Ależ to był rzut! Piękny gol Polaka w ostatniej sekundzie

Polscy szczypiorniści meczem z Włochami rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy 2024. Na przerwę Biało-Czerwoni schodzili z jedną bramką przewagi po fantastycznym golu Arkadiusza Moryty.

Piotr Bobakowski
Kadr z meczu Polska - Włochy w el Euro 2024 Twitter / twitter.com/EHFEURO / Kadr z meczu Polska - Włochy w el. Euro 2024
Dla męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej spotkanie z Włochami (30:23, relacja TUTAJ) w ramach eliminacji Euro 2024 (turniej zostanie rozegrany w Niemczech) było sprawdzianem przed występem na MŚ 2023, które w styczniu odbędą się w Polsce i Szwecji.

Pierwsza połowa meczu w katowickim Spodku stała pod znakiem wyrównanej gry. Biało-Czerwoni zawodzili w grze ofensywnej. - W ataku odpie*** lipę - krzyczał podczas przerwy w grze Przemysław Krajewski.

Po 30 minutach to jednak Polacy prowadzili 10:9. To zasługa Arkadiusza Moryty, który w ostatnich sekundach pierwszej części przeprowadził indywidualną akcję zakończoną celnym rzutem z dystansu.

Skrzydłowy zespołu Patryka Rombla po otrzymaniu piłki od bramkarza - na cztery sekundy przed syreną - przebiegł kilka metrów, po czym huknął nie do obrony. Piłka wpadła w samo okienko bramki rywali (patrz poniżej).