Tottenham Hotspur
16' Giovani Lo Celso 19' Heung-Min Son 34' Serge Aurier ' Ben Davies 76' Harry Winks 81' Toby Alderweireld 87' Steven Bergwijn
Arsenal FC
17' Alexandre Lacazette 45' Alexandre Lacazette 61' Nicolas Pepe 90' Bukayo Saka
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Tottenham wygrał 2:1 i awansował na 8. miejsce. Arsenal spadł na 9.

Uderzał Kane, wprost w ręce dobrze ustawionego bramkarza.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Bukayo Saka.

Son w polu karnym, strzał zablokował obrońca. Będzie tylko rzut rożny.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Steven Bergwijn.

Arsenal. Schodzi: Kieran Tierney. Wchodzi: Reiss Nelson.

Arsenal. Schodzi: Sead Kolasinac. Wchodzi: Cedric Soares.

Arsenal. Schodzi: Hector Bellerin. Wchodzi: Joe Willock.

Kolejny strzał Kane'a, bramkarz odbił piłkę. Poprawka poszybowała ponad poprzeczką.

Gol! Strzelił Toby Alderweireld. Asystował mu Heung-Min Son. Son z rzutu rożnego na piąty metr, a tam Alderweiereld uderzeniem głową pokonał bramkarza. 2:1!

Martinez musiał skrócić kąt i w narożniku pola bramkowego odbił strzał Kane'a.

Pierre-Emerick Aubameyang uderzył z pola karnego. Piłkę na rzut rożny zdołał sparować Lloris.

Żółtą kartkę za faul w środku pola otrzymał Harry Winks.

Kwadrans do końca. Na festiwal bramkowy nie zapowiada się.

Tottenham uaktywnił się w ofensywie. Cały czas brakuje jednak groźnych okazji bramkowych.

Kane do Sona, ten jednak nie zdołał pokonać Llorisa. Napastnik Tottenhamu ucierpiał w sytuacji, sędzia nakazał grać dalej.

Arsenal. Schodzi: Nicolas Pepe. Wchodzi: Bukayo Saka.

Przerwa na uzupełnienie płynów.

Z boiska wieje nudą. Wiele wskazuje na to, że wszystko co dobre wydarzyło się głównie przed przerwą.

Utrzymuje się przewaga gości, Tottenham sporadycznie stara się zagrażać Arsenalowi.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nicolas Pepe.

Pepe uderzył z rzutu wolnego. Źle i wprost w mur.

Pierre-Emerick Aubameyang uderzał z pola karnego, mocny strzał zatrzymał się na poprzeczce! Piłka wróciła na boisko.

Cały czas więcej z gry mają goście, piłkarze Tottenhamu atakują sporadycznie.

Rzut rożny dla Arsenalu. Z dośrodkowaniem poradzili sobie obrońcy Tottenhamu, podobnie jak z kolejną.

Z woleja z pola karnego uderzał Sead Kolasinac, ale niewiele z tego wyszło. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

Miejsca do oddania uderzenia szukał Moura, ale w decydującym momencie zablokował go Mustafi.

Spokojny początek 2. połowy. Gra toczy się głównie w środku pola.

Wracamy do gry!

Przerwa. Ciekawe spotkanie, dwa gole. Jak na razie remis, ale po zmianie stron jeszcze może się sporo wydarzyć.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ben Davies.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Alexandre Lacazette.

Akcja gości zakończona strzałem Pepe. Pewnie w bramce Lloris.

Arsenal w ataku. Goście przed przerwą chcą ponownie wyjść na prowadzenie.

Pierre-Emerick Aubameyang uderzył z rzutu wolnego z ok. 20 metrów. Tuż obok słupka!

Trochę spadło tempo spotkania. Widowisko wciąż jest jednak bardzo interesujące. Sporo się dzieje.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Serge Aurier.

Odpowiedź Kanonierów, Pepe uderzył z ok. 20 metrów. Piłka przeleciała pół metra obok słupka.

Z ok. 30 metrów potężnie uderzył Ben DaviesEmiliano Martinez końcami palców sparował piłkę na poprzeczkę!

Rzut rożny dla Tottenhamu, z dośrodkowaniem poradziła sobie defensywa gości.

Zespoły nie zamierzają murować bramki. Tottenham i Arsenal nastawione na atak.

Przerwa na napój.

Uderzał Kane, obronił Martinez. Napastnik Kogutów był jednak na spalonym.

Zamieszanie na przedpolu Arsenalu, gościom udało się wyjść jednak cało z opresji.

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Kryminal w obronie Arsenalu. Kolasinac tak podawał Luizowi, że piłkę przejął Son. W sytuacji sam na sam Koreańczyk uderzył ponad bramkarzem. 1:1!

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Granit Xhaka. Xhaka odzyskał piłkę przed polem karnym, dopadł do niej Lacazette i pięknym uderzeniem z ok. 19 metrów pokonał Llorisa. 0:1!

Żółtą kartkę otrzymał Giovani Lo Celso.

Coraz więcej do powiedzenia w ataku mają goście. Tottenham cofnął się pod własne pole karne.

Mogło być groźnie pod bramką gości. Strzał Tierney'a minął bramkę o kilka metrów.

Kane w polu karnym, Anglik starał się przelobować bramkarza, ale Martinez wyczuł intencje strzelca i zdołał odbić piłkę.

Dani Ceballos dogrywał z rzutu rożnego, Shkodran Mustafi głową uderzył ponad poprzeczką.

W końcu Arsenal na dłuzej z piłką na połowie rywala. Czekamy na pierwsze groźniejsze sytuacje. Poza strzałem Moury w 1. minucie dzieje się niewiele.

Od początku aktywniejszy w ofensywie jest Tottenham. Arsenal jak na razie statycznie.

I juz mamy pierwszy strzał w meczu. Z dystansu uderzył Moura, Martinez efektownie obronił.

Gramy!

Mecz poprowadzi Michael Oliver.

Kto wygra mecz?

Tottneham i Arsenal jeszcze po cichu mogą marzeć o grze w eliminacjach do Ligi Europy. Warunkiem ich podtrzymania jest wygrana w niedzielnym meczu.