Żółtą kartkę otrzymał Dominik Furman za ostry atak na Wojciecha Gollę.

10
7
9
85'

Piłkarze Śląska Wrocław dostali nauczkę i jeszcze trochę pobiegali z piłką przy nogach niż za płocczanami. Jakub Wrąbel został poczęstowany strzałem z dystansu.

13
5
4
2
83'
82'

Druga "asysta" w tym meczu.

3
3
1
2
80'

Damian Michalski dał odrobinę radości gościom.

5
8
2
3
4
78'

Gol! Strzelił Damian Michalski. Asystował mu Dominik Furman.

Uśpili przeciwnika! Podawali piłkę tak długo, że Śląsk Wrocław chyba uwierzył, że będą to robić do końca meczu w bezpiecznej odległości od bramki Matusa Putnockiego. Wreszcie Dominik Furman pobiegł na przebój. Po jego podaniu Damian Michalski pokonał płaskim strzałem z czystej pozycji bramkarza gospodarzy. Trafienie honorowe stało się faktem.

34
9
9
15
46
74'

Ciekawszy od długiego rozegrania Nafciarzy był szybki wypad Śląska Wrocław. Mateusz Cholewiak wymienił podania i strzelił technicznie z kilkunastu metrów. Jakub Wrąbel trochę podbudował się i sparował piłkę do boku.

5
3
4
2
5
73'

Przyglądamy się ostatnim kilkunastu minutom. Wisła Płock jeszcze nie jest myślami w drodze do domu. Stara się o gola honorowego.

5
3
4
2
2
70'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek za faul na połowie przeciwnika.

Śląsk Wrocław
2
4
4
3
11
68'

Żółtą kartkę otrzymał Wojciech Golla za faul na Dominiku Furmanie.

6
5
3
5
13
67'

Bardziej to było efektowne niż efektywne. Przemysław Płacheta dryblował w szesnastce preciwnika, ale zamiast znaleźć miejsce do strzału, wycofał piłkę.

3
2
3
1
2
66'
65'

Michał Chrapek nie pogardził prezentem od przeciwnika. 3:0!

22
15
3
3
4
62'

Gol! Strzelił Michał Chrapek.

Prawdopodobnie gol, który zamyka mecz. Michał Chrapek dostał prezent od Jakuba Wrąbla i strzelił do pustej bramki. Piłkarskie jaja we Wrocławiu. Bramkarz gości czekał, czekał, czekał, czekał z piłką przy nodze. Kiedy zorientował się, że nadbiega Michał Chrapek, było za późno na cokolwiek.

74
53
14
11
21
60'

Angel Garcia zameldował się na murawie przewinieniem blisko linii bocznej boiska na Michale Chrapku.

1
1
2
2
57'

4
6
2
3
3
55'

Wisła Płock postanowiła przejąć inicjatywę w tym meczu, a może to Śląsk Wrocław postanowił oddać inicjatywę. Fakty są takie, że Nafciarze są z futbolówką na połowie gospodarzy i nic ciekawego tam nie robią.

3
6
1
3
3
52'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Pich za faul na Piotrze Tomasiku.

6
2
2
3
6
51'

Mikołaj Kwietniewski strzelił z dystansu. Odważna, ale nieefektywna decyzja, ponieważ piłka poleciała wyraźnie za wysoko.

4
5
1
2
1
50'

Piłka przy zawodnikach z Płocka. Dość długa jak na PKO Ekstraklasę wymiana podań zepsuta na prawej stronie boiska przez Mateusza Szwocha.

2
4
1
1
1
47'

Wojciech Golla nie pozwolił przeciwnikowi ruszyć z wysoką prędkością w pole karne Śląska Wrocław. Dobra asekuracja byłego zawodnika NEC Nijmegen.

6
2
1
46'

Druga połowa.

8
2
1
komentarz

Ostatnia twierdza w lidze trzyma się dobrze.

1
45'

Doliczona minuta.

9
1
3
1
5
45'

Dino Stiglec poczęstował uderzeniem zza pola karnego golkipera z Płocka. Nie było ono trudne do zatrzymania.

6
2
3
5
3
44'

Robert Pich i jest 2:0 dla byłego lidera.

21
18
5
5
7
42'

Gol! Strzelił Robert Pich. Asystował mu Wojciech Golla.

2:0 dla Śląska Wrocław. Robert Pich podwoił przewagę gospodarzy. Oderwał się w odpowiednim momencie od obrońcy w polu bramkowym i strzelił z bliska. Podręcznikowo rozegrana akcja, a elementem zaskoczenia w niej był rajd Wojciecha Golli po prawym skrzydle.

88
49
12
12
14
41'

Ronaldinho pewnie strzeliłby gola, ale Ricardinho nie. Piłkarz ofensywny Wisły Płock złożył się do przewrotki po tradycyjnej wrzutce Dominika Furmana z rzutu wolnego. Ciekawe, czy Śląsk Wrocław dostanie dziś karę za ciągłe faule na własnej połowie. Na razie się nie zanosi.

2
6
1
2
4
39'

Ostatnie minuty gry w pierwszej połowie i wciąż na prowadzeniu Śląsk Wrocław. Goście teraz trochę lepsi, ale słowo trochę jest odpowiednie.

5
3
3
4
3
38'

Ricardinho główkował niecelnie po dograniu Dominika Furmana z rzutu wolnego.

6
5
2
4
4
35'

Nie było wyrównania, mogła być druga bramka Śląska Wrocław. Po strzale Erika Exposito piłka otarła się od przeciwnika i o słupek. Tylko korner.

5
6
3
9
4
34'

Podanie otwierające do Damiana Michalskiego. Pogubił się we własnym polu karnym Łukasz Broź i otworzył drogę do bramki pomocnikowi z Płocka. Płaskie uderzenie zatrzymane przez Matusa Putnockiego. Pierwsza tak groźna akcja Wisły Płock.

3
2
3
1
3
32'

Festiwal wrzutek Dominika Furmana. Ta ostatnia w pierwszym tempie została zgrana przez Piotra Tomasika, a całe zamieszanie było pierwszą szansą na wykazanie się na przedpolu Matusa Putnockiego.

6
6
4
1
4
30'

Kolejne dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego. Dobrze przewidują co się stanie i reagują gospodarze.

8
6
5
1
2
29'

1
3
1
26'

Trudny początek spotkania dla podopiecznych Radosława Sobolewskiego. Bramkarz Śląska Wrocław nie miał jeszcze nic interesującego do zrobienia.

12
5
1
1
6
24'

Przemysław Płacheta strzelił z powietrza podobnie jak Krzysztof Mączyński. Pudło. Futbolówka trafiła do młodego skrzydłowego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, którego nie potrafił skutecznie zneutralizować Michał Marcjanik.

7
1
3
22'

Krzysztof Mączyński miał apetyt na kolejnego gola zza pola karnego. Strzał z półwoleja nieznacznie ponad poprzeczką.

9
6
2
12
2
20'

Po zmianie wyniku była jedna akcja zespołu z Mazowsza, a w zasadzie stały fragment gry. Dominik Furman nie wykonał idealnego dośrodkowania z rzutu wolnego.

4
8
5
4
3
17'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Łabojko za faul na Ricardinho.

6
2
3
4
11
17'

Warto próbować.

19
6
4
1
4
16'

Krzysztof Mączyński z pierwszym golem w tym meczu!

34
18
6
2
3
13'

Gol! Strzelił Krzysztof Mączyński.

Śląsk Wrocław na prowadzeniu dzięki precyzyjnemu strzałowi byłego reprezentanta Polski, który nie zastanawiał się długo i uderzył po ziemi zza pola karnego. Futbolówka znalazła się w sieci po odbiciu od słupka. Asysta Dominika Furmana i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że to bramka przeciwnika. Lider Wisły Płock zgubił piłkę na własnej połowie, podał ją pod nogi Krzysztofa Mączyńskiego, a ciąg dalszy już znamy.

96
52
11
9
14
12'

Wisła Płock podjęła wysoki pressing. W początkowych minutach spotkania była skoncentrowana na rozbijaniu ataków Śląska Wrocław na własnej połowie.

5
2
5
2
2
11'

Tym razem stały fragment gry wykonali piłkarze Wisły Płock. Konkretnie oczywiście Dominik Furman, którego wrzutka została zneutralizowana przez gospodarzy. Powalczył Ricardinho bez specjalnego efektu.

2
5
3
3
2
7'

Wrzutka Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego i strzał głową Israela Puerto. Jakub Wrąbel obserwował w miarę spokojnie lot futbolówki poza boisko.

8
3
3
2
4
6'

Gospodarze budują swoje ataki z wykorzystaniem bocznych sektorów boiska. Krzysztof Mączyński uruchomił Roberta Picha, którego płaskie wstrzelenie w pole bramkowe zostało zatrzymane przez golkipera.

6
1
1
5
2
4'

Piłka opanowana blisko pola karnego Wisły Płock, skąd dośrodkowania posłali kolejno Dino Stiglec oraz Przemysław Płacheta. Jakoś poradzili sobie Nafciarze.

7
3
1
2
2
2'

Śląsk Wrocław w zielonych strojach z białymi wstawkami. Przyjezdni w niebiesko-białych koszulkach oraz niebieskich spodenkach.