PKO Ekstraklasa: 12. kolejka
18 paź 2019 20:30
90+4'

We wspomnianej akcji gliwiczanie wybiegli czwórką przeciwko dwójce, a bramka był pusta. To powinien być gol.

9
8
5
7
14
90+3'

Kontra Piasta. Buchalik został w polu karnym gliwiczan. Felix trafił do siatki, ale był na spalonym. Gola nie ma.

9
9
2
6
11
90+3'

Strzał z pola karnego Wasilewskiego minął cel. Będzie trzeci korner w przeciągu minuty.

7
5
5
2
7
90+2'

Plach nie zdołał złapać piłki przed linią. Będzie rzut rożny dla Wisły.

6
6
9
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

4
5
2
1
7
90'

Tuszyński do Sokołowskiego, którego strzał z pola karnego na róg wybił Buchalik.

3
2
1
5
87'
86'

Mógł być remis. Burliga wpadł z piłką w pole karne, dogranie nie dał rady wykorzystać Brożek. Po chwili obrońca w ostatnim momencie wybił futbolówkę!

7
3
3
5
3
85'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga. Bardzo ostre wejście gracza Wisły. To mogła być czerwona kartka.

Wisła Kraków
9
5
5
3
10
82'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Wasilewski.

16
8
2
5
9
82'

Zamieszanie pod bramką Wisły zakończone niecelnym strzałem Kirkeskova.

1
1
4
1
2
81'

Wisła Kraków. Schodzi: Rafał Boguski. Wchodzi: Chuca.

4
3
2
1
1
81'
79'

W końcu Parzyszek może liczyć na pomoc. Napastnik złapały skurcze, a wcześniej snajper sygnalizował problemy z mięśniem dwugłowym.

2
1
3
1
2
79'

Parzyszek położył się na murawie, a Wisła gra dalej i mogła wyrównać. Skiksował Brożek.

2
2
2
7
10
77'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał David Niepsuj. Zawodnik Wisły został ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego.

23
13
7
4
15
77'

Nie ma rzutu karnego.

20
9
3
6
16
76'

Jeszcze analizowane jest zagranie ręką Kirkeskova. Jedna akcja i dwa zdarzenia.

2
2
3
3
6
76'

Sędzia podbiega do monitora i zobaczy cóż tam się wydarzyło. A faulu na pewno nie było.

6
1
3
4
4
75'

Powtórki pokazują, że podcięcia nie było. Wcześniej ręką przypadkowo zagrał Kirkeskov. Co na to wóz?

1
1
2
6
74'

Rzut karny dla Wisły! W polu karnym Milewski podciął Niepsuja.

18
7
2
3
6
73'

Parzyszek po dośrodkowaniu uderzył w słupek. Napastnik był jednak na spalonym.

5
2
2
3
1
72'

Uraz sygnalizuje Parzyszek, będzie potrzebna zmiana.

3
3
4
4
1
71'

Piast wziął się do roboty. Strata gola na dobre obudziła mistrzów Polski.

5
2
1
2
2
69'

Piast dłużej pod bramką Wisły. Zabrakło uderzenia, ale gości wywalczyli rzut rożny.

8
4
2
3
4
67'
64'

Akcja Piasta zakończona niepotrzebnym strzałem Felixa. Zawodnik gości powinien dogrywał do Parzyszka.

5
1
1
3
62'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Rymaniak.

9
1
2
1
5
61'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sebastian Milewski.

1
60'

Kontra Piasta. Hateley do Badii, którego strzał po nodze Sadloka wyszedł na rzut rożny.

2
1
3
1
4
59'

Po drugim golu Piast niepotrzebnie cofnął się i słono za to zapłacić. Teraz goście przebudzili się i oddalili grę od własnej bramki.

11
5
2
1
4
57'

Gol! Strzelił David Niepsuj. Wisła łapie kontakt bramkowy! Niepsuj ruszył z piłką wzdłuż linii pola karnego i uderzył z ok. 17 metrów tuż przy słupku. Już tylko 1:2!

37
17
8
10
16
56'

Po stracie drugiej bramki Wisła zdecydowanie zaatakowała. Piast dobrze się broni.

5
4
2
1
2
53'

Mogło być 1:2! Niepsuj z pola karnego wycofał do Zdybowicza, a ten uderzył mocno tuż ponad bramką Piasta.

6
1
1
5
6
51'

Nie, gol dla Piasta został uznany. Mistrzowie Polski prowadzą 2:0.

6
7
1
3
2
51'

Jeszcze sędziowie analizują czy przed strzałem przed bramkarzem nie przebiegła mysz.

1
6
2
1
50'

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Tom Hateley. Już po emocjach? Z rzutu wolnego dogrywał Hateley, Parzyszek uprzedził Klemenza i głową z pięciu metrów wbił piłkę do bramki Wisły. 0:2!

20
14
3
10
9
46'

Akcja Piasta, zagranie do Felixa, który znalazł się na spalonym.

6
3
1
2
1
46'

19:49

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Fatalna nawierzchnia na Stadionie Narodowym. Glik unikał odpowiedzi. "Już raz pan od murawy mnie zrugał"

2
2
2
2
3
45'

Sędzia doliczył minutę.

1
1
1
1
45'

Z lewej strony starał się dośrodkować Kirkeskov. Duńczyk zbyt mocno kopnął piłkę. Od bramki Wisła.

2
2
2
42'

A teraz kontra Piasta, dogranie do Felixa, któremu uciekła piłka. Po chwili strzał wprost w dobrze ustawionego Buchalika.

5
1
4
40'

Kontra Wisły, dogranie Maka do Boguskiego zatrzymał obrońca.

2
3
3
4
6
38'

Strzał z dystansu oddał Hateley, piłka minęła bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości.

6
1
1
1
1
37'

Żółtą kartkę za faul otrzymał David Niepsuj.

5
4
1
1
5
36'

A teraz Drzazga przewrócił się w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej.

1
1
3
4
35'

W wozie VAR uznano, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami.

2
1
4
2
34'

Sadlok do Boguskiego, a ten padł w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej. Trwają już jednak analizy.

1
2
1
31'

Rzut wolny dla Wisły. Dogranie w pole karne, dobrze w defensywie zachował się Rymaniak.

2
1
4
3
19:49

28'

Z rogu dogrywał Badia, strzał głową Malarczyka odbił Buchalik. Na dobitkę nie pozwolili Parzyszkowi obrońcy.

4
1
1
2
27'

Po zdobytym golu Piast w ataku. Wisła nie potrafi odpowiedzieć gliwiczanom. Strzał Kirkeskova po nodze obrońcy wyszedł na rzut rożny.

9
5
1
25'

Gol! Strzelił Piotr Parzyszek. Asystował mu Mikkel Kirkeskov. Badia z rogu płasko przed pole karne do Kirkeskova. Duńczyk dośrodkował, a Parzyszek głową z pięciu metrów pokonał Buchalika. 0:1!

37
13
4
8
20
24'

Kontra Piasta, Badia ruszył z piłką i dograł do Felixa. Ten zatrzymał się z futbolówką i odegrał do partnera. Strzał Hiszpana z ostrego kąta na róg sparował Buchalik.

2
1
1
23'

Wciąż bez klarownych okazji. Uwidoczniła się przewaga Wisły, wszystko jednak dzieje się bardzo wolno.

1
2
1
20'

Rzut rożny dla Wisły, jednak podobnie jak w przypadku Piasta bez zagrożenia.

3
3
2
2
19'

Coraz wyraźniejsza przewaga Piasta Gliwice. Wisła nie potrafi wyjść z piłką z własnej połowy.

6
7
4
17'

Mikkel Kirkeskov zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała tuż ponad bramką.

7
1
2
4
1
16'

Dośrodkował Hateley, obrońcy piłkę wybili, po chwili Milewski został sfaulowany przed polem karnym. Kolejna szansa przed Piastem.

1
1
2
7
16'

Akcja Kirkeskova, obrońcy udało się wywalczyć rzut rożny dla Piasta.

1
1
1
5
14'

Wisła spokojnie, nawet anemicznie, rozgrywa swoje akcje. Piast czeka na swój moment.

2
3
2
12'

Jean Carlos Silva uderzył z dystansu. Piłka poszybowała dość daleko od bramki Placha.

3
3
3
1
3
9'

Odpowiedź Wisły, Mak w pole karne. Do uderzenie efektownie złożył się Rafał Boguski, ale wyraźnie przestrzelił.

5
1
2
3
4
8'

Pierwszy strzał w meczu. Piłkę przejął Parzyszek, wpadł w pole karne i płasko uderzył. Buchalik pewnie obronił.

1
2
3
8'

Piast stara się wysoko atakować Wisłę, gospodarze mają problemy z wyprowadzeniem piłki.

2
1
1
5
3
5'

Wciąż nic się nie zmienia. Gramy w środku pola. Nikt nie chce zbytnio ryzykować.

3
2
3'

W pierwszych minutach gra toczy się głównie w środku pola. Sporo walki na boisku.

3
7
2
2
1
19:49

Piłkarze już na murawie. Minuta ciszy poświęcona zmarłej w czwartej Julii Kmiecik.