Liga Mistrzów: Łomża Industria Kielce wyróżniona. Trzy nominacje do TOP 10 sezonu (wideo)

Świetny sezon kieleckiego klubu w Lidze Mistrzów nie przeszedł bez echa. EHF ogłosiła listę najlepszych bramek i interwencji sezonu 2021/22. W obu kategoriach znaleźli się zawodnicy Łomży Industrii Kielce.

Paweł Nowakowski
Andreas Wolff PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Andreas Wolff
Mistrz Polski w sezonie 2021/22 dotarł do wielkiego finału Ligi Mistrzów, w którym po dramatycznym meczu przegrał dopiero w rzutach karnych z FC Barceloną (3:5 karne). Dla kielczan był to piąty w historii występ w Final Four i czwarty medal. Wcześniej w 2013 i 2015 roku wywalczyli brąz, a w 2016 triumfowali w tych rozgrywkach.

Bardzo dobra postawa Łomży Industrii Kielce w minionej edycji nie przeszła niezauważona przez władze europejskiego szczypiorniaka. EHF opublikowała listę najlepszych bramek i interwencji sezonu 2021/22. W obu kategoriach są przedstawiciele mistrza Polski.

"Wrzutka" tercetu Alex Dujshebaev - Dylan Nahi - Igor Karacić znalazła się na trzecim miejscu, wśród najładniejszych bramek całych rozgrywek. Piękną akcję zwieńczył chorwacki rozgrywający Igor Karacić. Sytuacja miała miejsce w trzeciej minucie meczu półfinałowego pojedynku z węgierskim Telekomem Veszprem.

Aż dwie nominacje zgarnął Andreas Wolff. Bramkarz mistrzów Polski pierwsze wyróżnienie zgarnął w meczu fazy grupowej z FC Porto, gdzie zatrzymał rzut obrotowego Victora Iturriza Alvareza w 41. minucie (8. miejsce w rankingu EHF). Druga nominacja miała miejsce w ćwierćfinałowym starciu z Montpellier. Niemiec w efektowny sposób powstrzymał szwedzkiego rozgrywającego, Karla Walliniusa. Według EHF była to druga najbardziej widowiskowa parada w minionym sezonie.