Dla kogo czwarte miejsce? Eurobud JKS Jarosław naciska

Eurobud JKS Jarosław wciąż w grze o czwarte miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet. Zawodniczki Michała Kubisztala zwyciężyły w niedzielę z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i do wyższej lokaty tracą już tylko trzy punkty.

Małgorzata Boluk
Eurobud JKS Jarosław Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: Eurobud JKS Jarosław
Ekipa z Podkarpacia w środę wywalczyła wielki finał Orlen Pucharu Polski, wyrzucając za burtę obrończynie trofeum - KPR Gminy Kobierzyce, a w niedzielę dobrą grę przełożyła na zmagania w PGNiG Superlidze Kobiet i pokonała u siebie Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Pierwsze dziesięć minut sugerowało nam, że będzie to zacięte i wyrównane widowisko. Po stronie miejscowych w ataku szalała Karolina Mokrzka, a w szeregach gości znakomicie spisywała się Magdalena Drażyk. Tablica wyników wskazywała remis, ale później przyspieszyły jarosławianki.

Zawodniczki Agaty Cecotki miały ogromny problem z przedarciem się przez obronę rywalek, a gdy to się udawało, na ich drodze stawała Polina Kukharchyk (11:6 w 21'). Piotrkowianki zupełnie nie radziły sobie też ze skuteczną Wiktorią Gliwińską, która trafiała zarówno po kontrach, jak też ze swojej nominalnej pozycji.

W pierwszej połowie drużyna z województwa łódzkiego miejscowym już nie zagroziła, jednak świetny fragment zaliczyła po zmianie stron, doprowadzając do wyrównania po kolejnym trafieniu Tauani Martins Schneider (19:19 w 38').

Serię przeciwniczek przerwała Walentyna Nestsiaruk, ale kolejne trzy bramki powędrowały już na konto rozpędzonych szczypiornistek z Piotrkowa Trybunalskiego (20:22 w 41'). Z prowadzenia długo się jednak nie cieszyły.

Dynamiczne Walentyna Nestsiaruk i Lesia Smolinh rozbujały obronę rywalek, coraz częściej piłki wędrowały na koło, gdzie nie zawodziła Sylwia Matuszczyk i JKS odrobił straty z nawiązką (31:27 w 52'), a w końcówce spotkania pielęgnował wypracowany dystans. MVP meczu została wybrana Polina Kukharchyk, a nagrodę dla najlepszej zawodniczki drużyny gości otrzymała Magdalena Drażyk.

Eurobud JKS Jarosław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:32 (16:12)

JKS: Kukharchyk, Kubisztal - Dorsz 3, Trawczyńska 3, Matuszczyk 5, Wołownyk 1, Gliwińska 7, Nestsiaruk 6, Mokrzka 3, Zimny 3, Smolinh, Strózik, Kozimur.