Pogrom w drugiej połowie - relacja z meczu Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn

W rozegranym awansem spotkaniu 5. kolejki ekstraklasy szczypiornistów Vive Targi Kielce wygrało z MMTS-em Kwidzyn 39:24. Dla kielczan był to ostatni test przed sobotnim meczem w Lidze Mistrzów ze słoweńskim Gorenje Velenje.

Mateusz Kołodziej

Na ostatni sprawdzian przed inauguracyjnym spotkaniem w Champions League trener kielczan Bogdan Wenta postarał się o zmiany w składzie. W wyjściowym składzie mistrza Polski zabrakło Piotra Grabarczyk (jego miejsce zajął Rastko Stojković), a w bramce niespodziewanie pojawił się kontuzjowany dotąd Kazimierz Kotliński. Swoją szansę od pierwszych minut dostał też Paweł Piwko. Całkowicie Po za kadrą znaleźli się natomiast Kamil Krieger, Mateusz Jachlewski i Damian Moszczyński.

Zmiany w składzie nie przyniosły jednak spodziewanych efektów, bo brązowi medaliści ostatniego sezonu od początku dotrzymywali liderowi równego kroku. Szybkie kontry pozwoliły zespołowi Zbigniewa Markuszewskiego na seryjne trafienia. Po jednym z nich Patryka Rombela goście wyszli na pierwsze prowadzenie (6:5). Gdy chwilę później Jacek Wardziński wykorzystał rzut karny, kieleccy kibice byli coraz bardziej zaniepokojeni. Przełomem w środowym pojedynku była 21. minuta, kiedy gospodarze zdobyli dwie bramki z rzędu i odskoczyli rywalowi na trzy trafienia (13:10).

Po przerwie kielczanie tylko kontynuowali swoja skuteczną grę, a rywale wyraźnie opadli z sił - Niestety sił starczyło nam tylko na jedna połowę - przyznał po meczy szkoleniowiec MMTS-u Zbigniew Markuszewski. Druga odsłona była przede wszystkim popisem dwóch graczy. Jak na zawołanie bramki zdobywali Paweł Podsiadło i Henrik Knudesen. Ten ostatni zapisał na swoim koncie aż 12 goli. Dodatkowo kielczanie, prowadzeni przez Daniela Żółtaka i Piotra Grabarczyka świetnie spisywali się w obronie. Wystarczy dodać, ze kwidzynianie przez pierwsze 1 minut drugiej odsłony zdobyli zaledwie dwa gole.

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 39:24 (18:15)