Gwiazda MŚ 2023 dźgnięta nożem. 24-latek wymknął się śmierci

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Elohim Prandi
Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Elohim Prandi
zdjęcie autora artykułu

Elohim Prandi w poprzedniego sylwestra cudem uniknął śmierci. Teraz może poprowadzić Trójkolorowych do triumfu w mistrzostwach świata. Początek meczu Francja - Polska na inaugurację MŚ 2023 już o 21:00.

Już o 21:00 reprezentacja Polski rozpocznie zmagania na MŚ 2023 w piłce ręcznej. Jej pierwszym rywalem będzie kadra Francji. Gwiazdą Trójkolorowych będzie Elohim Prandi. Zawodnik wymknął się śmierci niewiele ponad rok temu.

Sylwester, którego nigdy nie zapomni

Elohim Prandi miał być jedną z gwiazd styczniowego Euro 2022. Nie przyjechał jednak na zgrupowanie od razu. Test na koronawirusa dał wynik pozytywny, więc nie mógł dołączyć do swoich kolegów. Miał jednak nadzieje, by przyjechać na treningi po Nowym Roku.

Sylwestra 2021 spędzał więc w Paryżu i przebywał w 8. dzielnicy, w sercu miasta. I to właśnie tam doszło do próby zabójstwa.

Na ulicy Pierre Charron najpierw wybuchła sprzeczka pomiędzy zawodnikiem a niezidentyfikowanymi osobami. Później szczypiornista został dźgnięty nożem w plecy. Sześciokrotnie. Został przewieziony do szpitala, w którym spędził kilkanaście dni.

Mimo że było blisko poważniejszych obrażeń, to nóż na szczęście nie uszkodził płuc oraz śledziony. Zawodnik uniknął najgorszego.

Szybki powrót 

Można by było oczekiwać, że powrót po takiej kontuzji będzie trwał długie miesiące. Jednak zawodnik już 21 stycznia, trzy tygodnie po zdarzeniu, wrzucił na media społecznościowe relację z treningu na bieżni.

- Nie jestem ofiarą. Jestem ocalałym z mentalnością zwycięzcy. Moim zdaniem tym jest właśnie klasowy sportowiec: musi wiedzieć, jak okazać pokorę, wytrwałość i ciągle wierzyć w siebie - napisał.

Jak sam przyznał w wywiadzie ta sytuacja go zmieniła - Dorosłem - powiedział 24-latek dla news.trenddetail.com. - Były lepsze rzeczy do roboty niż pójście na tę imprezę. Jako sportowiec powinienem zostać w domu z moją rodziną - dodał.

W organizmie nie ma śladu po zdarzeniu. Parametry fizyczne są takie jak wcześniej. A w powrocie do pełni formy psychicznej pomogła mu praca z psychologiem. - Znalazłem kilka kluczy - mówił. Pozytywny wpływ mieli także rodzina i przyjaciele, których zna od dziecka.

Zawodnik znajduje się w znakomitej formie. W tym sezonie w Lidze Mistrzów dla Paris Saint-Germain HB rzucił aż 54 bramki.

Czy Elohim Prandi poprowadzi Francję do inauguracyjnego zwycięstwa w meczu Polska - Francja podczas MŚ 2023? Początek meczu o 21:00. Transmisja w Viaplay, TVP Sport oraz sport.tvp.pl. Relacja na żywo w WP SportoweFakty.

Arkadiusz Dudziak, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj więcej: MŚ 2023. Zaczęło się. Absencja u mistrzów świata z powodu... testu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto wygra mecz?
Francja
Będzie remis
Polska
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)