SportoweFakty
PKO Ekstraklasa: 23. kolejka
22 lut 2020 17:30
16:58
Przed nami spotkanie Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok. Początek spotkania o godzinie 17:30. Legia jest liderem PKO Ekstraklasy (42 punkty), a Jagiellonia zajmuje miejsce 10 (30 punktów).
6
4
16:58
Spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek (Gorzyce).
16:58
Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek meczu.
5
4
1
2'
Legia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie boiska.
7
7
2
1
2'
Groźna akcja Legii. W polu karnym dogrywał Paweł Wszołek, ale minimalnie zbyt mocno i Jose Kante nie oddał strzału, a futbolówka przeleciała tuż obok bramki.
9
6
2
2
5'
Częściej przy piłce są gospodarze. Legia stara się spokojnie i dokładnie rozegrać akcję.
9
6
2
1
2
6'
Luquinhas odgrywał do Arvydasa Novikovasa. Ten w polu karnym zdecydował się na strzał, ale uderzenie zostało zablokowane.
4
7
1
1
1
7'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Marko Vesović.
Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne drużyny z Białegostoku goście wybili piłkę. Zza pola karnego strzelał Marko Vesović, futbolówka odbiła się od jednego z zawodników Jagiellonii i po rykoszecie wpadła do bramki. 1:0 prowadzi Legia Warszawa.
64
36
7
12
37
10'
Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Przy piłce gospodarze.
9
6
3
3
11'
Dryblował w polu karnym Jagiellonii Michał Karbownik. Będzie rzut rożny dla Legii.
6
5
2
4
11'
Walerian Gwilia dośrodkował  z rzutu rożnego w pole karne, gdzie piłkę pewnie złapał Dejan Iliev.
7
4
1
1
1
13'
Zanosiło się na groźną akcję Legii. Na spalonym był jednak Luquinhas.
6
3
2
3
14'
Marko Vesović w ofensywnej akcji. Dogranie do Pawła Wszołka, ale ten został złapany na spalonym.
8
3
1
1
4
15'
Dośrodkowanie w pole karne Legii. Pewnie piłkę złapał Radosław Majecki. W pierwszym kwadransie jak na razie lepiej wygląda Legia Warszawa, która prowadzi 1:0.
4
3
2
3
17'
Jagiellonia Białystok częściej przy piłce. Goście starają się rozgrywać piłkę na połowie Legii.
11
6
1
4
19'
Nieco słabszy fragment spotkania.
3
5
5
2
6
20'
Paweł Wszołek podał do Marko Vesovicia. Ten w polu karnym szukał Jose Kante, ale piłkę wybił jeden z obrońców Jagiellonii.
1
2
2
5
23'
Zanosiło się na bardzo groźną akcję Legii, ale zabrakło decydującego podania. Marko Vesović zbyt mocno dogrywał piłkę do Luquinhasa.
2
5
3
4
1
24'
Z dystansu mocny strzał oddał Arvydas Novikovas. Uderzenie zostało zablokowane.
2
4
2
2
2
25'
Arvydas Novikovas dogrywał ze skrzydła w pole karne. Pewnie interweniował Dejan Iliev.
4
1
1
1
3
26'
Arvydas Novikovas w polu karnym tym razem zdecydował się na uderzenie. Mierzył po długim słupku, ale Dejan Iliev nie dał się zaskoczyć.
1
28'
Szuka okazji na gola Legia Warszawa. Przed chwilą kolejne uderzenie na bramkę Jagiellonii. Tym razem niecelne, ale i tak był spalony.
7
2
1
2
29'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakov Puljić.
9
7
1
2
2
30'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Jose Kante. Asystował mu Arvydas Novikovas.
Świetne dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii Novikovasa. Dobrze do piłki wyskoczył Jose Kante i uderzeniem głową pokonał bramkarza gości. 2:0 prowadzi Legia Warszawa.
44
23
8
13
12
33'
Jagiellonia Białystok jak na razie nie potrafi zagrozić bramce Legii, chociaż przed chwilą ładne uderzenie z dystansu na bramkę drużyny z Warszawy. Tomas Prikryl oddał jednak niecelny strzał.
5
6
2
1
2
37'
Będzie rzut wolny dla Jagiellonii. Okazja na dośrodkowanie w pole karne Legii.
1
1
3
38'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Piłka wybita, a po chwili jeszcze niecelne uderzenie z dostansu.
2
5
1
1
39'
Szybka akcja Legii. Strzelał Arvydas Novikovas, a po rykoszecie piłkę przejął bramkarz Jagiellonii.
2
1
3
40'
Paweł Wszołek wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny. Ładna akcja pomonika Legii Warszawa.
8
4
1
43'
Efektowna akcja Jose Kante - Paweł Wszołek - Jose Kante. Z kilkunastu metrów strzelał ten ostatni, ale dobrze interweniował Dejan Iliev.
9
3
1
1
44'
Arvydas Novikovas wpadł w pole karne, zdecydował się na indywidualną akcję i strzał, który był niecelny. Czekali na piłkę jego koledzy z zespołu.
4
7
4
2
2
46'
Początek drugiej połowy.
3
1
1
48'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Gospodarze wybili piłkę.
50'
Zaskkaujący strzał z dystansu Arvydasa Novikovasa. Bramkarz Jagiellonii nie dał się jednak zaskoczyć.
3
2
1
51'
W odpowiedzi ładny strzał Juana Camary w polu karnym Legii. Dobrze spisał się Radosław Majecki.