Tego jeszcze nie było. Wyjątkowa nagroda od Kamila Syprzaka

Stowarzyszenie Kamil Syprzak for Kids zorganizowało ogólnopolski konkurs "SYPA CHALLENGE" dla młodzieży w wieku 11-14 lat. Zwycięska drużyna otrzymała wyjątkową nagrodę, której inicjatorem była żona szczypiornisty Paris Saint-Germain.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Kamil Syprzak Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Kamil Syprzak
Reprezentant Polski w piłce ręcznej i gwiazdor PSG, Kamil Syprzak, w wyjątkowy sposób uhonorował zwycięzców swojego konkursu. Polegał on na wykonaniu trzech zadań i przedstawieniu się w specjalnie przygotowanym wideo.

Po zaciętej walce najwięcej głosów zgromadził zespół MKS Lublin. Syprzak zaskoczył uczniów nagrodą, którą był wyjazd do Paryża na mecz jego drużyny.

Kołowy PSG i reprezentacji Polski wytłumaczył, skąd wzięła się inicjatywa na wyjazd zwycięzców konkursu do Francji i kto pierwszy wpadł na pomysł zabrania grupy dzieciaków do Francji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: plaża na Florydzie, a tam Polka. Zachwytom nie ma końca

- Wykonaliśmy już kilka edycji tzw. "Sypa Camp" w Polsce, ale naszym marzeniem było, aby wyjść za granicę naszego państwa. Tu właśnie pojawił się pomysł w zeszłym roku, jego głównym inicjatorem była moja żona, Dagmara, aby zaprosić dzieci i dać im możliwość przyjechania i zobaczenia mnie i odwiedzenie Paryża. Tak więc pomysłodawcą była żona, ale oczywiście później wspólnymi siłami staraliśmy się zrealizować ten projekt - opowiedział o nagrodzie dla najlepszego zespołu wychowanek Orlen Wisły Płock.

Za zwycięstwo w konkursie zawodnicy MKS Lublin pojechali do Francji, gdzie spotkali się z Syprzakiem i kibicowali jego drużynie Paris Saint-Germain HB podczas meczu piłki ręcznej w Stade Pierre de Coubertin. Wsparcie to przyniosło efekt, gospodarze pokonali US Creteil HB 35:26. Do zwycięstwa poprowadził ich polski kołowy, który rzucił aż 12 bramek!

Nagroda jednak była bardziej rozszerzona. Dzieci nie mogły narzekać na to, co dla nich przygotował 31-latek.

- 18-osobowa grupa dziewczynek wraz z opiekunami przyjechała do Paryża 29 września. Wzięły one udział w integracyjnym treningu piłki ręcznej wraz z grupą dzieci polsko-języcznego oddziału w Paryżu z liceum (Lycee Montaigne). Trening został przeprowadzony przeze mnie oraz dzięki uprzejmości naszego drugiego trenera drużyny, Joty Gonzaleza. Mogliśmy wspólnie przygotować dla nich bardzo ciekawy trening, który mam nadzieję będą mogły wykorzystać sobie w przyszłości - tłumaczył Polak.

- Trening ten odbył się na hali, gdzie na co dzień trenuje cała drużyna PSG, czyli na Stade Pierre de Coubertin dzięki właśnie współpracy Stowarzyszenia z PSG. Zwyciężczynie naszego konkursu odwiedziły również w wolnej chwili ambasadę Rzeczypospolitej w Paryżu, która również od dłuższego czasu wspiera realizowany projekt oraz ściśle współpracuje z naszym Stowarzyszeniem na terenie Francji w celu promocji piłki ręcznej oraz aktywności fizycznej - dodał.

Zwyciężczynie programu odwiedziły również najważniejsze punkty turystyczne Paryża, m.in wieżę Eiffla. Grupa wróciła do Polski w niedzielę, 2 października.

Dotychczas Stowarzyszenie Kamil Syprzak for Kids zorganizowało trzy edycje "Sypa Camp" - w 2017, 2018 oraz 2019 roku. Częścią stałą tego wydarzenia jest zawsze nowoczesny trening obwodowy przygotowany i przeprowadzony przez Syprzaka wraz z innymi trenerami Sypa Teamu. Za każdym razem udział brało 150 zaproszonych dzieci.

Jakub Fordon, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj też:
Spore osłabienie Łomży Industrii Kielce. Benoit Kounkoud kontuzjowany
Towarzysko: Mistrzowie świata lepsi od wicemistrzów Europy

Czy PSG w składzie z Kamilem Syprzakiem wygra Ligę Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×