Damy Radę Inowrocław na podium w Pucharze Polski

Zawodnicy Damy Radę Inowrocław w miniony weekend zajęli 2.miejsce w finale Pucharu Polski w piłce ręcznej plażowej. Turniej został rozegrany w Świnoujściu.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Pierwszego dnia zawodów rozegrali pięć spotkań. W pierwszym meczu inowrocławianie pokonali 2:0 ekipę BHT Handball 2013 Koszalin. W kolejnym pojedynku po bardzo zaciętym spotkaniu wygrali z BHT Vambresia Wąbrzeźno w stosunku 2:1. Podobnie jak mecz z Vambresią, tak samo zakończył się pojedynek z Petrochemią Płock. W czwartym pojedynku Damy Radę zmierzyło się z BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski. Mecz nie wyszedł najlepiej zawodnikom z Inowrocławia i tym samym szczypiorniści z Kujaw doznali pierwszej turniejowej porażki - 0:2. W ostatnim spotkaniu odnieśli zwycięstwo 2:1 nad drużyną SMS Rondel Team Legnica tym samym meldując się w półfinale całej imprezy.

W niedzielne przedpołudnie Damy Radę rozegrało swój półfinał z ekipą… BHT Handball 2013 Koszalin. Spotkanie było bardzo zacięte i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były shot out'y. Skuteczne rzuty oraz bardzo dobra gra nowego bramkarza Krzysztofa Muszaka pozwoliły wejść inowrocławianom do ścisłego finału. W drugim półfinale niespodziewanie, lecz zasłużone zwycięstwo odniosła ekipa Petrochemii Płock pokonując 2:0 aktualnych mistrzów Polski - BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski.

W finale Inowrocławianie stworzyli bardzo zacięte i widowiskowe spotkanie. Zbyt duża liczba prostych błędów i brak zgrania skutkowały stratami piłki. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 2:0 dla zawodników z Płocka. Inowrocławianie do Świnoujścia udali się w okrojonym składzie, gdzie na boisku musiał pojawić się także trener Akradiusz Fajok.

Skład: Krzysztof Muszak - Mateusz Kożanowski, Wojciech Lipiński, Mariusz Łukasiewicz, Mateusz Orłowski, Marcin Szych. Trener: Arkadiusz Fajok.
Podczas Pucharu Polski zabrakło w składzie: Bartosza Makowskiego - sprawy osobiste, Jarosława Knopika - choroba oraz Przemysława Żywockiego - sprawy zawodowe.

Arkadiusz Fajok (trener Damy Radę):  Kończymy sezon drugim miejscem w finale Pucharu Polski. Pomimo ogromnych problemów kadrowych udało nam się zagrać w ścisłym finale imprezy. To kolejny duży sukces naszej drużyny. Zmuszeni byliśmy do wprowadzenia nowych ustawień zarówno w ataku jak i w grze obronnej, które w moim odczuciu bardzo dobrze się sprawdziły. Podziękowania dla wszystkich chłopaków, bo pomimo tak uszczuplonej kadry poradzili sobie świetnie. Myślę, że w zespole pojawiła się nowa jakość którą będziemy doskonalić i dzięki której w przyszłym roku ponownie powalczymy o najwyższe cele.

Specjalne podziękowania dla sponsora technicznego drużyny - firmy Rasan - producenta odzieży sportowej - za wyposażenie zespołu w sprzęt sportowy.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×