KPR Gminy Kobierzyce ma nową bramkarkę. Stworzy duet z Beatą Kowalczyk

Kolejna szczypiornistka dołącza do drużyny brązowych medalistek. W przyszłym sezonie KPR Gminy Kobierzyce reprezentować będzie bramkarka, która ostatnio broniła barw Suzuki Korony Handball Kielce.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Patrycja Chojnacka Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Suzuki Korona Handball Kielce / Na zdjęciu: Patrycja Chojnacka
Patrycja Chojnacka, bo o niej mowa, to wychowanka lubińskiego klubu i absolwentka SMS Gliwice. W minionym sezonie wyróżniała się w Suzuki Koronie Handball Kielce, która nie utrzymała się w PGNiG Superlidze Kobiet.

Nowa bramkarka kobierzyckiej ekipy reprezentowała w swojej karierze jeszcze takie kluby jak MKS Zagłębie Lubin, AZS AWFiS Łączpol Gdańsk i KPR Ruch Chorzów. Z brązowym medalistą podpisała roczny kontrakt i o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizować z Beatą Kowalczyk.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że przychodzę do drużyny KPR Gminy Kobierzyce. To bardzo duży krok w mojej sportowej karierze. Chcę się cały czas rozwijać i podnosić swoje umiejętności, a uważam, że to idealne do tego miejsce. Marzeniem każdego sportowca jest gra o najwyższe cele. Wierzę, że przyszły sezon w Kobierzycach będzie równie owocny jak ten - powiedziała Patrycja Chojnacka, cytowana przez stronę klubową KPR Gminy Kobierzyce.

ZOBACZ WIDEO: Zobacz, co ubrała narzeczona Ronaldo. W komentarzach dominuje jedno słowo

- Wiem, że oczekiwania są ogromne, ale jestem niesamowicie zmotywowana. Ponadto powrót w rodzinne strony bardzo mnie cieszy. Moja rodzina zawsze kibicuje mi sprzed telewizora, a teraz będzie mogła zdecydowanie częściej zasiadać na trybunach. Już nie mogę się tego doczekać - dodała golkiperka.

Patrycja Chojnacka będzie występować w Kobierzycach z numerem 94.

Przypomnijmy, że klub z Dolnego Śląska opuściły dwie zawodniczki - Barbara Zima (MKS Zagłębie Lubin) i Paulina Ilnicka, która zawiesiła sportową karierę. Zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską wzmocni Katarzyna Cygan. Ważne kontrakty mają z kolei Beata Kowalczyk, Natalia Janas, Mariola Wiertelak, Aleksandra Tomczyk, Alona Szupyk, Vitoria Macedo, Oliwia Domagalska, Zorica Despodovska, Andjela Ivanović, Aleksandra Kucharska i Aleksandra Olek.

---> Odrodzenie Orlen Wisły Płock. W tydzień z piekła do nieba ---> Wprowadził kadrę do czołówki i... stracił pracę

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×