MŚ 2023. Niepokój w polskiej kadrze. Kontuzja jednego z liderów

Im bliżej MŚ 2023, tym takie zdarzenia wprowadzają więcej niepokoju. Michał Olejniczak doznał urazu stawu skokowego w meczu z Marokiem.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Michał Olejniczak (z prawej) PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Michał Olejniczak (z prawej)
W przedostatnim meczu towarzyskim przed MŚ 2023 Michał Olejniczak zderzył się z jednym z Marokańczyków i w końcówce spotkania musiał opuścić boisko z lodowym okładem. Sytuacja wyglądała poważnie, ale pierwsze doniesienie nie były aż tak pesymistyczne jak się wydawało. - Do mistrzostw wszystko będzie ok - zapewnił nas selekcjoner Patryk Rombel.

Olejniczak jest jednym z podstawowych zawodników reprezentacji szczypiornistów, od czasu ME 2020 pełni rolę podstawowego środkowego. Akurat przed MŚ 2023 mocno naciska go Piotr Jędraszczyk, który był największym wygranym grudniowego 4 Nations Cup w Krakowie.

- Cieszę, że mam dwóch środkowych o innej charakterystyce, z których mogę skorzystać w różnych boiskowych sytuacjach. Maciej Pilitowski też dobrze zaprezentował się podczas swoich wejść - mówił nam kilka dni temu Rombel.

Polaków nie omijają problemy zdrowotne przed MŚ 2023. Złamanie kości strzałkowej wyeliminowało z udziału w czempionacie lidera strzelców Ligi Mistrzów Kamila Syprzaka. Z uszkodzonym przyczepem prostownika kciuka gra Bartłomiej Bis, a Szymon Sićko dopiero niedawno wrócił do treningów po wstrząśnieniu mózgu.

Początek MŚ 2023 w meczu z Francją. Przed turniejem Biało-Czerwoni zmierzą się jeszcze z Belgami.

ZOBACZ:
Co za deklasacja w meczu rywali Polaków!
Gorąca atmosfera w sparingu Słoweńców

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?
Czy Michał Olejniczak powinien być pierwszym wyborem na MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×