W Heidelbergu ze zmiennym szczęściem. Pierwsze miejsce nie dla Polek

Nie udało się reprezentacji Polski piłkarek ręcznych pokonać Niemek i wygrać Turnieju Trzech Narodów w Heidelbergu. Pierwsza połowa w wykonaniu naszych szczypiornistek mogła jednak napawać optymizmem.

Małgorzata Boluk
Monika Kobylińska w akcji Getty Images / Filip Filipovic / Monika Kobylińska w akcji
Polki, które dzień wcześniej pokonały Węgierki, sobotnie spotkanie zaczęły z dużym animuszem i po krótkiej, zaciętej wymianie ciosów przystąpiły do budowania dystansu. Z rzutem regularnie włączała się Monika Kobylińska, a na prawej flance jakość dawała Magda Balsam. Grę prowadziła od pierwszych minut Emilia Galińska.

Początek w wykonaniu Biało-Czerwonych mógł napawać optymizmem (3:6 w 7'), ale w miarę upływu czasu spotkanie zaczęło się wyrównywać. Niemki poprawiły się w defensywie, grały blokiem i mogły z tego wyprowadzać szybkie i efektowne kontry.

Na remis, po fantastycznym podaniu przez całe boisko od Kathariny Filter, trafiła Amelie Berger. Chwilę później na listę strzelczyń wpisała się także Alicia Stolle (10:9 w 15') i trener Arne Senstad natychmiast poprosił o czas.

Po krótkiej pauzie Polki wywalczyły rzut karny. Do wyrównania doprowadziła Monika Kobylińska, kilkanaście sekund później znów skromnie prowadziły jednak Niemki. I taki obraz gry mieliśmy już do końca pierwszej połowy. Nasze zawodniczki trafiały na remis, a gospodynie pojedynku ruszały od razu z szybkim środkiem. Za grę w drugim kwadransie warto pochwalić lewoskrzydłową Darię Michalak oraz Aleksandrę Rosiak.

Po zmianie stron lepiej prezentowały się Niemki, które przez większość drugiej połowy utrzymywały bezpieczną trzy lub czterobramkową przewagę (24:20 w 40'). Polki miały kilka zrywów, ale pogoń za wynikiem utrudniała im bramkarka Isabel Roch.

Towarzyski Turniej Trzech Narodów wygrały ostatecznie Niemki, drużyna Biało-Czerwonych musi zadowolić się drugim miejscem, a stawkę zamykają z kolei Węgierki, które poniosły w Heidelbergu dwie porażki.