Łatwe zwycięstwo - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalin - KSS Kielce

Zawodniczki AZS-u Politechnika Koszalińska nie miały kłopotów z pokonaniem beniaminka ekstraklasy kobiet różnicą dziewięciu bramek. Odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Artur Rutkowski

Początek spotkania należał niespodziewanie do przyjezdnych z Kielc, które objęły prowadzenie już w pierwszej minucie, po bramce Marty Rosińskiej. W 4 minucie po rzucie karnym wykonywanym przez Aleksandrę Pokrzywkę, zawodniczki z Kielc ponownie wyszły na prowadzenie, a w 6 minucie nawet podwyższyły prowadzenie na 3:1. Zawodniczki trenera Waldemara Szafulskiego, po raz pierwszy wyszły na prowadzenie dopiero w 11 minucie, za sprawą Dagmary Zaniewskiej, która trafiła na 5:4. W 15 minucie gospodynie prowadziły już różnicą trzech trafień i z każdą upływającą minutą pokazywały swoją wyższość nad zawodniczkami beniaminka z Kielc. Kilka minut później było już 13:7 po bramce Marty Szostakowskiej, wtedy trener Roman Jezierski, po raz pierwszy poprosił o czas dla swojej drużyny. Decyzja ta pomogła młodym dziewczyną odrobić dwie bramki do utytułowanych rywalek. Natomiast ostatnie słowo w tej części gry należało jednak do AZS-u, który do szatni schodziły z 6 bramkową zaliczką.

W drugiej połowie akademiczki nie zwalniały tempa i co rusz zagrażały bramce bronionej przez Małgorzatę Kawkę. W 38 minucie można było rzec, że "jest już po meczu", bowiem po rzucie karnym wykonywanym przez Kamile Całużyńską prowadziły już 22:13, ale nie było to najwyższe prowadzenie w meczu, bowiem w 46 minucie prowadziły 26:15. Mimo tak wysokiego prowadzenia, w grę AZS-u wplątało się rozkojarzenie i piłkarki KSS Kielc w dziesięć minut odrobiły 5 bramek. Jednak ostatnie słowo należało do akademiczek, które jeszcze poderwały się do ataku rzucając trzy bramki z rzędu i odniosły okazałe zwycięstwo nad autsajderem ekstraklasy kobiet. Była to trzecia wygrana gospodyń oraz szósta porażka KSS Kielce, które jeśli nie poprawią gry w obronie, mogą powoli żegnać się z najwyższą klasą rozgrywek.

AZS Politechnika Koszalińska - KS Kielce 30:21 (17:11)

AZS:: Kwiecień, Morawiec - Joanna Dworaczyk 5, Kamila Całużyńska 5, Jagoda Olek 4, Iwona Szafulska 4, Justyna Łabul 3, Marta Szostakowska 3, Dagmara Zaniewska 2, Wioleta Janaczek 2, Malwina Leśkiewicz 1

KSS Kielce:: Małgorzata Kawka, Katarzyna Wiekiera - Marta Rosińska 7, Aleksandra Pokrzywka 4, Marta Słoma 3, Natalia Dziedzic 2, Alina Nowak 1, Katarzyna Łutaj 1, Natalia Osiak 1, Aleksandra Olejarczyk, Aleksandra Porębska, Milena Kot, Marija Gedroit.