MŚ 2023 wkraczają w decydującą fazę. Oto pary ćwierćfinałowe

W poniedziałek zakończyła się faza zasadnicza MŚ 2023 piłkarek ręcznych. Teraz czas na ćwierćfinały i jeszcze większe emocje. Niestety już bez polskich szczypiornistek.

Małgorzata Boluk
Stine Bredal Oftedal (Norwegia) PAP/EPA / Beate Oma Dahle / Na zdjęciu: Stine Bredal Oftedal (Norwegia)
Faza pucharowa mistrzostw świata piłkarek ręcznych ruszy już we wtorek. Niestety w najlepszej ósemce MŚ 2023 zabraknie Biało-Czerwonych, które zajęły ostatecznie czwarte miejsce w grupie.

Na zakończenie imprezy Polki przegrały z Rumunią (---> RELACJA) i zakończą turniej na szesnastym miejscu. Drużyna Arne Senstada straciła tym samym szansę na udział w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Z "polskiej" grupy, która swoje mecze rozgrywała w Herning, awansowały Dunki oraz Niemki. Przepustkę wywalczyły także Szwecja, Czarnogóra, Francja, Czechy, Holandia oraz Norwegia.

Arcyciekawie zapowiada się przede wszystkim starcie z udziałem aktualnych mistrzyń świata, które o wejście do strefy medalowej zawalczą z niepokonaną ekipą Pera Johanssona.