Liga Mistrzów: Pokaz siły THW Kiel i Barcelony

Zgodnie z przewidywaniami od wygranej jubileuszową 30. edycję Ligi Mistrzów zaczęli szczypiorniści THW Kiel i FC Barcelony. Popis dała zwłaszcza Duma Katalonii - obrońca trofeum rzucił po przerwie aż 21 bramek.

Paweł Nowakowski
Perez de Vargas Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Perez de Vargas
Od mocnego uderzenia rozpoczęły marsz do Kolonii drużyny THW Kiel i FC Barcelony. Wicemistrz Niemiec w Sparkassen Arenie podejmował mistrza Norwegii - Elverum Handball. Skandynawowie kroku Zebrom dotrzymywali do 22. minuty. Później na parkiecie dominował już zespół z Bundesligi. Podopieczni Filipa Jichy wyższy bieg wrzucili tuż na początku drugiej partii, szybko odskakując na osiem bramek przewagi.

Z czasem przewaga rosła, a dominacja trzeciej drużyny Europy minionego sezonu nie podlegała dyskusji. Do wygranej Zebry poprowadził Harald Reinkind, autor sześciu bramek. Dobre zawody rozegrali także Patrick Wiencek oraz Niclas Ekberg - po pięć trafień.

Świetne wrażenie zrobiła także Barcelona. Duma Katalonii triumfowała 35:28 na wyjeździe z Pick Szeged, po przerwie aplikując rywalom aż dwadzieścia jeden bramek! Począteku spotkania zapowiadał jednak niespodziankę, bowiem mistrzowie Węgier w 20. minucie prowadzili już 11:6. Jeszcze przed przerwą Blaugrana doszła rywala, a po zmianie stron pokazała rywalom miejsce w szeregu. Gra Barcelony robi wrażenie, a ekipa z Półwyspu Iberyjskiego pokazała handball niesamowicie widowiskowy i zabójczo skuteczny.

Po równo trzech latach przerwy do Ligi Mistrzów powróciło GOG. Mistrz Danii podbił Zagrzeb i zainkasował na swoje konto pierwsze dwa punkty. Duńczycy już do przerwy mieli bezpieczną przewagę. To efekt świetnej postawy w bramce Tobiasa Tchulina, który w całym spotkaniu zanotował aż 16 udanych interwencji (16/38 - 42%). Chorwatom na nic zdała się bardzo dobra gra Ivana Cupicia. Ekipa z Bałkanów była jedynie tłem dla rywala, który momentami prowadził nawet różnicą dziewięciu bramek.

W czwartek 15.09 rozegrane zostaną pozostałe cztery mecze pierwszej kolejki. Drugi polski zespół - Orlen Wisła Płock podejmie FC Porto. Początek meczu o 20:45.