Teatr dwóch aktorek. Jarosławianki powróciły na zwycięską ścieżkę

Eurobud JKS Jarosław z pierwszym zwycięstwem w grupie mistrzowskiej. Ekipę z Podkarpacia do wygranej z Galiczanką Lwów poprowadziły Walentyna Nestsiaruk i Małgorzata Trawczyńska.

Małgorzata Boluk
Eurobud JKS Jarosław Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: Eurobud JKS Jarosław
Wynik niedzielnego starcia otworzyła Olesia Diaczenko z Galiczanki Lwów, ale kolejne trzy bramki padły już łupem miejscowych. Taką samą serią wkrótce odpowiedziały jednak także zawodniczki z Ukrainy, a w kolejnych minutach utrzymywały jedno lub dwubramkową przewagę.

Jarosławianki naciskały i po celnym trafieniu Aleksandry Dorsz na tablicy wyników znów zagościł remis (8:8 w 18'). W końcówce pierwszej połowy objęły też prowadzenie, po tym jak z koła trafiła Sylwia Matuszczyk, ale ostatnie słowo w tej części meczu należało do przyjezdnych. Na remis rzuciła Maryna Konowałowa, a kolejny cios zadała później Iryna Prokopiak.

W drugiej połowie lepiej radziła sobie już ekipa z Podkarpacia, którą napędzała w ataku znakomita Walentyna Nestiaruk (19:17 w 38'). Rozgrywająca miała w niedzielę niesamowity ciąg na bramkę i na listę strzelczyń wpisała się dziewięciokrotnie, a to wszystko przy stuprocentowej skuteczności!

Bardzo dobre zawody zaliczyła także Małgorzata Trawczyńska, która dawała jakość na prawej flance. Wyróżniała się również lewoskrzydłowa Wiktoria Gliwińska (21:17 w 41'). Jarosławianki pilnowały wypracowanego dystansu i nie pozwoliły drużynie ze Lwowa uwierzyć, że w tym meczu może coś jeszcze ugrać.

MVP meczu została wybrana Małgorzata Trawczyńska, z kolei nagroda dla najlepszej zawodniczki Galiczanki Lwów powędrowała do Diany Dmytryszyn.

Eurobud JKS Jarosław - Galiczanka Lwów 29:25 (13:14)

Jarosław: Kordowiecka, Kucharczyk - Trawczyńska 9, Nestsiaruk 9, Smolich 1, Mokrzka 2, Dorsz 2, Matuszczyk 1, Gliwińska 5, Strózik, Kozimur, Wołownyk, Bancilon, Zimny.