KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Przed nami trzecia edycja PGNiG Summer Superligi

Po raz trzeci na mapie mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej pojawi się cykl turniejów PGNiG Summer Superliga. Sponsorem tytularnym trzech największych turniejów w sezonie 2019 będzie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

 Redakcja
Redakcja
PGNiG Summer Superliga Warszawa WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / PGNiG Summer Superliga Warszawa
PGNiG jest strategicznym partnerem piłki ręcznej w Polsce. Od 2010 roku wspiera zarówno rozgrywki halowe, jak i plażowe. Sponsoruje seniorskie i juniorskie reprezentacje Polski kobiet oraz mężczyzn i jest najważniejszym partnerem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z dumą wspiera polską piłkę ręczną nie tylko w wydaniu halowym. Plażowa odmiana szczypiorniaka cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a nasze reprezentacje i kluby odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Liczymy na to, że już wkrótce ta efektowna dyscyplina sportu zawita w programie Igrzysk Olimpijskich - powiedział Robert Perkowski, Wiceprezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.

W nadchodzącym sezonie Fundacja Modern Sport we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej zorganizuje trzy turnieje rozgrywane w ramach cyklu Mistrzostw Polski, które będą również punktowane w międzynarodowym rankingu EHF. Rozgrywki odbędą się w Płocku w dniach 14-16 czerwca oraz w Gdyni 26-28 lipca. Zwieńczeniem sezonu będzie wielki Finał Mistrzostw Polski w Darłowie rozgrywany między 2 a 4 sierpnia.
PGNiG Summer Superliga 2019 PGNiG Summer Superliga 2019
- W ostatnich latach turnieje PGNiG Summer Superligi przyciągnęły wiele klubów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Staramy się podnosić poziom organizacyjny naszych zawodów i angażować coraz więcej uczestników i kibiców na plażowe stadiony. Chcemy nieustannie poszerzać grono sympatyków tej dyscypliny i cieszymy się, że nasze działania znajdują uznanie w oczach największych polskich firm. Dzięki wsparciu sponsorów i partnerów możemy rozwijać piękny i efektowny sport jakim jest piłka ręczna plażowa. Wierzymy, że tegoroczne, atrakcyjne lokalizacje rozgrywek, sprawią, że wiele osób będzie miało okazję poznać plażową odmianę szczypiorniaka – skomentował współorganizator PGNiG Summer Superligi i prezes Fundacji Modern Sport, Jakub Malinowski.

Współpraca z PGNiG to niezwykle ważny krok w kierunku dalszej profesjonalizacji i rozwoju polskiego beach handballa. Szczególnie w sezonie 2019, w którym – poza turniejami rangi mistrzostw Polski – czekają nas Mistrzostwa Europy organizowane w Starych Jabłonkach.

- Bardzo cieszymy się z kontynuacji zaangażowania Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w rozwój piłki ręcznej plażowej. Turnieje PGNiG Summer Superligi należą do najlepszych w Europie i z pewnością pozytywnie wpływają na postrzeganie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Warto zaznaczyć, że dzięki staraniom Związku Piłki Ręcznej, a także całego środowiska zaangażowanego w promocję dyscypliny w Polsce, Europejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała Polsce organizację Mistrzostw Europy. Od 26 czerwca do 7 lipca w Starych Jabłonkach odbędzie się największy turniej w historii Mistrzostw Europy. Weźmie w nim udział ponad 1000 uczestników z 26 krajów. Zarówno Euro jak i turnieje takie jak PGNiG Summer Superliga bardzo pozytywnie wpływają na popularyzację "plażówki" w naszym kraju – powiedział Marek Góralczyk, dyrektor ds. piłki ręcznej plażowej z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, a poprzez swoje oddziały i kluczowe spółki z Grupy Kapitałowej – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych, produkcją ciepła i energii elektrycznej oraz usługami geofizycznymi i wiertniczo-serwisowymi. Poza Polską spółki zależne i oddziały prowadzą działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Norwegii i w Pakistanie, sprzedaż gazu w Niemczech, Holandii i Austrii oraz handel LNG poprzez biuro w Londynie.

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. PGE VIVE - FC Barcelona. Bertus Servaas: Byliśmy daleko. Rywal był lepszy
Czy interesujesz się plażową piłką ręczną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×