PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
14 cze 2020 18:00
90+2'

Techniczny strzał Ramireza. Magik z Poznania przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

19
6
5
8
6
90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

11
5
6
2
6
89'

Niecelne uderzenie Kiełba. W końcu się pokazał, bo w ostatnich minutach był naprawdę mało widoczny.

7
9
5
8
5
88'
88'

Potężny strzał Forsella, jednak nad bramką van der Harta!

15
14
2
1
2
87'

Przewinienie Letniowskiego. Uderzył łokciem rywala. Szansa dla Forsella na strzał z rzutu wolnego.

1
4
5
16
85'

Korner nie sprawił Koronie żadnego problemu. Kielczanie są przy piłce i szukają swoich szans.

3
2
3
10
85'

Strzał Skórasia z ostrego kąta. Piłka odbiła się od jednego z kielczan i zatrzymała się na bocznej siatce.

10
4
1
2
3
84'

Moder chronił piłkę, Szymusik nie wytrzymał i go przewrócił. Gwizdek arbitra i rzut wolny dla przyjezdnych.

16
8
3
1
5
82'

W jednej z akcji ucierpiał Szymusik. Lekarze pojawili się na murawie, mamy krótką przerwę w grze.

6
3
2
4
2
80'

Goście nie mają najmniejszych problemów z dośrodkowaniami piłkarzy Korony. Wszystkie piłki zostają wybite.

15
8
3
1
1
78'
78'

Forsell oddał strzał po ziemi, ale czujny był van der Hart. Bramkarz Lecha pewnie złapał piłkę po uderzeniu Fina.

11
6
2
1
1
77'

W ostatnim kwandrasie kapitanem Lecha będzie van der Hart - to właśnie jemu opaskę przekazał Rogne.

9
12
8
3
4
76'
75'

Korona nie ma pomysłu na zaskoczenie przyjezdnych. Lech ma trzy bramki przewagi i spokojnie czeka na końcówkę meczu.

14
16
1
3
2
73'

Dośrodkowanie Pućki, dobrze ustawił się Rogne i będzie rzut rożny. Korona próbuje stworzyć sobie szansę do zdobycia bramki. Na razie idzie to dosyć topornie.

5
3
2
4
2
71'

Płaski strzał Skórasia zza pola karnego. Korona całkowicie rozbita.

15
10
2
3
69'
68'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Tymoteusz Puchacz.

Hat-trick! Puchacz był niepilnowany na lewej stronie i doskonale dograł piłkę po ziemi do Gytkjaera. Snajper Lecha dopełnił tylko formalności! 3:0!

131
72
9
5
4
66'
65'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer.

2:0 dla Lecha! Gytkjaer pewnie wykorzystał jedenastkę! Snajper Lecha skierował piłkę przy lewym słupku, a Kozioł rzucił się na prawo!

142
69
6
7
9
64'

Rzut karny!

53
29
5
4
6
63'

Będzie rzut karny? Piłka odbiła się od ręki Szymusika. Mamy VAR!

40
18
6
2
5
62'

Dośrodkowanie Modera, Kozioł wypiąstkował piłkę.

3
3
3
10
11
62'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Spychała. Za faul na Puchaczu. Nie zagra w następnej kolejce z powodu nadmiaru żółtych kartek.

18
14
2
2
3
59'

Dośrodkowanie Forsella z lewego narożnika na bliższy słupek, tam byli jednak poznaniacy.

20
12
5
4
7
58'

Zablokowany strzał Forsella. Będzie rzut rożny.

12
9
4
7
9
57'

Puchacz nie zatrzymał Pucki. Skrzydłowy Korony dograł piłkę w pole karne, lecz ta nie znalazła adresata.

5
4
4
6
10
57'

Korona próbuje kreować szanse. Do strzału doszedł Kiełb, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

14
8
3
1
4
54'

Dośrodkowanie Forsella z prawego narożnika w kierunku Kovacevicia. We własnym polu karnym dobrze zachował się Moder, który wygrał główkę i wybił piłkę z własnego pola karnego.

18
9
2
3
5
52'

Napędza się Lech! Kamiński wdał się w pojedynek z Kovaceviciem i go przegrał.

4
50'

Brzydki faul Szymusika na Ramirezie.

2
3
3
7
29
48'

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Pedro Tiba.

Mamy pierwszego gola! Nikt nie krył Tiby na lewym skrzydle. Piłkarz Lecha dograł piłkę do Gytkjaera, a ten wyprzedził obrońców i z dwóch metrów skierował piłkę do pustej bramki! 1:0 dla gości!

148
77
9
11
8
47'

Szarpana gra w dwóch pierwszych minutach. Dużo przerw.

3
1
1
5
czas Druga połowa
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Jóźwiak. Za faul na Kovaceviciu. Obrońca Korony potrzebuje pomocy medyków.

10
10
4
19
9
45'

Doliczona została jedna minuta.

12
3
7
2
1
45'

Bardzo odważna próba Kiełba. Strzelił z okolic 30. metra zaskoczyć van der Harta, jednak nie skierował piłki w światło bramki Lecha.

11
7
5
1
5
43'

Pucko przedarł się w pole karne Lecha, szukał rzutu karnego, ale sędzia nie użył gwizdka. Gramy dalej.

13
7
8
3
10
41'

Forsell przesadził i odepchnął Ramireza. Strzał Kiełba nie zostanie więc zaliczony do statystyk.

8
8
2
2
7
40'

Jóźwiak był szybszy od Spychały, ale zwolnił akcję. Kilka sekund później na strzał z dalszej odległości zdecydował się Moder. Co najważniejsze - niecelny.

9
7
1
9
14
37'

Przepiękna akcja Korony! Trzech piłkarzy wymieniło podania, co zaowocowało okazją dla Kiełba. Napastnik Korony najwidoczniej przestraszył się wychodzącego van der Harta i fatalnie spudłował!

1
35'

Rogne głową wybija piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony. Duża spokój obrońcy Lecha.

6
6
2
2
1
34'

Lekka próba Ramireza nad murem. O tym strzale powinien jak najszbyciej zapomnieć, bo piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

6
3
3
6
7
33'

Szymusik za faul nie zobaczył żółtej kartki. Dziwna decyzja arbitra.

7
1
6
3
13
32'

Ładna, długa akcja gości. Kamiński został sfaulowany przez rywala przed polem karnym Korony. Piłkę bierze Ramirez, może być groźnie!

14
4
1
3
31'

Kozioł broni uderzenie Kamińskiego z ostrego kąta! Błyskawiczna kontra Lecha Poznań.

15
7
2
2
6
30'

Wrzutka Forsella z rzutu wolnego. Jeden z piłkarzy Lecha wybił piłkę na korner.

10
4
5
3
3
29'

Jóźwiak faulował Szymusika. Szansa na dośrodkowanie ze stojącej piłki.

5
1
2
4
5
27'

Żółtą kartkę otrzymał Matej Pucko. Za taktyczny faul na Kamińskim. Już trzecia żółta kartka po stronie gospodarzy.

Korona Kielce
18
17
4
5
4
26'

Żółtą kartkę otrzymał Adnan Kovacević. Za faul na Jóźwiaku.

32
19
4
4
5
25'

Teraz dłuższa wymiana podań piłkarzy Korony Kielce. Warto podkreślić, że na własnej połowie.

6
8
3
1
4
23'

Silny strzał Modera z dystansu. Piłka poszybowała jednak w ręce bramkarza Korony.

7
5
4
4
5
22'

Ofiarny wślizg Gnjaticia. Dołączył do obrońców i oddalił zagrożenie od własnej bramki.

6
4
1
2
4
21'

Żółtą kartkę otrzymał Ognjen Gnjatić. Za taktyczny faul. Pociągnął rywala za koszulkę.

4
19'

Ramirez faulowany na własnej połowie przez Tzimopoulosa. Gwizdek sędziego, kartki nie ma.

5
5
4
1
7
17'

Nie popisał się w przyjęciu Pućko. Zanotował dość prostą stratę. Problemy kielczan w ataku pozycyjnym.

8
4
1
4
5
15'

Kovacević wybija piłkę po dośrodkowaniu Puchacza. Adresatem był Gytkjaer.

6
3
4
8
7
15'

Forsell szukał Kiełba w polu karnym Lecha, ale w jego podaniu brakowało jakości. Poznaniacy spokojnie przejęli futbolówkę.

11
8
4
4
1
12'

Dwa uderzenia kielczan! Pierwszy strzał nogami obronił van der Hart, drugi został zablokowany. Ciekawy początek, oby tak dalej!

16
9
3
3
5
11'

Tiba zagrał piłkę do Gytkjaera. Szybszy jednak Kozioł! Bramkarz Korony uprzedził snajpera Lecha.

10
4
4
6
5
9'

Szansa Jóźwiaka! Oddał strzał z kilku metrów, jednak uderzenie zostało zablokowane. A miał dużo miejsca i czasu!

6
2
1
7
4
9'

Lech przejął kontrolę nad meczem. Goście cierpliwie rozgrywają futbolówkę na połowie Korony.

18
8
1
4
8'

Dłuższa wymiana podań piłkarzy z Poznania. Jóźwiak zdecydował się na dośrodkowanie, lecz zrobił to bardzo niedokładnie. Piłka pod nogami kielczan.

3
3
4
8
10
7'

Kiełb złapany na spalonym.

13
7
1
4
6'

Strzał Forsella z dystansu! Piłkę pewnie złapał jednak van der Hart. Gra miejscowych może się podobać. Widać, że szukają pierwszego gola.

9
5
2
1
3
4'

Ramirez w okolicach pola karnego Korony! Próbował wywalczyć sobie pozycję strzelecką, ale poradzili sobie z nim obrońcy gospodarzy.

5
1
4
5
4'

Zagranie Forsella w kierunku Kiełba. Piłkarze nie doszli jednak do porozumienia, łatwa strata.

3
1
1
1
1
2'

Jeden z kielczan doszedł do piłki po dośrodkowaniu z prawego narożnika, jednak uderzył zbyt lekko.

6
4
1
1
1
2'

Strzał Kiełba odbił jeden z poznaniaków. Piłka spadła na rzut rożny.

6
4
1
1
3
1'

Ofensywnie nastawiona Korona. Kielczanie szybko przejęli piłkę i zagrali ją pod bramkę Lecha. Tam jednak dobrze ustawili się stoperzy z Poznania.

10
2
1
2
czas Start meczu
16:58

Piłkarze już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!