Damy Radę na klubowych mistrzostwach Europy w Chorwacji

Już w najbliższy weekend w dniach 1-2 czerwca w Chorwacji w miejscowości Umag drużyna aktualnych mistrzów Polski BHT Damy Radę Inowrocław będzie walczyć w klubowych mistrzostwach Europy.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Inowrocławianie już trzeci rok z rzędu będą reprezentować Polskę na tej imprezie. Po udanym sezonie 2012 w rozgrywkach europejskich nasza drużyna zakwalifikowała się do finałowego turnieju w Chorwacji z czwartego miejsca. W chorwackim Umag wystąpi tylko najlepsze osiem ekip Starego Kontynentu. W poprzednich latach inowrocławianie zajmowali 8. miejsce w 2011 r. w Hiszpanii oraz 7. miejsce w ubiegłym roku w Portugalii. W tym roku trafili do grupy B, gdzie w pierwszym spotkaniu w sobotę o 10:45 zmierzą się z najlepszą ekipą z eliminacji, rosyjskim BHC SKKM – EKATERINODAR. W drugim meczu o 13:45 zagrają z węgierskim Salgótarjáni Strandépítok BHC. W ostatnim pojedynku grupowym przeciwnikiem inowrocławian będzie drużyna BHC Sokół z Chorwacji. Spotkanie odbędzie się o godz. 18:15. Gry finałowe zaplanowano na niedzielę.

Arkadiusz Fajok (trener BHT Damy Radę Inowrocław): Do Chorwacji wyjeżdżamy już w środowe popołudnie gdzie jeszcze przed imprezą główną rozegramy kilka gier kontrolnych. Zależy nam bardzo aby poprawić lokaty z lat ubiegłych. Naszym marzeniem jest zdobycie miejsca na podium. Myślę, że w obecnej dyspozycji zespół jest w stanie grać z najlepszymi zespołami w Europie na równym poziomie.

Zmagania Damy Radę Inowrocław będzie można śledzić na żywo w Internecie:
Mecze live: http://ebt2013.hrs.hr/multimedia.html
Strona Turnieju Finałowego: http://ebt2013.hrs.hr
A także na naszym fan page'u na facebooku: www.facebook.com/pages/SPRP-Damy-Rad%C4%99-Inowroc%C5%82aw/127003410670444

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×