MŚ w piłce ręcznej. Czas na decydujące rozstrzygnięcia w fazie grupowej

Przed nami trzecia i zarazem ostatnia kolejka fazy grupowej na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych. Spośród ośmiu wtorkowych meczów, ciekawie zapowiada się pojedynek Holandii z Norwegią oraz Serbii z Katarem.

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Nemanja Ilic, reprezentant Serbii PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Nemanja Ilic, reprezentant Serbii
Na MŚ 2023 pozostało już tylko kilka niewiadomych. Na chwilę obecną pewne jest, że Szwecja, Niemcy i Dania do drugiej rundy wejdą z kompletem punktów. Ostatnia kolejka fazy grupowej dla tych drużyn nie będzie więc miała wielkiego znaczenia.

W Katowicach ważny mecz. Serbowie po nieznacznej porażce z Niemcami, chcąc się liczyć w walce o ćwierćfinał muszą wygrać z Katarem. Azjaci już pokazali na tych mistrzostwach, że potrafią ukąsić najgroźniejszych rywali. Czy i tym razem będzie podobnie?

Wielkie emocje także w "krakowskiej" grupie F, która rozgrywana jest w Krakowie. O komplet punktów w kolejnej fazie bój stoczą reprezentacje Norwegii i Holandii. Obie ekipy pierwsze dwie kolejki przeszły gładko, gromiąc Macedonię Północną i Argentynę. Wtorkowa potyczka będzie z kategorii o "4 punkty" i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

ZOBACZ WIDEO: Pamiętasz serbską gwiazdę?! 35-latka zachwyca urodą

Reprezentacja Egiptu jest o krok od milowego kroku w stronę ćwierćfinału. Mistrzowie Afryki spisują się rewelacyjnie, więc starcie z USA będzie praktycznie jedynie formalnością. Faraonowie w przypadku wygranej komplet punktów zabiorą do II rundy i ustawią się w bardzo komfortowej sytuacji.

Wielkiego kalibru spotkanie będzie w grupie H pomiędzy Bahrajnem, a Belgią. Azjaci chcąc awansować dalej, muszą ten mecz wygrać. Każdy inny wynik premiuje Belgów.

AKTUALNE TABELE WSZYSTKICH GRUP

VII dzień MŚ 2023 (17.01):

Grupa E
Algieria - Niemcy godz. 18:00
Katar - Serbia godz. 20:30

Grupa F
Macedonia Północna - Argentyna godz. 18:00
NorwegiaHolandia godz. 20:30

Grupa G
EgiptUSA  godz. 18:00
ChorwacjaMaroko godz. 20:30

Grupa H
Belgia - Bahrajn godz. 18:00
Tunezja - Dania godz. 20:30

Czytaj także:
Stypa zamiast święta piłki ręcznej
Druzgocąca statystyka Polaków ze światową czołówką

Czy Norwegia pokona Holandię i awansuje do II rundy z kompletem punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×