Reprezentantka Polski doceniona. Zacięta rywalizacja o tytuł zawodniczki miesiąca

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Mariola Wiertelak
Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Mariola Wiertelak
zdjęcie autora artykułu

Mariola Wiertelak przyczyniła się do trzech grudniowych wygranych KPR Gminy Kobierzyce w PGNiG Superlidze Kobiet i została doceniona w plebiscycie na najlepszą zawodniczkę miesiąca. Po piętach deptała jej Monika Łęgowska.

Tak jak w poprzednich sezonach, po każdym miesiącu zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet, rusza plebiscyt na najlepszą zawodniczkę. Redakcje WP SportoweFakty, "Przeglądu Sportowego" oraz TVP Sport typują swoje faworytki, a później do głosu dochodzą internauci.

O tytuł najlepszej szczypiornistki grudnia walczyły Diana Dmytryszyn (Galiczanka Lwów), Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce) oraz nasz typ - Monika Łęgowska z MKS PR URBIS Gniezno.

W zaciętym głosowaniu kibiców zwyciężyła ostatecznie Mariola Wiertelak, która w sezonie 2022/2023 imponuje formą. "Za drużyną z Kobierzyc perfekcyjny grudzień - w Superlidze Kobiet zespół Edyty Majdzińskiej wygrał wszystkie trzy mecze, a w Pucharze EHF rozprawił się z greckim PAOK. Wysoka formę w każdym ze spotkań pokazała Wiertelak, w sumie rzucając aż 29 bramek, z czego 18 na krajowych boiskach" - tak uzasadnił swój wybór Maciej Wojs z TVP Sport.

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Tak grała w grudniu Mariola Wiertelak:

Czytaj także: Oto najlepsi polscy prawi rozgrywający w 2022 roku Młode wilki ostrzą kły. Podsumowanie roku w PGNiG Superlidze

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty