Polki wkraczają do gry. Poziom trudności będzie rósł z meczu na mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Na zdjęciu: Monika Kobylińska i Aleksandra Zimny
Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Na zdjęciu: Monika Kobylińska i Aleksandra Zimny
zdjęcie autora artykułu

Na czwartek nie przewiduje się żadnego innego scenariusza niż wysoka wygrana Biało-Czerwonych. Polki MŚ 2023 piłkarek ręcznych rozpoczną od starcia z najsłabszym zespołem grupy F - Iranem.

XXVI edycja mistrzostw świata ruszyła już w środę, ale Polki do akcji wkroczą w czwartek. Nasza kadra w turnieju tej rangi zagra już po raz osiemnasty i wierzy, że zdoła powalczyć o coś więcej.

Dotarcie do fazy zasadniczej to cel absolutnie podstawowy. Dalej przechodzą trzy najlepsze zespoły z każdej z grup i nawet w najczarniejszych scenariuszach trudno wyobrazić sobie, że w tym gronie nie byłoby Biało-Czerwonych. One mierzą znacznie wyżej.

Najbliższe przeciwniczki Polek to kolejno Iranki, Japonki oraz Niemki. Jak ocenia rywalki jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w kadrze? - Na pewno Iran jest zespołem z trochę niższej półki. Trzeba będzie się odpowiednio skoncentrować i wygrać. Oczywiście, wszystkie mecze na mistrzostwach mają swoje zasady i nie mówię, że któryś będzie łatwy, jednak z Iranem mamy obowiązek wygrać - powiedziała Monika Kobylińska.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

- Pozostałe ekipy są na podobnym poziomie, przez co wszystko może się zdarzyć. Uważam, że zarówno my, Japonia, jak i faworytki, czyli Niemki, mamy szansę na pierwsze miejsce. To będzie bardzo ciekawa grupa - dodała rozgrywająca w rozmowie dla ZPRP.

Po zakończeniu pierwszego etapu mistrzostw świata, "polska" grupa połączy się z grupą E, którą tworzą Dania, Rumunia, Serbia oraz Chile. Do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup fazy zasadniczej. Jedną z nich chcą być właśnie podopieczne Arne Senstada, które za cel postawiły sobie zakończenie imprezy w najlepszej "ósemce".

MŚ 2023 (29 listopada - 17 grudnia)

Podział na grupy:

A (Goeteborg): Szwecja, Chorwacja, Chiny, Senegal B (Helsingborg): Czarnogóra, Węgry, Kamerun, Paragwaj C (Stavanger): Norwegia, Korea Płd., Grenlandia, Japonia D (Stavanger): Francja, Słowenia, Angola, Islandia E (Herning): Dania, Rumunia, Serbia, Chile F (Herning): Niemcy, Polska, Japonia, Iran G (Frederikshavn): Brazylia, Hiszpania, Ukraina, Kazachstan H (Frederikshavn): Holandia, Czechy, Argentyna, Kongo

Terminarz meczów Polek:

Polska - Iran / 30.11 (czwartek), godz. 20:30 Polska - Japonia / 02.12 (sobota), godz. 20:30 Niemcy - Polska / 04.12 (poniedziałek), godz. 20:30

Wszystkie mecze MŚ 2023 piłkarek ręcznych będzie można oglądać za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay. Portal WP SportoweFakty z meczów Polek przeprowadzi z kolei tekstowe relacje LIVE akcja po akcji.

Czytaj także: Zaskoczeń nie ma. Oto skład Polek na MŚ 2023 

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
Kacper//U.L
30.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Polska Biało Czerwoni!!  
avatar
Kacper//U.L
30.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jedziemy!!