.

Teraz Hernandez dośrodkował na dalszy słupek do Cabrery, któremu w ostatniej chwili piłkę z buta zdjął Kopacz.

Cracovia w końcu zmieniła stronę i przestała eksploatować Wdowiaka. Teraz piłka trafiła na prawe skrzydło do Rapy, po którego centrze Forenc interweniował z problemami.

Po centrze Hernandeza z rzutu rożnego piłka trafiła do Helika, który uderzył w kierunku dalszego rogu, ale Forenc skutecznie interweniował. To pierwszy celny strzał Pasów w tym meczu.

Zagłębie gra odważniej niż w pierwszej połowie, ale jakości w ich ataku pozycyjnym jest tyle co w grze Cracovii przed przerwą. Tyle co mięsa w parówkach.

Pawłowski padł w polu karnym Cracovii, ale sędzia Myć nie tylko nie wskazał na "wapno", ale nawet podyktował rzut wolny za faul piłkarza gospodarzy na Datkoviciu.

Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian.

Koniec pierwszej połowy. Na szczęście.

Żółtą kartkę otrzymał Michal Siplak.

Słowak ukarany za faul na Sliszu.

Trzeba to sobie uczciwie powiedzieć: nie wygląda to jak mecz, którego stawką jest awans do rozgrywek UEFA.

Dobiega końca pierwsza połowa, a Cracovia nie oddała ani jednego celnego uderzenia. Gospodarze mają takie jedno: Balicia z główki wprost w Peskovicia.

I znów po dośrodkowaniu piłkarza Cracovii spod chorągiewki piłkę jak magnes ściągnął do siebie gracz gospodarzy.

Kolejny rzut rożny Cracovii i kolejny, po którym piłkę zgarnęli gospodarze. Goście marnują stałe fragmenty gry.

Cabrera uruchomił na lewym skrzydle Wdowiaka, ale ten przegrał pojedynek jeden na jeden z Kopaczem.

Żółtą kartkę otrzymał Janusz Gol.

Kapitan Cracovii ukarany za faul na Pawłowskim.

Zagłębiu udało się odsunąć ciężar gry od swojej bramki.

Filip Jagiełło pokusił się o zaskoczenie Michala Peskovicia lobem z połowy boiska, ale posłał piłkę daleko od celu - futbolówka minęła linię końcową na wysokości linii bocznej pola karnego.

Teraz Pesković musiał już interweniować. Po centrze z rzutu rożnego do piłki doszedł Balić i zagłówkował w światło bramki, ale na swoje nieszczęście też wprost w golkipera Cracovii.

A Zagłębie jak już zaatakowało, to konkretnie. Jagiełło uruchomił prostopadłym podaniem Pawłowskiego, który z ostrego kąta uderzył nieznacznie obok dalszego słupka bramki Cracovii.

Trzeci rzut rożny Cracovii i trzeci, po którym piłka nie trafiła do zawodnika gości.

Przewaga Cracovii nie topnieje. Gra toczy się na połowie Zagłębia.

Cracovia z łatwością przedostaje się z piłką pod i w pole karne Zagłębia, ale potem traci koncepcję. Teraz Dimun z 18 metrów uderzył źle - Forenc tylko odprowadził toczącą się piłkę za linię końcową.

Znów brakło Wdowiakowi techniki. Tym razem nie udało mu się przyjąć piłki zagranej z lewego skrzydła przez Siplaka. Skrzydłowy Cracovii tylko lekką ją tracił, a gdyby ją opanował, byłby pięć metrów od bramki gospodarzy.

Ależ teraz Cabrera zagrał do Wdowiaka nad obrońcami Zagłębia! Młodzieżowy reprezentant Polski nie zdołał jednak opanować piłki. Gdyby mu się udało, znalazłby się sam na sam z Forencem.

Po centrze Dąbrowskiego piłka padła łupem Forenca.

Fatalna zachowanie Rapy, który najpierw źle przyjął piłkę, wpuszczając ją w kozioł, a następnie zdecydował się na uderzeniem wolejem z ponad 30 metrów, po którym piłka wylądowała na trybunie za bramką Forenca.

Zakotłowało się w polu karnym Cracovii po centrze Starzyńskiego, ale Tuszyński, do którego trafiła piłka, nie zdołał posłać jej w kierunku bramki gości.

Jest i zryw Zagłębia. Pawłowski dośrodkował z prawego skrzydła, ale piłka padła łupem Peskovicia.

Pierwsze minuty pod znakiem przewagi Cracovii.

Dwa nieudane w wykonaniu Cracovii rzuty rożne. Po pierwszym Pasom udało się podzyskać piłkę na połowie gospodarze, ale po drugim lubinianie wyprowadzili już kontrę, którą goście przerwali dopiero w narożniku boiska.

Wdowiak przedarł się lewym skrzydłem do końcowej linii i wycofał piłkę przed pole karne do Gola, ale ten ni to strzelił, ni to podał, posyłając piłkę w Balicia.

Już pierwsza strata Cracovii. Czyżby stawka miała w pierwszych minutach paraliżować krakowian?

Zaczynamy! Od środka goście.

Sędzia Myć wyprowadził już oba zespoły na boisku. Zagłębie zagra na biało, a Cracovia wystąpi w czarnych trykotach.

Cracovia źle weszła w fazę finałową, przegrywając trzy pierwsze mecze, ale w dwóch ostatnich kolejkach krakowianie zdobyli komplet punktów. Zagłębie natomiats dwa ostatnie spotkania zremisowało, a w ogóle w fazie finałowej zdobyło tylko pięć z piętnastu możliwych do zdobycia "oczek".

Kto wygra mecz?

Dla obu ekip stawką spotkania jest przedłużenie szans na awans do rozgrywek UEFA. Na razie miejsce premiowane przepustką do pucharów zajmuje Cracovia, która ma dwa punkty przewagi  nad szóstym w tabeli Zagłębiem. Zespoły rozdziela jeszcze Jagiellonia Białystok - wicemistrz Polski ma tyle samo punktów co Pasy (54), a w 36. kolejce zmierzy się z Legią Warszawa.

Trener Zagłębia Ben van Dael postawił na dokładnie tych samych wykonawców co w ostatnim meczu z Lechią Gdańsk (1:1). Natomiast w porównaniu z ostatnim meczem z Lechem Poznań (1:0) Michał Probierz dokonał dwóch zmian w "11": za Filipa Piszczka i pauzującego za kartki Sergiu Hanca zagrają Airam Cabrera i Javi Hernandez.

W sezonie zasadniczym drużyny podzieliły się punktami. W pierwszej rundzie Zagłębie wygrało w Krakowie 1:0, a w rundzie rewanżowej Pasy zdobyły Lubin (2:1).

Spotkanie poprowadzi nie Paweł Gil, jak pierwotnie ogłosiła Ekstraklasa SA, lecz Wojciech Myć z Lublina. Dla obu ekip jest w tym sezonie sędzią szczęśliwym: Cracovia (3) i Zagłębie (1) wygrały wszystkie spotkania, które im prowadził.