Oficjalnie. Polska chce zorganizować wielką imprezę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Bejnarowicz / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Materiały prasowe / Paweł Bejnarowicz / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
zdjęcie autora artykułu

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) opublikowała listę państw, które zgłosiły ochotę na organizację nadchodzących mistrzostw Europy. W tym gronie znalazła się Polska. I to aż dwukrotnie.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=13889]

Związek Piłki Ręcznej w Polsce[/tag] zgłosił akces do organizacji mistrzostw Europy - zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W tym pierwszym przypadku chodzi o zawody, które zostaną rozegrane w 2030 roku, a najlepsze zawodniczki Starego Kontynentu mogą pojawić się nad Wisłą dwa lata później (2032).

Taką informację - oficjalną - przekazała Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF). W 2024 roku przedstawiciele europejskich władz odwiedzą każdy z krajów-kandydatów, będą prowadzone rozmowy i negocjacje. Ostateczna decyzja zapadnie w grudniu 2024 roku. 14 grudnia przyszłego roku w Wiedniu odbędzie się Nadzwyczajny Kongres EFH, który wybierze gospodarzy tych imprez.

Z kim Polacy rywalizują? Jeżeli chodzi o męskie Euro 2030, to na liście obok naszego kraju znalazło się aż osiem państw. Austria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Niemcy oraz Szwajcaria będą rywalizowały z nami o możliwość organizacji tego prestiżowego turnieju.

ZOBACZ WIDEO: W trybie pilnym Polka zawiesza karierę. Jest w ciąży

Euro 2032 kobiet? Tutaj konkurencja jest nieco mniej liczna: Dania, Niemcy, Czarnogóra, Szwajcaria i Serbia.

Przypomnijmy, że nasz kraj - wspólnie z Czechami - o wiele wcześniej złożył kandydaturę do organizacji ME 2026 kobiet. 27 stycznia 2024 mamy się dowiedzieć, czy nasza oferta zostanie przyjęta.

Ostatni raz turniej tego formatu nasz kraj organizował w 2016 roku. Wtedy w Polsce odbyły się mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. W 2023 roku współorganizowaliśmy (ze Szwecją) mistrzostwa świata mężczyzn.

Czytaj także: Michał Jurecki wspomina najgorszy moment. "Rozkleiłem się pod prysznicem" >> Czytaj także: Były reprezentant Polski nie ma wątpliwości. Oni mogą zrobić wielkie kariery >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty