Dobre wieści ze Szwajcarii przed MŚ. Ariel Pietrasik wrócił do gry!

Na trzy tygodnie przed startem mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, napływają bardzo dobre wieści dla reprezentacji Polski. Do gry wrócił lewy rozgrywający Ariel Pietrasik - występujący w lidze szwajcarskiej.

Paweł Nowakowski
Ariel Pietrasik WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Ariel Pietrasik
Reprezentant Polski w połowie października złamał kość śródręcza podczas wygranego 37:19 meczu eliminacji mistrzostw Europy z Łotwą. Pechowa akcja miała miejsce tuż przed końcem pierwszej połowy. Od tego momentu trwała walka o powrót zawodnika, by wygrał wyścig z czasem.

W niedzielne popołudnie - równo po dwóch miesiącach przerwy od gry, Ariel Pietrasik wystąpił w ligowym meczu. Rzucił pięć bramek (5/10 - wszystko z gry) w przegranym 27:32 domowym starciu z mistrzem Szwajcarii, Kadetten Schaffhausen.

W ośmiu meczach ligi szwajcarskiej Pietrasik rzucił już 86 bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem TSV St. Otmar St. Gallen. Powrót do gry Ariela Pietrasika to bardzo dobra wiadomość, bowiem wciąż niepewny jest występ na mistrzostwach świata innego rozgrywającego - Szymon Sićki.

Niestety na styczniowych MŚ nie wystąpi będący w kapitalnej formie, obrotowy Kamil Syprzak. Zawodnik Paris Saint-Germain w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z niemieckim Magdeburgiem złamał kość strzałkową.