Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Knopik i Żywocki zawodnikami Piotrkowianina

Minęło prawie pół roku od kiedy drużyna BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski wywalczyła mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej i historyczny awans do finału European Beachhandball Tour.
 Redakcja
Redakcja

14 grudnia poznaliśmy gospodarza turnieju finałowego, będa nimi Saloniki (Grecja), a zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca. Terminarz rozgrywek o Mistrzostwo Polski nie został jeszcze ustalony. - W poprzednim sezonie zrobiliśmy ogromny krok w przód, wprowadziliśmy zespół na wyższy level, zdominowaliśmy rozgrywki o Mistrzostwo i awansowaliśmy do finałów EBT, organizacyjnie udowodniliśmy, że przeniesienie klubu z Poznania do Piotrkowa Trybunalskiego dało nam wiele możliwości, chodzi mi głownie o promocję zespołu i zaplecze finansowe. Widzimy, że pozostałe drużyny już teraz biorą z nas przykład, pozyskują sponsorów i promują się na portalach społecznościowych. Mam nadzieję, że przełoży się to na promocję całej dyscypliny, która nadal jest niszowa - podsumowuje skrzydłowy Piotrkowianina, Konrad Szczukocki.

Nowy rok to niewątpliwie początek zmian w zespole BHT Piotrkowianin. Klub oficjalnie potwierdził, że w przyszłym sezonie do składu finalistów plażowej Ligi Mistrzów dołączy dwóch reprezentantów Polski: Jarosław Knopik i  Przemysław Żywocki (poprzedni sezon w Damy Radę Inowrocław). - Dla Mnie osobiście przejście do Piotrkowianina jest dużą szansą, aby jeszcze bardziej wypromować beachhandball. Wierzę, że swoim doświadczeniem pomogę chłopakom osiągnąć takie wyniki, że staniemy się czołową ekipą Europy, co w efekcie pozwoli na polepszenie poziomu sportowo-organizacyjnego w naszym kraju. Chciałbym, aby za sprawą Piotrkowa Trybunalskiego było głośno w kraju o piłce ręcznej plażowej. Chciałbym również, aby BHT Piotrkowianin, jako pierwszy zespół męski w historii zdobył medal w finale cyklu European Beachhandball Tour. Znam dokładnie mocne i słabsze strony drużyny z ubiegłego sezonu. Będę się starał pomóc w ulepszeniu tego co dobre i zmianie bądź poprawie tego, co nie do końca funkcjonowało w zeszłym sezonie. Interesuje mnie pełna dominacja na polskich boiskach i historyczne sukcesy na europejskich, a może nawet światowych plażach - komentuje Jarosław Knopik, obecny trener halowego pierwszoligowca, AZS UKW Bydgoszcz.


Zadowolony z transferu jest również Żywocki: - Znamy się z chłopakami już długo, ale na piasku zawsze byliśmy odwiecznymi rywalami. Razem z Jarkiem graliśmy w Damy Radę i to zawsze z Piotrkowianinem(wcześniej GRU Poznań) biliśmy się o najważniejsze tytuły na polskich plażach. Teraz staniemy po jednej stronie. Z kilkoma zawodnikami graliśmy w kadrze i myślę, że w takim składzie stworzymy ekipę , która zdobędzie medal klubowych Mistrzostw Europy.

BHT Piotrkowianin JUKO zapewnia, że to nie koniec zmian i niespodzianek, które drużyna przygotowała na sezon 2014. - Zajmujemy się teraz zaplanowaniem przygotowań do rozgrywek, ale głownie pozyskaniem nowych partnerów i sponsorów ponieważ sezon będzie długi i wymagający finansowo. Zapraszamy wszystkich do współpracy, jesteśmy otwarci na propozycje i bardzo liczymy na wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Wszystko o zespole można znaleźć na naszym facebookowym fanpageu - dodaje Konrad Szczukocki.

Więcej informacji wkrótce.

Źródło: www.facebook.com/BHTPiotrkowianin
Foto: Paweł Nawrocki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
www.facebook.com/BHTPiotrkowianin
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×