Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Specjalne szkolenie dla trenerów. Omówiono i wdrożono cztery ważne aspekty

Wymiana doświadczeń i wdrożenie nowych zasad sędziowania w piłce ręcznej - to główne zagadnienia poruszane podczas szkolenia dla trenerów PGNiG Superligi Kobiet, które zorganizowały Superliga sp. z o.o. oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
W sezonie 2022/2023 w PGNiG Superlidze Kobiet dojdzie do zmian Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / W sezonie 2022/2023 w PGNiG Superlidze Kobiet dojdzie do zmian
Szkolenie przeprowadził Bartosz Leszczyński, międzynarodowy sędzia oraz twórca programu Elite 20-23. Doświadczony arbiter przybliżył trenerom zmiany jakie zachodzą w zasadach gry w piłkę ręczną. Leszczyński zwracał również uwagę na ujednolicenie linii sędziowania, która będzie obowiązywać od zbliżającego się sezonu PGNiG Superligi Kobiet.

- Omówiliśmy i wdrożyliśmy cztery ważne aspekty, które zmieniają się w piłce ręcznej. Pierwszym z nich jest piłka bez kleju. Póki co to rozwiązanie jest testowane i nie będzie ono obowiązywać w bieżącym sezonie, ale jest spora szansa, że dojdzie do tego w przyszłości - komentuje Bartosz Leszczyński.

- Kolejnymi aspektami są cztery podania gry pasywnej oraz rzut w głowę bramkarza, nie tylko przy rzucie karnym, ale i z akcji. Porozmawialiśmy również o rzucie rozpoczynającym grę, który może rozpocząć zawodnik z pola o średnicy 4 metrów. Chcemy również poprawić relacje między trenerami a sędziami - dodaje.

Szkolenie, które odbyło się 17 sierpnia, było jednym z etapów wymiany wiedzy, pomiędzy sędziami piłki ręcznej a sztabami szkoleniowymi drużyn. W przyszłości Superliga sp. z o.o. oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce planują kolejne szkolenia w formie stacjonarnej.

Czytaj także:
---> Superliga wprowadza ujednolicony system stron internetowych. To kolejny krok w transformacji cyfrowej
---> Jest mały sukces. Eurobud JKS Jarosław wrócił ze Słowacji

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening


Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×