KPR Gminy Kobierzyce wzmacnia się. Oto pierwszy transfer

Znamy pierwszy transfer ekipy z Kobierzyc na sezon 2023/2024 w PGNiG Superlidze Kobiet i europejskich pucharach. Lukę na środku po odejściu Aleksandry Tomczyk wypełni Magdalena Drażyk.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Magdalena Drażyk w akcji WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Magdalena Drażyk w akcji
Po tym jak Aleksandra Tomczyk ogłosiła, że po zakończeniu rozgrywek przenosi się do MKS FunFloor Lublin, władze klubu z Kobierzyc musiały się zacząć rozglądać za nową playmakerką.

Lukę na środku wypełni Magdalena Drażyk, która obecnie reprezentuje Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Ta dynamiczna, filigranowa rozgrywająca jest najskuteczniejszą zawodniczką ekipy Agaty Cecotki i powinna wnieść do nowej drużyny sporo świeżości. Z zespołem KPR Gminy Kobierzyce podpisała dwuletnią umowę.

- Każda zmiana klubu to kolejny ważny krok w karierze zawodowego sportowca, na który jestem gotowa. Chcę mierzyć się z nowymi wyzwaniami i łapać następne cenne doświadczenia. Pojawiła się przede mną okazja, którą postanowiłam wykorzystać, bo jak to mówią "do odważnych świat należy" - powiedziała Magdalena Drażyk w rozmowie dla klubowych mediów.

ZOBACZ WIDEO: Zrobiła to! Jechała rowerem nad przerażającymi przepaściami

- Kobierzyce to drużyna z dużym potencjałem, która już od kilku lat liczy się w walce o medale. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie również tak będzie, a ja będę miała okazję dołożyć swoją cegiełkę i pomóc zespołowi - dodała wychowanka KPR Ruchu Chorzów.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze wieści na temat składu brązowych medalistek na sezon 2023/2024. Kontrakty z klubem z Kobierzyc przedłużyły Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Zorica Despodovska, Natalia Janas, Małgorzata Buklarewicz, Aleksandra Kucharska, Mariola Wiertelak, Oliwia Domagalska i Patrycja Kozioł. Ważne umowy mają z kolei Katarzyna Cygan i Zuzanna Ważna.

Jest także kilka pożegnań. Po zakończeniu rozgrywek dolnośląski zespół opuszczą Aleksandra Tomczyk, Aleksandra Olek oraz trenerka Edyta Majdzińska. Wszystkie przenoszą się do MKS FunFloor Lublin.

Czytaj także:
Męczarnie Polaków. Debiut Marcina Lijewskiego daleki od ideału
Sporów i dylematów nie brakowało. Oto nominowane do Gladiatorów 2023 w PGNiG Superlidze Kobiet

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×