ME 2013: Polki walczą o dziewiąte miejsce

Kobieca reprezentacja Polski w plażowej piłce ręcznej odniosła swoja pierwsze zwycięstwo podczas mistrzostw Europy. Podopieczne Stanisława Igela pokonały ekipę Szwecji.

Kamil Kołsut
Fazę grupową biało-czerwone zakończyły bez zwycięstwa, choć polski zespół z meczu na mecz prezentował się coraz lepiej. W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej ekipa Igela potrafiła nawet urwać seta Rosjankom, to zawodniczki Sbornej w serii shoot-outów zachowały jednak zdecydowanie więcej zimnej krwi.

Przedostatni dzień zmagań na europejskim czempionacie zaczął się dla Polek źle. Po dwóch zaciętych setach biało-czerwone przegrały z Greczynkami, znacznie ograniczając swoje szanse na wywalczenie dziewiątego miejsca. Niepowodzenie nasz zespół odbił sobie dwie godziny później, pewnie ogrywając reprezentantki Trzech Koron.

Kwestia pozycji, na jakiej nasz zespół zakończy mistrzowskie zmagania, rozstrzygnie się w sobotę. Biało-czerwone wciąż mają szansę nawet na dziewiątą lokatę, dwa pozostałe mecze - w tym z Chorwatkami, które poradziły sobie z naszą drużyną w fazie zasadniczej - muszą jednak wygrać bez straty seta.

6. Polska 5 0 5 1:10 0

O miejsca 9-12 Grecja - Polska 2:0 (19:18, 15:12) Polska - Szwecja 2:0 (12:8, 19:13) 13.07, 13:00 Chorwacja - Polska 13.07, 17:00 Polska - Szwajcaria