KPR Gminy Kobierzyce coraz dalej od srebra. Mistrz nieuchwytny

Wciąż nie ma mocnych na MKS Zagłębie Lubin. Ostatnie derby Dolnego Śląska w sezonie 2022/2023 zakończyły się bardzo pewną wygraną drużyny Bożeny Karkut, co znacznie skomplikowało położenie ekipy z Kobierzyc w walce o srebro.

Małgorzata Boluk
Edyta Majdzińska PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Edyta Majdzińska
Wszyscy chcą, ale póki co żadna z ekip nie jest w stanie przerwać znakomitej passy lubinianek. Ta sztuka nie udała się także zawodniczkom Edyty Majdzińskiej w ostatnich derbach Dolnego Śląska w tym sezonie.

Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce za cel stawiały sobie zdobycie wicemistrzostwa kraju, ale po niedzielnej porażce ich sytuacja mocno się skomplikowała. Brązowe medalistki do drugiego MKS FunFloor Lublin tracą już pięć "oczek", a do rozegrania pozostały tylko trzy mecze, w tym bezpośrednie starcie z drużyną z Koziego Grodu.

Gospodynie derbowego pojedynku MKS Zagłębiu Lubin zagrażały jedynie przez pierwsze dwadzieścia minut rywalizacji. Kobierzyczanki utrzymywały niezłą skuteczność w ofensywie i szybko wracały do obrony.

Później do budowania dystansu przystąpiły jednak zawodniczki Bożeny Karkut (9:13 w 25'), które mogły liczyć w niedzielę na swoje bramkarki. Świetnie uzupełniały się Barbara Zima i Monika Maliczkiewicz.

Bardzo dobrze prezentowała się również druga linia Miedziowych z Emilią Galińską na czele. Nie brakowało też błyskotliwych, indywidualnych akcji, które finalizowały Karolina Kochaniak-Sala i Patricia Matieli, a także gry z czekającą na podania skuteczną Jovaną Milojević (18:27 w 50').

Lubinianki rozegrały w Kobierzycach dwie równe połowy i zwyciężyły bardzo pewnie. MVP meczu została wybrana Emilia Galińska. Po stronie miejscowych wyróżniono z kolei Karolinę Wicik.

KPR Gminy Kobierzyce - MKS Zagłębie Lubin 21:32 (13:16)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka - Olek, Kucharska 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 2, Janas 1, Wiertelak 1, Kozioł 1, Ważna, Domagalska 1, Cygan 2, Despodovska 5, Wicik 4, Macedo 1.