Koniec marzeń o medalach na Igrzyskach Europejskich. Polki i Polacy odpadli w ćwierćfinałach

Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej zagrają o miejsca 5-8. W środowe popołudnie na boisku w Tarnowie lepsze okazały się reprezentacje Niemiec i Węgier.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna plażowa na Igrzyskach Europejskich 2023 PAP / Paweł Topolski / Piłka ręczna plażowa na Igrzyskach Europejskich 2023
Rywalizacja w piłce ręcznej plażowej na III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 odbywa się w Tarnowie. W czwartek polskie zespoły walczyły o półfinały, jednak rywale byli niezwykle wymagający i jak się okazało, nie dali szans Biało-Czerwonym.

Reprezentantki Polski dały się zdominować Niemkom na piasku w Tarnowie. Nasze rywalki były faworytkami - w końcu jest to zespół, który przed miesiącem zdobył w portugalskim Nazare mistrzostwo Europy. Niemki wysoko wygrały oba sety - 22:14 i 32:16 i zameldowały się w półfinale.

Męska kadra mocniej postawiła się rywalom. Polacy trafili na Węgrów. Pierwszy set nie wyglądał optymistycznie, gdyż Madziarzy zwyciężyli aż 25:16. Do samego końca trwała walka o zwycięstwo w drugim secie, który ostatecznie 21:20 wygrali Biało-Czerwoni po bramce Tymona Ponto. W shoot-outach Węgrzy wygrali 6:4.

Polki i Polacy zagrają w czwartek o miejsca 5-8. Tego samego dnia zakończy się rywalizacja w plażowej piłce ręcznej podczas Igrzysk Europejskich.