Reprezentacja Polski w finale Mistrzostw Europy!

Żeńska reprezentacja Polski w plażowej piłce ręcznej awansowała do finału Mistrzostw Europy, które odbywają się w chorwackim Zagrzebiu. W półfinale Biało-Czerwone pokonały przeciwniczki z Danii.

Mateusz Domański
Pojedynek Polek z Dunkami był dość zacięty. W pierwszym secie triumfowały rywalki Biało-Czerwonych. Na szczęście reprezentantki naszego kraju szybko wyciągnęły wnioski z niepowodzenia i w drugim secie zrewanżowały się przeciwniczkom kraju Hamleta.

W związku z tym, że po dwudziestu minutach rywalizacji w setach był remis 1:1, niezbędne było rozegranie shootoutów. W nich minimalnie lepiej spisały się nasze rodaczki, pokonując piłkarki ręczne z Danii 7:6.

Półfinał ME w plażowej piłce ręcznej: Polska - Dania 18:21, 17:12 (1:1) - shootouty: 7:6.

Polska: Bartkowiak (3), Nowicka (21), Sowa (6), Mazurek (5), Ślężak (5), Slota, Łakomy (2), Błaszczyk, Masłowska, Krupa.

Dania: Kamp, Fuglsbjerg (2), Kristensen (23), Mogensen (2), Black (2), Fangel, Soerensen, Mittet, Frandsen, Wildbork.

Finał Mistrzostw Europy odbędzie się już w niedzielę o godzinie 16:00. Tym razem rywalkami Polek będą Norweżki, które w półfinale pokonały 2:0 reprezentację Hiszpanii. Mecz z udziałem podopiecznych Marka Karpińskiego będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu YouTube.

Czy Polki pokonają w finale reprezentację Norwegii?