Damy Radę Inowrocław zaczyna walkę o obronę tytułu mistrza Polski

Aktualni mistrzowie Polski oraz czwarta drużyna Europy zaczyna walkę w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej. W dniach 15-16 czerwca w Sierpcu odbędzie się inauguracyjny turniej z cyklu MP.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Po bardzo dobrym występie przed tygodniem na Klubowych Mistrzostwach Europy w Chorwacji zawodnicy BHT Damy Radę Inowrocław wracają na polskie boiska, gdzie będą bronić tytułu z przed roku. Poza turniejem w Sierpcu Inowrocławianie będą mieli jeszcze do rozegrania 3 turnieje z cyklu Mistrzostw Polski. W dniach 22-23 czerwca wystąpią w roli gospodarzy na V Ogólnopolskim Festiwalu Sportów Plażowych w Inowrocławiu, a następnie w dniach 29-30 czerwca zagrają w Radomiu. Turniej kończący rywalizację w MP zaplanowano na drugą połowę lipca w Warszawie.

Zachęcamy do kibicowania na V Ogólnopolskim Festiwalu Sportów Plażowych w dniach 22-23 czerwca w ramach Dni Inowrocławia. Rywalizacja będzie się toczyć zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Wystąpią zarówno polskie jak i zagraniczne ekipy. Turniej odbywać się będzie pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz pod patronatem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej.

Arkadiusz Fajok (trener BHT Damy Radę): Zaczynamy batalię o obronę tytułu mistrzowskiego. To cykl zawodów w formie ligi gdzie każdy występ jest bardzo ważny. Nie możemy sobie pozwolić choćby na jedną porażkę bo to może kosztować nas utratę tytułu mistrza Polski. Wyniki jakie ostatnio osiągamy pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że wszystkie najważniejsze trofea pozostaną w Inowrocławiu także po tym sezonie…

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×