Memoriał im. Ryszarda Matuszaka. Sandra Spa Pogoń z ważnym zwycięstwem

W meczu o 3. miejsce w Memoriale im. Ryszarda Matuszaka Sandra Spa Pogoń pokonała swojego przeciwnika z Czech, HBC Jicin 24:21. Szczecinianie dobrze wyglądali na kluczowej pozycji.

Krzysztof Kempski
Paweł Krupa WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Paweł Krupa
Po przegranej (więcej o tym meczu tutaj) z Górnikiem Zabrze szczypiornistom Sandra Spa Pogoni przyszło zmierzyć się w meczu o 3. miejsce. Rywalem Portowców w 28. Memoriale im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie był czeski HBC Ronal Jicin.

Trener Wojciech Jedziniak od pierwszej minuty postawił w bramce na Maksyma Wiunika i to był dobry wybór. Ukrainiec dostał 20 minut do pokazania swoich umiejętności i ich nie zmarnował. Sparingi są jednak od tego, żeby sprawdzać, testować i próbować.

Tak też poczynił szkoleniowiec szczecinian. Dał szansę między słupkami Grzegorzowi Jagodzińskiemu i znowu się nie zawiódł. W lipcu zawodnik ten skończył 20 lat. W ostatnim sezonie występował na parkietach II ligi w Pogoni Handball Szczecin będącym bezpośrednim zapleczem superligowej drużyny. Co ciekawe, 6 razy wpisał się na listę strzelców.

Do przerwy granatowo-bordowi wypracowali sobie niezłą zaliczkę (5 trafień). Był to efekt ich pracy, jaką wykonali między 22. a 26. minutą rywalizacji z HBC. Po zmianie stron Pogoń wyraźnie zdominowała rywali. Po kolejnym, świetnie wykonanym rzucie przez Jakub Polok tablica świetlna wskazała stan 22:12.

Po dobrym fragmencie, przyszedł ten słabszy, z którego ekipa z portowego miasta będzie musiała wyciągnąć odpowiednie wnioski. Wynik i zwycięstwo nie było jednak w żadnym razie zagrożone. Czesi wykorzystali jednak niemoc Pogoni i zmniejszyli straty do zaledwie 3 bramek.

Jedziniak mógł być zadowolony z postawy drużyny. Ponownie dobrze wyglądał Władysław Zalewski, lepiej w ataku zaprezentowali się także Paweł Krupa oraz wspomniany Polok. Szczecinianie w dniach 19 i 21 sierpnia wezmą udział w kolejnym turnieju, z całą pewnością znacznie bardziej wymagającym. W Szczypiorno Cup swój udział zgłosiło łącznie aż 7 zespołów z PGNiG Superligi Mężczyzn (Azoty, MMTS, Gwardia, Górnik, Chrobry, Pogoń i Energa MKS) oraz 1 przedstawiciel z Czech (TJ Sokol Nove Veseli).