Głogowianie grają dalej w Orlen Pucharze Polski

KGHM Chrobry Głogów pokonał Zepter KPR Legionowo 33:26 w meczu 1/8 Orlen Pucharu Polski. Po wyrównanej pierwszej połowie, ekipa z Dolnego Śląska potrafiła zbudować przewagę i uniknęła nerwowej końcówki.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy KGHM Chrobrego Głogów Materiały prasowe / Orlen Superliga / Artur Starczewski / Zawodnicy KGHM Chrobrego Głogów
Zdecydowanymi faworytami tego meczu byli zawodnicy z Głogowa, jednak Zepter KPR Legionowo rozpoczął spotkanie bez kompleksów i po bramce Adama Laskowskiego, w 6 minucie było 3:5. Zawodnicy z Mazowsza w tym momencie zanotowali jednak przestój i KGHM Chrobry rzucił cztery bramki z rzędu.

Szczypiorniści Zepter KPR-u się jednak nie poddali i próbowali odwrócić kartę. Ponownie legionowianie doszli do remisu w 18 minucie, kiedy trafił doskonale znany w Głogowie Krzysztof Tylutki. Do przerwy prowadzili jednak gospodarze, a jej wynik - 16:14 ustalił najskuteczniejszy zawodnik meczu Tomasz Kosznik.

Już na początku drugiej połowy spotkania zawodnicy z Głogowa podwyższyli przewagę najpierw do pięciu, a po chwili, gdy trafił Wojciech Styrcz do sześciu bramek. Do końca spotkania przedostatni w tabeli Orlen Superligi Zepter KPR Legionowo nie zdołał zbliżyć się już na więcej niż trzy bramki różnicy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:26 i głogowianie awansowali do 1/4 finału Orlen Pucharu Polski.

KGHM Chrobry Głogów - Zepter KPR Legionowo 33:26 (16:14)

KGHM Chrobry: Derewiankin, Ziemiak - Kosznik 7, Styrcz 6, Wrona 6, Grabowski 3, Jamioł 3, Matuszak 3, Orpik 1, Wiatrzyk 1, Hajnos 1, Skiba 1, Dadej 1 oraz Strelnikow.