Znamy spadkowicza z Superligi. Ruch nie wykorzystał ogromnej szansy

Ruch walczył o przedłużenie swojej szansy na grę w PGNiG Superlidze Kobiet w przyszłym sezonie. Podejmował u siebie Młyny Stoisław, z którymi przegrał nieznacznie, bo 24:25. Chorzowianki nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie się.

Krzysztof Kempski
Zawodniczki KPR Ruchu Chorzów Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet / Zawodniczki KPR Ruchu Chorzów
Młyny Stoisław udały się do Chorzowa w bardzo okrojonym składzie. Zabrakło dwóch liderek: skrzydłowej Gabrieli Urbaniak oraz doświadczonej kołowej, Hanny Rycharskiej. Ruchowi dawało to pewną nadzieję na sprawienie niespodzianki, choć w uratowanie się od spadku pewnie mało kto już wierzył.

Po początkowych błędach szybciej kontrolę nad meczem przejęły miejscowe. W rolę liderki wcieliła się Natalia Doktorczyk. Właśnie za jej sprawą w 13. minucie zrobiło się już 9:5. Na reakcję trenera Jarosława Knopika nie musieliśmy długo czekać. Pomogło. Z dystansu raz po raz uderzała Anna Mączka. Dokładała coś więcej, bo jej dokładne asysty idealnie wykorzystywały koleżanki.

Jeszcze przed przerwą koszalinianki odwróciły to spotkanie. Choć na swoje pierwsze prowadzenie w zawodach pracowały aż do 28. minuty. Po raz ósmy celny rzut oddała Mączka i zrobiło się 12:11. Co ciekawe, w zespole gości tylko trzy zawodniczki wpisały się na listę strzelczyń. Ruch wyraźnie stracił skuteczność, a zły symptom przyszedł przy przestrzelonym rzucie karnym przez niezawodną dotąd Doktorczyk.

Gospodynie w wielu sytuacjach ratowała Kaja Gryczewska. To w dużej mierze dzięki niej Ruch mógł jeszcze wierzyć w niespodziankę w starciu z osłabionym zespołem z Koszalina. W 40. minucie było jeszcze 15:15. Potem 2 minuty kary otrzymała Barbara Choromańska. Wydawało się, że to dobry czas dla Ruchu. W ważnym momencie przyjezdne zaliczyły przechwyt, który na bramkę zamieniła Aleksandra Zaleśny.

Gospodynie chyba za bardzo chciały. Bo jak tu zrozumieć atak Poliny Masalovej wprost w broniącą rywalkę. Sędziowie musieli odgwizdać faul ofensywny. Ekipa ze Śląska wciąż jednak trzymała kontakt. Wiele wskazywało, że o końcowym wyniku zdecyduje dosłownie jedna akcja, bo i przyjezdne nie grzeszyły skutecznością. Mecz zamknęła bohaterka zawodów Mączka, która wpisała się do protokołu aż 13 razy. Miejscowe tym samym oficjalnie pożegnały się z PGNiG Superligą Kobiet.