Zacięte spotkanie sąsiadujących drużyn. Galiczanka zbliża się do Piotrcovii

Galiczanka Lwów goni MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski w tabeli PGNiG Superligi kobiet. Pomogła w tym niedzielna wygrana 24:23, chociaż po pierwszej połowie się na to nie zapowiadało.

Jakub Fordon
Zawodniczki Galiczanki Lwów Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Zawodniczki Galiczanki Lwów

Obie drużyny obecnie walczą o czwarte miejsce na koniec sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Straty do trzeciej pozycji, gwarantującej grę w pucharach, nie są już do odrobienia. Obecnie jednak wyżej plasuje się MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

W bezpośrednim pojedynku Galiczanka Lwów stanęła przed szansą na odrobienie punktów do rywala. Trudno było wskazać faworyta tego pojedynku, jednak faktem było to, że gospodynie ostatni raz triumfowały 15 lutego, a w kolejnych starciach radziły sobie przeciętnie. Po awansie do rundy mistrzowskiej, ukraiński zespół nie wygrał żadnego meczu.

Od samego początku pojedynek nie porywał. W siódmej minucie mieliśmy wynik 1:1. Gospodynie pierwszy raz na prowadzenie wyszły w 12. minucie (5:4). Rezultat zmieniał się jednak jak w kalejdoskopie.

Od stanu 10:10 na prowadzeniu do końca pierwszej połowy była już tylko Piotrcovia. Na przerwę zeszła ona z trzybramkową przewagą (15:12).

Po zmianie stron lepiej prezentowała się Galiczanka. W 37. minucie udało jej się doprowadzić do remisu (17:17). Następnie gospodynie odskoczyły na dwa "oczka" (20:18), a do tego znakomicie prezentowała się bramkarka, Victoria Saltaniuk. To sprawiło, że przyjezdne miały problem w skruszeniu oporu.

Zespół gości musiał gonić wynik, bo na dwie minuty przed końcem spotkania przegrywał 22:24. Jednak po tym, jak czerwone kartki obejrzały Iryna Prokopiak i Diana Dmytryszyn, pojawiła się szansa dla Piotrcovii. Ta wykorzystała rzut karny, ale nie była w stanie ostatecznie dogonić Galiniczanki. Tym samym ukraińska drużyna pierwszy raz w historii pokonała ekipę z Piotrkowa Trybunalskiego.

Galiczanka Lwów - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:23 (12:15)